Scroll Top
آزادسازی توکن ۵ پروژه بزرگ در این هفته ؛ آیا قیمتشان ریزش می‌کند؟

آزادسازی توکن ۵ پروژه بزرگ در این هفته ؛ آیا قیمتشان ریزش می‌کند؟

در هفته پیش رو شاهد آزادسازی (آنلاک) حجم قابل توجهی از توکن‌های قفل شده پنج پروژه ارز دیجیتال خواهیم بود. آزادسازی توکن رویدادی است که طی آن توکن‌هایی که پیش از این برای جذب سرمایه مسدود شده بودند، آزاد می‌شوند.

با این حال، عواملی مثل کمبود نقدینگی یا برداشت زودهنگام سود توسط سرمایه‌گذاران اولیه، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر پویایی و قیمت آن ارز دیجیتال داشته باشد؛ بنابراین، پروژه‌ها باید برنامه‌ریزی دقیقی برای آزادسازی توکن‌های خود داشته باشند تا در هنگام عرضه توکن‌ها، تقاضا همچنان وجود داشته باشد. در نتیجه، دنبال‌کردن این رویدادها برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است.

معرفی ۵ پروژه که در این هفته برنامه آزادسازی توکن دارند

با توجه به گزارشی که وب‌سایت بی‌این‌کریپتو (BeInCrypto) منتشر کرده است، در این مطلب قصد داریم ۵ پروژه کریپتویی که در این هفته برنامه آزادسازی توکن دارند را به شما معرفی کنیم. در ادامه، نگاهی به جزئیات آزادسازی توکن پیش روی پروژه‌های آپتوس (APT)، ایموتیبل (IMX)، سایبر (CYBER)، استارک‌نت (STRK) و آربیتروم (ARB) خواهیم داشت.

آپتوس (APT)

 • تاریخ آزادسازی توکن: ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد)
 • تعداد توکن‌های آزاد شده: ۱۱.۳ میلیون توکن APT
 • عرضه در گردش فعلی: ۴۳۷.۹ میلیون توکن APT

آپتوس به‌عنوان یک بلاک چین لایه اول محسوب می‌شود که هدف آن ارائه یک زیرساخت ایمن و مقیاس‌پذیر برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است. با تمرکز بر امنیت و عملکرد، آپتوس از فناوری‌های نوآورانه برای ارتقای تجربه بلاک چین بهره می‌برد.

آپتوس را می‌توان یکی از موفق‌ترین پروژه‌های بلاک‌چینی چند سال اخیر دانست؛ با این حال، به دلیل نفوذ زیاد سرمایه‌گذاران خطرپذیر در توکنومیکس آن، مورد انتقاد جامعه‌ی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر با سرمایه‌گذاری کلان در مراحل اولیه، سهم قابل‌توجهی از توکن‌ها را در اختیار دارند و می‌توانند در هنگام آزادسازی و فروش حجم زیادی از توکن‌ها، قیمت آپتوس را تحت تأثیر قرار دهند. بخش قابل‌توجهی از توکن‌های APT همچنان مسدود هستند. ۱۱.۳ میلیون APT که قرار است در ۱۲ ژوئن آزاد شوند، بین بنیاد، اعضای جامعه، مشارکت‌کنندگان اصلی و سرمایه‌گذاران توزیع خواهند شد.

آزادسازی توکن آپتوس

ایمیوتبل (IMX)

 • تاریخ آزادسازی توکن: ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد)
 • تعداد توکن‌های آزاد شده: ۲۵.۵ میلیون توکن IMX
 • عرضه در گردش فعلی: ۱.۴۸ میلیارد توکن IMX

ایموتیبل یک راهکار لایه دوم برای مقیاس‌پذیری NFTها روی بلاک چین اتریوم است. این پروژه در سپتامبر ۲۰۲۱، طی فروش توکن IMX در پلتفرم کوین لیست (CoinList) تنها در عرض یک ساعت، ۱۲.۵ میلیون دلار جذب سرمایه کرد. در مارس ۲۰۲۲، ایموتیبل با جذب ۶۰ میلیون دلار سرمایه، ۲۰۰ میلیون دلار دیگر نیز از سرمایه‌گذارانی چون پارافای کپیتال (ParaFi Capital)، دکلریشن پارتنرز (Declaration Partners) و تنسنت هولدینگز (Tencent Holdings) دریافت کرد.

در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد)، عرضه در گردش IMX با ۲۵.۵ میلیون توکن افزایش خواهد یافت. این توکن‌های تازه آزادشده به توسعه پروژه و اکوسیستم گسترده‌تر ایموتیبل اختصاص داده خواهند شد. قیمت ایمیوتبل در زمان نگارش این گزارش ۱.۹۹ دلار و ارزش بازار آن ۲.۹۷ میلیارد دلار است.

آزادسازی توکن ایمیوتبل

سایبر (CYBER)

 • تاریخ آزادسازی توکن: ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد)
 • تعداد توکن‌های آنلاک‌شده: ۸۸۶,۱۲۰ توکن CYBER
 • عرضه در گردش فعلی: ۲۲.۳ میلیون توکن CYBER

سایبر یک پروتکل گراف سوشال غیرمتمرکز است که روی شبکه بی‌ان‌بی اسمارت چین (BNB Smart Chain) ساخته شده است. این پروتکل ایجاد و مدیریت ارتباطات سوشال بین کاربران و پروژه‌ها در پلتفرم‌های مختلف را تسهیل می‌کند. توکن بومی این پروژه (CYBER)، دارندگان را قادر می‌سازد CyberIDها را خریداری کنند، در مورد پیشنهادهای بهبود پروتکل رأی دهند و کارمزد تراکنش‌ها را بپردازند.

اگرچه تعداد توکن‌های آزادشده سایبر در هفته آینده نسبت به سایر پروژه‌ها کمتر است، اما نزدیک به ۴٪ از عرضه در گردش CYBER را تشکیل می‌دهد. قیمت سایبر در حال حاضر ۸.۱۶ دلار و ارزش بازار آن ۱۸۱.۴ میلیون دلار است.

آزادسازی توکن سایبر

استارک نت (STRK)

 • تاریخ آزادسازی توکن: ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد)
 • تعداد توکن‌های آزاد شده: ۶۴ میلیون توکن STARK
 • عرضه در گردش فعلی: ۱.۳ میلیارد توکن STARK

استارک‌نت در حال توسعه‌ی یک راهکار لایه ۲ مبتنی بر زی‌کی رول‌آپ (ZK-Rollup) برای مقیاس‌پذیری اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی شبکه اتریوم است. به دنبال یک دور موفق جذب سرمایه، تیم این پروژه توکن STRK را معرفی کرد که برای غیرمتمرکز‌سازی شبکه ضروری است.

در ۱۵ ژوئن، پروژه ۶۴ میلیون توکن STRK را آزاد خواهد کرد که بین سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان اولیه توزیع می‌شود. قیمت استارک‌نت در هنگام نوشتن این گزارش ۱.۱۳ دلار و ارزش بازار آن ۱.۴۷ میلیارد دلار است.

آزادسازی توکن استارک نت

آربیتروم (ARB)

 • تاریخ آزادسازی توکن: ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد)
 • تعداد توکن‌های آزاد شده: ۹۲.۶ میلیون ARB
 • عرضه در گردش فعلی: ۲.۹ میلیارد توکن ARB

آربیتروم یکی از محبوب‌ترین راهکارهای لایه دوم شبکه اتریوم است. شبکه اصلی آربیتروم در اوت ۲۰۲۱ با تأمین مالی از لایت‌اسپید ونچر پارتنرز (Lightspeed Venture Partners)، پالیچین کپتال (Polychain Capital)، ربیت کپیتال (Ribbit Capital)، ردپوینت ونچرز (Redpoint Ventures)، پنترا کپیتال (Pantera Capital)، آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، مارک کوبان (Mark Cuban) و صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase) راه‌اندازی شد.

هفته آینده، آربیتروم بیش از ۹۰ میلیارد ARB به ارزش تقریبی ۹۲.۵۹ میلیون دلار را آزاد خواهد کرد. این توکن‌ها به تیم، مشاوران و سرمایه‌گذاران تخصیص داده خواهند شد. در حال حاضر قیمت آربیتروم ۰.۹۶ دلار و ارزش بازار آن ۲.۸ میلیارد دلار است.

آزادسازی توکن آربیتروم

سایر آزادسازی‌های هفته آینده شامل مون بیم (GLMR)، دی‌وای‌دی‌ایکس (DYDX) و رندر (RNDR) با ارزش کل بیش از ۲۳۲.۵۳ میلیون دلار هستند. اگرچه بسیاری از افزاد رویداد آزادسازی توکن را سیگنال نزولی می‌دانند، اما یک برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند دوام بلندمدت یک پروژه را تقویت کند. آزادسازی‌ها در صورت همسویی با نقاط عطف و پیشرفت‌های توسعه، انگیزه اعضای تیم را افزایش می‌دهند، مشارکت جامعه را تقویت می‌کنند و رشد اکوسیستم را ترویج می‌دهند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی همستر کامبت (Hamster Kombat) که به سبک تپ تو ارن (Tap-to-Earn) است، درحال‌حاضر در بین کاربران ارز دیجیتال محبوبیت…

یک تحلیلگر ارز دیجیتال مشهور با نام مستعار کلد بلادد شیلر (Cold Blooded Shiller) و نام کاربری ColdBloodShill در شبکه اجتماعی…

در هفته پیش رو شاهد آزادسازی (آنلاک) حجم قابل توجهی از توکن‌های قفل شده پنج پروژه ارز دیجیتال خواهیم بود….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب