Scroll Top
بازار در بهار صعودی‌تر می‌شود؟ تحلیل کوین بیس ازسه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴

بازار در بهار صعودی‌تر می‌شود؟ تحلیل کوین بیس ازسه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴

صرافی کوین‌بیس (Coinbase) در گزارشی تحقیقاتی که روز جمعه منتشر کرد، به بررسی چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پرداخته است. این گزارش نشان می‌دهد که با پشت سر گذاشتن بسیاری از چالش‌های پیش‌بینی‌شده، بازار برای یک دوره صعودی آماده شده است.

براساس گزارش تحقیقاتی که صرافی کوین‌بیس روز جمعه منتشر کرد، به‌نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال برای یک سه‌ماهه دوم مثبت آماده شده است، زیرا بسیاری از چالش‌های پیش‌بینی‌شده قبلی پشت سر گذاشته شده‌اند. کوین‌بیس در این گزارش می‌گوید که این عوامل مثبت ممکن است تنها از نیمه دوم آوریل به طور واضح‌تر خود را نشان دهند.

کوین‌بیس در گزارش خود می‌گوید که رویداد اصلی بازار ارزهای دیجیتال در این سه‌ماهه همچنان هاوینگ بیت کوین است که انتظار می‌رود بین ۱۶ تا ۲۰ آوریل (۲۸ فروردین تا یک اردیبهشت) رخ دهد. این هاوینگ که هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، باعث کاهش ۵۰ درصدی پاداش استخراج‌کنندگان شده و در نتیجه سرعت رشد عرضه بیت کوین را کم می‌کند.

تحلیلگران دیوید دونگ (David Duong) و دیوید هان (David Han) در این گزارش نوشتند:

از سوی تقاضا، دوره بررسی ۹۰ روزه که بسیاری از کارگزاری‌های بزرگ هنگام انجام اعتبارآزمایی از آن استفاده می‌کنند، ممکن است تا ۱۰ آوریل به پایان برسد. این دوره اعتبارآزمایی هنگام بازرسی دقیق روی محصولات مالی جدید همچون صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) به‌کار می‌رود.

کوین‌بیس اشاره می‌کند که کارگزاری‌های بزرگ مانند مورگان استنلی (MS)، بانک آمریکا (BAC)، شرکت خدمات مالی و بانکداری یوبی‌اس (UBS) و گلدمن ساکس (GS) تنها نگهبانان ثروت نیستند و برخی از پلتفرم‌های مهم مدیریت سرمایه در ایالات متحده خارج از این مؤسسات مالی بزرگ فعالیت می‌کنند.

برای برخی از این مدیران سرمایه بزرگ، مانند ال‌پی‌ال فایننشال (LPL Financial)، دوره مشاهده عادی ۳ ماه است. کوین‌بیس می‌گوید این امر می‌تواند در میان‌مدت، سرمایه قابل توجهی را برای ETFهای اسپات بیت کوین مستقر در ایالات متحده آزاد کند. گزارش کوین‌بیس با اشاره به سطح بالای موقعیت‌های فروش (short positions) با اهرم در قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) که در تاریخ ۱۹ مارس به رکورد جدیدی رسید، بیان می‌کند که علاقه‌ی نهادهای مالی به حوزه‌ ارزهای دیجیتال همچنان بالا باقی مانده است.

این گزارش در نشانه دیگری از وضعیت مثبت، به بالاترین میزانِ کل ارزش قفل‌شده (TVL) در مشتقات درون‌زنجیره‌ای (on-chain derivatives) به مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار اشاره می‌کند، هرچند که کل ارزش قفل‌شده در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) همچنان تقریباً ۵۰ درصد پایین‌تر از بالاترین میزان دوره گذشته خود قرار دارد. کوین‌بیس می‌گوید سرمایه‌گذاران با بازکردن پوزیشن فروش (Short) برای سهام شرکت مایکرواستراتژی (MSTR) که به‌صورت راهبردی اقدام به خرید بیت کوین کرده است، در مقابل پوزیشن‌های خرید (Long) بیت کوین، ممکن است به بخشی از نوسانات اخیر بازار دامن بزنند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال شاهد تحولات جدیدی است، نات کوین (NOT) توجهات بسیاری را به خود جلب کرده…

دوج کوین (DOGE)، اولین میم کوین در دنیا، طی سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این ارز دیجیتال از…

بیت کوین اخیراً انعطاف‌پذیری غیرمنتظره‌ای از خود نشان داده که بسیاری از ناظران بازار را شگفت‌زده کرده است. پس از…

بازار ارزهای دیجیتال در چنگال روند نزولی افتاده و شاهد سقوط قیمت‌هاست. بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پیشروی این بازار،…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب