Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ دسامبر (۳ دی)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ دسامبر (۳ دی)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، ایاس و استلار برای امروز (۳ دی) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خریداران در بالا بردن قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در 7,294 دلار موفق بوده‌اند. این اولین بار است که قیمت بیت کوین بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بعد از ۱۰ام نوامبر تثبیت شده است. با صعود اخیر این میانگین متحرک افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه نیز وارد ناحیه‌ی مثبت خود شده است. این مساله بازگوی این است که خریداران به بازی بازگشته‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 24 دسامبر (3 دی)

اگر خریداران موفق به بالا کشیدن قیمت از سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار شوند، جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا، الگوی کف دو قلو‌ی خود را تکمیل می‌‌کند. اولین هدف این الگو سطح 9,201.51 دلار است و در بالای این سطح ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار هدف بعدی است.

با این تفاسیر معامله‌گران با بسته شدن قیمت (Close) در بالای سطح 7,856.76 دلار و همچنین با رعایت حد ضرر بر روی ۷،۰۰۰ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند. اگرچه که روی خط روند نزولی (خط نارنجی در تصویر) مقاومت سختی وجود دارد، اما انتظار داریم که این مقاومت دینامیک شکسته شود.

دیدگاه صعود قیمت در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت از سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار چرخش و به سمت پایین حرکت کند، که در این صورت احتمال حرکات خنثی و محدود قیمت برای چند روز دیگر خواهد رفت. در صورت بسته شدن قیمت در زیر کف ۶,۴۳۵ دلاری روند منفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۹,۲۰۱.۵۱ – ۷,۸۵۶.۷۶
 • حمایت‌ها: ۷,۲۹۴ – ۷،۰۰۰ – ۶,۴۳۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

خریداران در تلاش برای تثبیت قیمت اتریوم بالای قیمت ۱۳۱.۴۸۴ دلار هستند. با توجه به شیب منفی میانگین‎‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی، قدرت در دست فروشندگان است. اکنون فروشندگان در تلاش برای پایین کشیدن قیمت از سطح ۱۲۵ دلاری خود هستند که اگر در این امر موفق عمل کنند، ریزش قیمت تا کف اخیر ۱۱۷.۰۹ دلاری را شاهد خواهیم بود. در نهایت شکست در زیر این سطح نیز باعث ادامه‌دار شدن روند منفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 24 دسامبر (3 دی)

به هر حال اگر خریداران قیمت را بر روی سطح ۱۳۱.۴۸۴ دلار حمایت کنند، انتظار یک گام حرکتی تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۱۴۳ دلار را می‌توانیم داشته باشیم. اگر شاهد این حرکت در آینده‌ی نزدیک باشیم، انتظار یک رالی قیمتی تا سطح 157.50 دلار (میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه) را نیز می‌توان داشت.

معامله‌گران کوتاه مدت با بسته شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۱۴۳ دلار می‌توانند وارد معاملات خرید شوند، اما برای معامله‌گران بلند مدت پیشنهاد می‌شود قبل از ورود منتظر حرکت بعدی بمانند.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۱۴۳- ۱۳۱.۴۸۴
 • حمایت‌ها: ۱۲۵ – ۱۱۷.۰۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

نوسانات روزانه‌ی قیمت ریپل در چند روز گذشته در حال کم شدن است که می‌تواند نشان از انباشته شدن قدرتی نهفته در قیمت باشد. در حالی که قیمت در نزدیکی مقاومت بالاسری ۰.۲۰۰۴۱ دلار در حال معامله شدن است، انتظار داریم که خریداران قیمت را به بالای این سطح هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل 24 دسامبر (3 دی)

در حالی که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اندکی بالاتر از مقاومت ۰.۲۰۰۴۱ دلار واقع شده است، انتظار به شکسته شدن این سطح می‌رود. با شکست این مقاومت سنگین، یک رالی قیمتی تا ۰.۲۳۲۶ دلار را انتظار داریم. معامله‌گران کوتاه مدت با تثبیت قیمت در بالای سطح ۰.۲۰۰۴۱ دلاری و رعایت حد ضرر در ۰.۱۷۴۰ دلار می‌توانند موقعیت خرید خود را آغاز کنند.

برخلاف تمام مفروضات اگر خریداران در بستن قیمت در بالای ۰.۲۰۰۴۱ دلار موفق نباشند، قیمت ریپل احتمالاً کف قیمتی اخیر خود در ۰.۱۷۴۶۸ دلار را خواهد دید.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۳۲۶ – ۰.۲۰۰۴۱
 • حمایت‌ها: ۰.۱۷۴۶۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

بیت کوین کش درحال حاضر درون یک کانال نزولی قیمتی در حال معامله شدن است. انتظار به ورود فروشندگان در مقاومت سقف کانال (که کمی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۲۰۱ دلار واقع شده است) را داریم.

اگر قیمت از مقاومت سقف کانال چرخش کند، انتظار نزول دوباره‌ی قیمت بیت کوین کش تا ۱۸۳.۴۰ دلار و در زیر آن تا ۱۶۹.۶۲ دلار را خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 24 دسامبر (3 دی)

به هر حال در نزول بعدی قیمت اگر خریداران موفق به نگه داشتن قیمت بر روی سطح ۱۹۲.۵۲ دلار شوند، این مساله نشانه‌ای مثبت خواهد بود و شکست کانال از بالا احتمال بیشتری را خواهد داشت. شکست قیمت در بالای کانال می‌تواند قیمت را تا ۲۲۷.۰۱ دلار هدایت کند.

معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند با تثبیت قیمت در بالای سطح ۲۰۴ دلار در تایم فریم ۴ ساعته وارد معامله‌ی خرید شوند و حد ضرر خود را بر روی ۱۸۳ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۴ – ۲۰۱
 • حمایت‌ها: ۱۹۲.۵۲ -۱۸۳.۴۰ – ۱۶۹.۶۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در حال تکمیل پولبک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۳ دلار (کمی بالاتر از مقاومت سقف کانال نزولی) است. احتمالاً فروشندگان از این سطح به قدرت دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از سطوح فعلی بچرخد، تا سطح ۳۹.۲۵۲۰ دلار می‌تواند اصلاح کند. شکست زیر این سطح باعث عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۳۵.۸۵۸۲ دلار می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 24 دسامبر (3 دی)

با این حال اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هدایت کنند، این نشانه‌ی مثبتی برای قیمت خواهد بود. اولین سطحی که در صعود باید در نظر گرفت، قیمت ۵۰ دلار است. معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند با بسته شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، وارد معامله‌‌ی خرید با حد ضرر ۳۹ دلار شوند.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۴۳
 • حمایت‌ها: ۳۹.۲۵۲۰ – ۳۵.۸۵۸۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در چهار روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۲.۴۰۰۱ و 2.5804 دلار در حال معامله شدن است. این موضوع نشانه‌ی مثبتی است زیرا تحکیم قیمت در زیر مقاومت بالاسری در جریان است. اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲.۵۸۰۴ دلار شوند، یک رالی قیمتی تا سطح ۲.۸۶۹۵ دلار موردنظر خواهد بود. معامله‌گران کوتاه مدت با بسته شدن قیمت در بالای سطح 2.5804 دلار و رعایت حد ضرر در ۲.۴۰۰۱ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس 24 دسامبر (3 دی)

برخلاف این تصور اگر قیمت از سطوح فعلی رو به پایین بچرخد، بین دو حد مذکور برای چند روز دیگر محصور خواهد شد. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت به زیر ۲.۴۰۰۱ دلار شوند، نزول قیمت تا ۲.۱۶۲۴ دلار مورد انتظار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۶۹۵ – ۲.۵۸۰۴
 • حمایت‌ها: ۲.۴۰۰۱ – ۲.۱۶۲۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

پولبک در قیمت استلار حتی موفق به دیدن سطح ۰.۰۵۱۰۱۴ دلار نشده است، این نشانه‌ای منفی است چرا که فقدان خریداران در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد. فروشندگان باری دیگر برای پایین کشیدن قیمت از سطح ۰.۰۴۲۱۳۳ دلار تلاش خواهند کرد که در صورت موفقیت، هدف بعدی احتمالاً ۰.۰۳۶۷۶۹ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 24 دسامبر (3 دی)

به هر حال اگر خریداران موفق به حمایت از سطح ۰.۰۴۲۱۳۳ دلاری شوند، قیمت ممکن است برای چند روز بر روی این سطح به تحکیم بپردازد. اولین نشانه از قدرت گرفتن قیمت، شروع یک گام حرکتی به سمت بالا و تثبیت قیمت بالای سطح ۰.۰۵۱۰۱۴ دلار خواهد بود. تا رخ دادن این حرکت پیشنهاد به معامله نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۵۱۰۱۴
 • حمایت‌ها: ۰.۰۴۲۱۳۳ – ۰.۰۳۶۷۶۹

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب