Scroll Top
ایالت وایومینگ لایحه‌‌ای برای تعریف ارزهای دیجیتال به عنوان پول ارائه داد

ایالت وایومینگ لایحه‌‌ای برای تعریف ارزهای دیجیتال به عنوان پول ارائه داد

طبق اعلام رسمی سایت دولتی ایالت وایومینگ، در تاریخ ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) لایحه‌ای با هدف دسته بندی ارزهای دیجیتال در این ایالت آمریکا معرفی شده است.

در این لایحه، دارایی های ارز دیجیتال به سه دسته تقسیم شده‌اند: دارایی های دیجیتال مصرف‌کننده، اوراق بهادار دیجیتال و ارزهای مجازی. بر اساس لایحه مذکور، دارایی های دیجیتال فارغ از اینکه در کدامیک از این سه دسته قرار گرفته اند، به عنوان دارایی‌های شخصی غیرقابل لمس تعریف می شوند.

همچنین این لایحه ارزهای مجازی را به عنوان پول فیات در نظر می‌گیرد.

بر اساس لایحه مذکور، بانک ها مطابق با قوانینی که از سوی سازمان SEC تعریف می شوند و با ارائه یک اطلاعیه کتبی ۶۰ روزه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، مجاز به ارائه خدمات امانت‌داری و همچنین فعالیت به عنوان یک نهاد نگهدارنده واجد شرایط برای دارایی‌های دیجیتال هستند.

ایالت وایومینگ لایحه‌‌ای برای تعریف ارزهای دیجیتال به عنوان پول ارائه داد

نظام حقوقی ایالت وایومینگ اخیرا شاهد افزایش ورود قانون گذاری های مربوط به حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین بوده است؛ بنابر اخبار منتشر شده، مجلس وایومینگ دو لایحه قانونی که هدف آن ها ایجاد یک محیط نظارتی مفید برای ارزهای دیجیتال و نوآوری های بلاک چینی است را تصویب کرده است.

از طرف دیگر، ایالت وایومینگ به استفاده از فناوری بلاک چین برای امور اجرایی دولت نیز علاقه نشان داده است. در ماه دسامبر، مسئولین شهرستان تتون همکاری خود با شرکت خرده فروشی آنلاین Overstock در پروژه مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین را اعلام کردند.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب