Scroll Top
مدیرعامل یک صرافی کره‌ای بزرگ دستگیر شد !

مدیرعامل یک صرافی کره‌ای بزرگ دستگیر شد !

دادستانی کره جنوبی از دستگیری مدیرعامل یک صرافی ارزهای دیجیتالی در این کشور خبر داد. این صرافی که با عنوان «کوین نست» فعالیت می‌کند با چندین عنوان اتهام مواجه است.

به گفته دادستانی کره جنوبی، «کیم ایک هوان» و یکی از اعضای اجرایی ارشد این صرافی به اتهام کلاه‌برداری و اختلاس بازداشت‌ شده‌اند. دادستانی در مورد اتهام آنها اعلام کرده است که، هوان و همدست‌های وی اقدام به انتقال پول‌ها از حساب کاربران به‌حساب خود می‌کرده‌اند. دادستان این کشور همچنین اعلام کرد که یک صرافی دیگر نیز تحت نظر است.

مدیرعامل یک صرافی کره‌ای بزرگ دستگیر شد !

این دستگیری پس‌ازآن انجام شد که ماه گذشته سه صرافی در بخش یئودو (Yeouido) مورد ظن مسئولین دادستانی در کره جنوبی قرار گرفتند. یئودو را می‌توان مشابه وال استریت در آمریکا دانست.

با انتشار این خبر، می‌توان گفت که در چند ماه اخیر، دولت کره جنوبی رویکردهای جدی‌تری را نسبت به حوزه ارزهای دیجیتال اتخاذ نموده است که می‌توان برخی از آنها را مثبت و تعدادی را منفی به‌حساب آورد. «کاخ آبی» کره یا همان کاخ ریاست جمهوری این کشور، چند پیش اعلام کرده بود که به دنبال شفافیت بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال است تا به این وسیله بتوان فعالیت‌های غیرقانونی را از این بخش پاک نمود.

به عقیده دولت‌مردان این کشور شفافیت بیشتر در صدر فهرست اولویت‌های کره قرار دارد و این امر تنها با پیروی از چهارچوب‌های مشخص‌شده امکان‌پذیر است.

ژانویه سال جاری، دولت کره، دستور داد تا اقدامات محتاطانه بیشتری را در رابطه با صرافی‌های ارزهای دیجیتالی به اجرا دربیاورند.

کوین نست پنجمین صرافی بزرگ از حیث حجم معاملات در کره جنوبی بود. آسیا و به‌ویژه کره جنوبی به‌تازگی به یکی از بزرگ‌ترین مراکز ارزهای دیجیتالی در دنیا تبدیل‌شده است. غول نرم‌افزارهای پیامرسان در کره جنوبی با عنوان «کاکائو» و «لاین» یکی از بزرگ‌ترین نرم‌افزارهای اجتماعی در آسیا به دنبال استفاده از بلاک چین در برنامه‌های خود هستند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

این روزها اخبار مسدود شدن اکسچنجها یا مبادله کنندگان ارزهای دیجیتال در چین سر و صدای زیادی کرده و باعث…

پلتفرم معاملاتی InvestFeed که در نیویورک مستقر است، برای اولین بار پلتفرم سهام خود را پایین آورد و  ارز رمزنگاری‌شده را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب