Scroll Top
مسجدی در بریتانیا بیت کوین را برای پرداخت صدقه و زکات پذیرفت

مسجدی در بریتانیا بیت کوین را برای پرداخت صدقه و زکات پذیرفت

به نقل از CCN، مسجدی در لندن اعلام کرده است که زکات و صدقات را در قالب ارزهای دیجیتال و بیت کوین می پذیرد. این مسجد یکی از اولین امکان اسلامی جهان است که به این شیوه عمل کرده است. ارکین گونی مدیر مسجد رمضان در این خصوص به خبرنگاران گفت:

وقتی این بحث در مسجد آغاز شد ما به زودی متوجه شدیم که به آب های ناشناخته قدم می گذاریم.

این درحالی است که تعداد محدودی از خیریه های بریتانیا بیت کوین و ارزهای دیجیتال را می پذیرند. گونی در این باره گفت:

تاکنون چند مسجد خارج از کشور نیز پذیرش صدقات را به صورت ارزهای دیجیتال اعلام کرده اند. به نظر می رسد که مسجد ما نخستین مسجد در بریتانیا باشد که چنین کاری کرده است.

پیشنهاد پذیرش زکات و صدقات به صورت بیت کوین نخستین بار توسط گورمیت سینگ بنیانگذار یک شرکت فناوری ارائه شده است. وی به بانیان مسجد گفته است که پذیرش ارزهای دیجیتال و بیت کوین می تواند در این مسیر سودمند باشد، زیرا زکات در اسلام امری حیاتی است و بسیاری از مسلمانان از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. مسجدی در بریتانیا بیت کوین را برای پرداخت صدقه و زکات پذیرفت سینگ که خودش سال ها در حوزه پول‌های دیجیتالی فعالیت داشته و به بانیان مسجد در این باره مشاوره می دهد گفت:

از یک دیدگاه اقتصادی جنبه های اخلاقی یک اقتصاد برپایه بلاک چین فعال اسلامی می تواند دین ما را به قرن ۲۱ بیاورد. فناوری می تواند نفوذ جهانی را که اکنون به سبب اقتصاد سنتی محدود شده افزایش دهد. ما معتقدیم که غیرمسلمانان نیز از این شیوه بهره مند خواهند شد.

گفتنی است مسئله حلال و حرام بودن بیت کوین و ارزهای دیجیتال اخیرا به یکی از مباحث داغ تبدیل شده است. زاید الخیر، استاد دانشگاه در مطالعات اسلامی و تاریخی می گوید:

با استفاده رو به رشد از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، بحث های زیادی میان علمای اسلام در این باره آغاز شد. در آغاز مخالفت های زیادی به دلیل فقدان قوانین در این باره اظهار شد، اما به تدریج بسیاری علمای اسلام به این نتیجه رسیدند که به این راحتی نمی توان درباره حلال یا حرام بودن این پول های دیجتالی و جدید اظهار نظر قطعی داد. اخیرا نیز برخی علمای اسلام از ارزهای دیجیتال حمایت کرده اند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در جدیدترین نظرسنجی انجام گرفته در آمریکا، سرمایه گذاران انتظار سود و برگشت پول بیشتری را در سال آینده میلادی…

دولت کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت محلی بازار و تجارت ارزهای دیجیتال یک جلسه اضطراری برگزار کرد. روز جمعه یک…

امروز، شاهد تغییر مسیر در بازار قیمتی بیت کوین هستیم. علی رغم اینکه پیش بینی شده بود، معاملات آتی بیت‌کوین…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب