Scroll Top
رایزنی روسیه و ونزوئلا درباره ارزدیجیتال

رایزنی روسیه و ونزوئلا درباره ارزدیجیتال

مقامات رسمی ونزوئلا و روسیه در جریان یک نشست که هفته جاری در روسیه برگزار شد در مورد ارز رمز پایه که جدیداٌ راه اندازی شده است، به بحث و گفتگو پرداختند. سیمون زرپا دلگادو، وزیر اقتصاد ونزوئلا که روز چهارشنبه در روسیه حضور داشت، در توئیتی از همکاری این دو کشور خبر داد. به نقل یکی از رسانه ها در طی این جلسات، ارز رمزپایه  پترو( که در ماه دسامبر رونمایی شد و روز سه شنبه همزمان با راه اندازی، شروع کار خود را جرقه زد)، مطرح شد.

وی در توئیت خود نوشت:

“در این نشست، ما همکاری اقتصادی و مالی بین دو کشور را بررسی کردیم وبا تأکید بر پترو (ارز رمزپایه دولت ونزوئلا)، اطلاعات به روز شده این ارز را، به وزیر سیلوانو، ارائه کردیم”

وی همچنین نوشت :

” ونزوئلا و روسیه به تقویت تعادل تجارت خود ادامه خواهند داد ، ما به پیشرفت درساخت جهانی چند قطبی و به دور از تنش های امپریالیستی، ادامه خواهیم داد”

بر اساس پیام های منتشر شده مشخص نیست که آیا دولت روسیه در توسعه ارز پترو همکاری وسیع خواهد داشت یا نه؟ این در حالیست که رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو وعده داده است که از آن برای دور زدن تحریم هایی که علیه کشورش اعمال شده است؛ استفاده کند.

مردم ونزوئلا نسبت به راه اندازی این رمز ارز پایه واکنش های مختلفی داشته اند. عده ای آن را ورود به یک حوزه اقتصادی جدید می دانند در حالیکه عده ای دیکر از آن به عنوان ابزاری برای فساد و انحراف، یاد کرده اند.

 

منبع : Coindesk

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب