Scroll Top
تیرهای خلاص بی‌پایان/ صرافی بیت هامب هم هک شد !

تیرهای خلاص بی‌پایان/ صرافی بیت هامب هم هک شد !

بر اساس اعلام رسمی، هکرهای با حمله به سرورها و کیف پول‌های صرافی بزرگ بیت هامب ارزهای دیجیتالی به ارزش بیش از ۳۰ میلیون دلار را به سرقت بردند. این صرافی عملیات‌های شارژ و برداشت را به حالت تعلیق در آورده است.

تیرهای خلاص بی‌پایان/ صرافی بیت هامب هم هک شد !

این صرافی اذعان داشت که ضرر کاربران را جبران خواهد کرد و همه دارایی‌ها به یک کیف پول سرد (سخت افزاری و آفلاین) منتقل شده‌اند.

بیت هامب وقتی متوجه دسترسی غیرمعمول به سرورهایش شد، مقدار زیادی اتریوم را به کیف پول سرد خود منتقل کرد. قبل از هک شدن صرافی، در ۱۶ ژوئن بیت هامب اعلام کرد که برای بررسی سرورها و به حداکثر رساندن امنیت آن‌ها، تعمیراتی اعمال خواهد شد.

به گفته مقامات کره‌ای در شب ۱۹ ژوئن کیف پول‌های گرم (آنلاین و نرم افزاری) این صرافی مورد سرقت قرار گرفته و ارزهای دیجیتالی زیادی مانند ریپل به سرقت رفته است.

bithumb

پلتفرم بیت هامب، به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، با انجام روزانه حدود ۳۷۴ میلیون دلار معامله در رده ششم صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهان قرار دارد.

در اوایل ماه جاری میلادی هم در یک سرقت بزرگ دیگر ارزهای دیجیتالی با ارزش حدود ۳۷ میلیون دلار از صرافی کره‌ای کوین ریل (CoinRail) به سرقت رفته بود. درحالی‌که کوین ریل در رده ۹۹ ام صرافی‌های بزرگ جهان قرار داشت اما به عقیده بسیاری از تحلیلگران، هک شدن آن در کاهش قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر گذار بوده است.

حال باید دید که آیا هک شدن صرافی بزرگ بیت هامب در قیمت‌ها تاثیرگذار خواهد بود یا خیر. همچنین احتمالا شاهد واکنش‌ نهاد‌های مختلف کره ای و بین‌المللی بعد از این اتفاق خواهیم بود.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب