Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، بیت کوین کش، یونی سواپ و لایت کوین را برای امروز (۴ خرداد) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز یکشنبه به زیر حمایت ۳۳,۴۹۶ دلار سقوط کرد، اما فروشندگان موفق نشدند قیمت را تا کف روز ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) پایین بکشند. شادو بلند کندل یکشنبه بیانگر آن است که خریداران در کف قیمت به‌شدت مشغول خرید بودند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر، خریداران در تلاش هستند تا قیمت را احیا کنند. در همین راستا، آنها موفق شدند که قیمت بیت کوین را تا بالای خط روند نزولی برسانند. در صورتی که قیمت بالای این خط روند تثبیت شود، ممکن است شاهد افزایش تا ۴۲,۰۰۰ دلار باشیم. پس از این محدوده، هدف بعدی رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۴۴,۹۶۵ دلار خواهد بود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان‌دهنده آن است که احساسات حاکم بر بازار منفی است و معامله‌گران در رالی‌ها اقدام به فروش می‌کنند. این موضوع می‌تواند برای چند روز قیمت بیت کوین را در بازه ۲۸,۸۵۰ دلار تا ۴۵,۰۰۰ دلار گرفتار کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت در بالای خط روند نزولی تثبیت نشود، نشان‌دهنده این موضوع است که معامله‌گران در رالی‌های کوچک هم اقدام به فروش می‌کنند. این مسئله احتمال رسیدن دوباره به ۲۸,۸۵۰ دلار را تقویت می‌کند. شکستن این محدوده هم احتمالاً سقوط به ۲۰,۰۰۰ دلار را در پی خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۴۲,۰۰۰ – ۴۴,۹۶۵
 • حمایت‌ها: ۲۸,۸۵۰ – ۲۰,۰۰۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز یکشنبه به زیر کف ۱۹ مه در ۱,۸۰۱ دلار رسید، اما شادو بلند کندل روزانه در آن روز نشان می‌دهد که خریداران در حجم‌های بالا اقدام به خرید کردند. خریداران انتظار داشتند روز گذشته شاهد احیای بازار باشیم که خود نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احتمال رسیدن قیمت اتریوم به فیبوناچی ۳۸.۲ در سطح ۲,۷۲۴ دلار وجود. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت قدرتمندی باشیم. میانگین‌های متحرک فاصله چندانی با تشکیل یک تقاطع نزولی ندارند و از طرف دیگر، شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد که نشان‌دهنده برتری فروشندگان نسبت به خریداران است.

در صورتی که قیمت از ۲,۷۲۴ دلار سقوط کند، این احتمال وجود دارد که فروشندگان بار دیگر سعی کنند روند نزولی را تداوم ببخشند. شکستن قیمت و رسیدن آن به زیر ۱,۷۰۳ دلار، ممکن است راه را برای سقوط بیشتر تا ۱,۵۴۷ و ۱,۲۸۹ دلار باز کند.

در صورتی که قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲,۹۵۹ دلار برسد و در آنجا بسته شود، اولین نشانه مثبت در بازار تلقی می‌شود. در این صورت می‌توان گفت که روند نزولی به اتمام رسیده است.

 • مقاومت‌ها: ۲,۷۲۴ – ۲,۹۵۹
 • حمایت‌ها: ۱,۷۰۳ – ۱,۵۴۷ – ۱,۲۸۹

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین روز یکشنبه به زیر ۲۳۳ دلار رسید. این حرکت باعث شد تا شاهد اصلاح ۱۰۰ درصدِ جهشی باشیم که ۲۶ مارس (۶ فروردین) آغاز شده بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در تلاش هستند تا یک روند احیایی را آغاز کنند و ممکن است این روند با مقاومت در سطح ۳۴۸ دلاری مواجه شود. مقاومت بعدی در ۴۲۸ دلار تشکیل شده است. میانگین‌های متحرک یک تقاطع نزولی را تشکیل داده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده اشباع فروش قرار دارد که بیانگر دست بالاتر فروشندگان است.

اگر قیمت بایننس کوین از مقاومت‌های پیش رو سقوط کند، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بار دیگر روند نزولی را تداوم ببخشند. اگر فروشندگان ناحیه حمایتی ۲۱۱ تا ۲۰۰ دلاری را بشکنند، می‌توان انتظار تشدید فشار فروش را داشت و این موضوع می‌تواند قیمت بایننس کوین را تا ۱۲۰ دلار پایین بیاورد.

در طرف مقابل، اگر خریداران در سقوط بعدی از ۲۱۱ دلار حمایت کنند، بیانگر آن است که اصلاح به اتمام رسیده است و این ارز دیجیتال می‌تواند روند کف‌سازی را آغاز کند.

 • مقاومت‌ها: ۳۴۸ – ۴۲۸
 • حمایت‌ها: ۲۱۱ – ۲۰۰ – ۱۲۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو

کاردانو یکشنبه به نزدیکی ۱ دلار رسید و شادو بلند کندل روزانه حاکی از آن است که خریداران خریدهای سنگینی را انجام دادند. این موضوع می‌تواند باعث تبدیل‌شدن ۱ دلار به یک حمایت پراهمیت شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در حال حاضر به‌دنبال تثبیت قیمت بالای مقاومت ۱.۴۸ دلار هستند. در صورت موفقیت آنها، قیمت کاردانو می‌تواند به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۶۲ دلار حرکت کند. در آنجا فروشندگان به احتمال زیاد مقاومت شدیدی را تشکیل خواهند داد.

در صورت سقوط قیمت از این مقاومت، می‌توان گفت که احساسات حاکم بر بازار همچنان نزولی است و احتمال سقوط به بازه ۱.۶۳ تا ۱ دلار وجود دارد.

به‌علاوه، اگر خریداران قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، می‌توان منتظر رالی تا ۱.۹۴ دلار بود. هدف بعدی در این روند صعودی، شکستن اوج قیمت در ۲.۳۴ دلار است. شکستن قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۱ تا ۰.۹۵ دلاری هم می‌تواند باعث فروش هیجانی در بازار شود.

 • مقاومت‌ها: ۱.۴۸ – ۱.۶۲ – ۱.۹۴ – ۲.۳۴
 • حمایت‌ها: ۱ – ۰.۹۵

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین از ۲۰ تا ۲۲ مه (۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد) بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در محدوده ۰.۳۳ دلار قرار داشت، اما روز یکشنبه به زیر این سطح رسید. این در حالی است که خریداران در کف قیمت اقدام به خرید کردند و در حال حاضر به‌دنبال رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روز هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

رالی احیای قیمت به احتمال زیاد با مقاومت سنگینی در نزدیکی خط روند نزولی و پس از آن در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۴ دلار مواجه خواهد شد. در صورتی که قیمت از هر یک از این مقاومت‌ها سقوط کند، فروشندگان بار دیگر تلاش می‌کنند تا حمایت ۰.۲۱ دلاری را بشکنند.

در این صورت، قیمت دوج کوین ممکن است تا ۰.۱۵ دلار و پس از آن به ۰.۱ دلار سقوط کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم عدد ۴۴ را نشان می‌دهد که حاکی از قدرت بیشتر فروشندگان در بازار است.

در صورتی که خریداران قیمت را تا بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالا بکشند، تحلیل‌هایی بالاتر ارائه کردیم اعتبار خود را از دست می‌دهد. در این صورت، احتمال رالی به ۰.۴۷ دلار و پس از آن به ۰.۵۹ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۴ – ۰.۴۷ – ۰.۵۹
 • حمایت‌ها: ۰.۲۱ – ۰.۱۵ – ۰.۱

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت ریپل

قیمت ریپل روز یکشنبه به زیر حمایت ۰.۸۸ دلار سقوط کرد؛ این موضوع را می‌توان نشانه قدرت بیشتر فروشندگان دانست. با این حال، خریداران دست از تلاش برنداشتند و همچنان به‌دنبال بالابردن قیمت تا ۰.۸۸ دلار بودند. در صورت تثبیت قیمت بالای این محدوده، احتمال صعود تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۲۲ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به احتمال زیاد فروشندگان به‌دنبال محافظت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهند بود. در صورتی که قیمت از این ناحیه سقوط کند، احتمال سقوط به ۰.۸۸ دلار و پس از آن به ۰.۶۵ دلار وجود خواهد داشت. شکستن قیمت زیر این حمایت می‌تواند به رسیدن قیمت ریپل به ۰.۵۶ دلار بینجامد.

در طرف مقابل، در صورتی که خریداران قیمت را تا میانگین‌های متحرک بالا ببرند، می‌توان انتظار صعود تا خط روند نزولی را داشت. شکستن و تثبیت قیمت بالای این خط روند می‌تواند نشانه‌ای از اتمام روند نزولی تلقی شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۸۸ – ۱.۲۲
 • حمایت‌ها: ۰.۶۵ – ۰.۵۶

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت پولکادات

پس از تلاش پولکادات در روزهای ۲۰ و ۲۱ مه برای عبور از ۲۶.۵ دلار، خریداران از برتری خود استفاده کردند و ۲۲ مه باعث کاهش بیشتر قیمت پولکادات شدند. روز یکشنبه شاهد سقوط پولکادات به ۱۳.۶۳ دلار بودیم، اما خریداران با خرید در کف، شادو بلندی در کندل روزانه ثبت کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران دیروز هم روند احیا را ادامه دادند و در نهایت قیمت به ۲۶.۵ دلار رسید. در صورتی که قیمت از این ناحیه سقوط کند، اما بالای ۱۵ دلار بماند، می‌توان منتظر نوسانات در یک بازه ثابت برای چند روز آینده بود.

شکستن ۲۶.۵ دلار و بسته‌شدن قیمت بالای این ناحیه، اولین نشانه از قدرت‌گرفتن شتاب قیمت خواهد بود. در صورتی هم که خریداران بتوانند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۱.۹۳ دلار بالا ببرند، اوضاع به‌نفع آنها خواهد شد.

در طرف مقابل، در صورت سقوط قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۱۳.۶۳ تا ۱۵ دلار، احتمال کاهش تا ۷.۹۸ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۲۶.۵ – ۳۱.۹۳
 • حمایت‌ها: ۱۵ – ۱۳.۶۳ – ۷.۹۸

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش در روزهای گذشته شاهد سقوط آبشاری بود. بیت کوین کش که ۱۲ مه موفق به ثبت اوج قیمت ۱,۶۳۸ دلاری شده بود، روز یکشنبه تا کف ۴۶۷.۵۸ دلاری سقوط کرد؛ به عبارت دیگر، در مدت کوتاهی، قیمت بیت کوین کش ۷۱ درصد از ارزش خود را از دست داد. معمولاً‌ در چنین سقوط‌های شدیدی انتظار پولبک منطقی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۶۸۶ دلار تثبیت کنند، احتمال تداوم روند احیا تا فیبوناچی ۳۸.۲ در ناحیه ۹۱۴ دلار وجود دارد. در این ناحیه مقاومت سنگینی تشکیل شده است، اما اگر خریداران بتوانند از آن عبور کنند، به احتمال زیاد بیت کوین کش تا ۱,۱۰۰ دلار جهش کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت از ۹۱۴ دلار سقوط کند، برای چند روز شاهد نوسان در بازه ۹۱۴ تا ۴۶۷ دلار خواهیم بود. شکستن ۴۴۲ دلار و تثبیت زیر این ناحیه، باعث تأثیر منفی شدیدی در بازار می‌شود و ممکن است قیمت تا ۳۷۰ دلار کاهش پیدا کند.

 • مقاومت‌ها: ۶۸۶ – ۹۱۴ – ۱,۱۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۶۷ – ۴۴۲ – ۳۷۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ روز یکشنبه با شکستن ناحیه حمایتی ۱۷.۵ تا ۱۶ دلار، به زیر این محدوده رسید و کف قیمت ۱۳ دلاری را ثبت کرد. با این حال، شادو بلند کندل نشان می‌دهد که خریداران در کف قیمت، اقدام به خرید کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت یونی سواپ دیروز رالی احیای خود را آغاز کرد و تا فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در ناحیه ۲۵.۲۲ دلار رشد کرد. شیب رو به پایین میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید، نشان می‌دهد که فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند.

در صورتی که قیمت از ۲۵.۲۲ دلار سقوط کند، فروشندگان یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا روند نزولی را ادامه دهند. کاهش قیمت به زیر ۱۳ دلار، ممکن است راه را برای حمایت بعدی در ۱۰ دلار باز کند.

به‌علاوه، شکستن ۲۵.۲۲ دلار، می‌تواند باعث صعود تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۰.۲۵ دلار شود. در این ناحیه به احتمال زیاد شاهد مقاومت سنگینی باشیم، اما اگر خریداران بتوانند قیمت را تا بالای آن بکشانند، مقصد بعدی ۳۶ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۵.۲۲ – ۳۰.۲۵ – ۳۶
 • حمایت‌ها: ۱۳ – ۱۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین روز یکشنبه از ۱۱۸ دلار جهشی رو به بالا را آغاز کرد که نشان می‌دهد خریداران در کف اقدام به خرید کرده‌اند. خریداران دیروز هم تلاش کردند تا روند صعودی را تداوم ببخشند. اگر آنها موفق شوند قیمت را در بالای ۱۸۶ دلار تثبیت کنند، احتمال صعود تا فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در ۲۳۰ دلار بالا بکشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ مه (۴ خرداد)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب رو به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۴۶ دلار و وضعیت شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش، بیانگر آن است که فروشندگان کنترل بیشتری در بازار دارند. اگر قیمت از این مقاومت سقوط کند، احتمالاً فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۱۱۸ دلار برسانند.

در صورت موفقیت، قیمت لایت کوین می‌تواند به ۹۵ دلار و پس از آن به ۸۰ دلار سقوط کند. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک برسانند، این دیدگاه نزولی فاقد اعتبار خواهد بود. در این صورت، احتمال رالی تا فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۳۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۳۰ – ۲۴۶ – ۳۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۱۸ – ۹۵ – ۸۰

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب