Scroll Top
کاهش درآمد تخمینی انویدیا با سقوط بازار ارزهای دیجیتال و رکود ماینینگ

کاهش درآمد تخمینی انویدیا با سقوط بازار ارزهای دیجیتال و رکود ماینینگ

طبق اطلاعیه‌ی مطبوعاتی منتشر شده در ۲۸ ژانویه (۸ بهمن)، شرکت تایوانی تولیدکننده‌ی سخت‌افزار انویدیا (Nvidia)، برآوردهای مالی مربوط به سه ماه چهارم تقویم مالی سال ۲۰۱۹ خود را به روز کرد.

این شرکت با این اقدام نشان داد که فروش پیش‌بینی شده ضعیف‌تری در گیمینگ و پلتفرم‌های دیتاسنتر خود دارد که عمدتا به علت ازدیاد کالاهای موجود در انبار به خاطر سقوط بازارهای ارز دیجیتال است. با توجه به بیانیه‌ی منتشر شده توسط این شرکت در ۲۸‌ ژانویه، برخلاف پیش‌بینی قبلی مبنی بر درآمد ۲.۷۰ میلیارد دلاری، انتظار می‌رود درآمد این شرکت در سه ماهه چهارم، ۲.۲۰ میلیارد دلار باشد.

هیجان کاذب در ماینینگ ارزهای دیجیتال منجر به افزایش تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی انویدیا شد. با این حال، زمانی که تقاضای کارت گرافیک در اثر افت قیمت ارزهای دیجیتال بسیار کم شد، قیمت این کارت‌های گرافیک کاهش مناسبی نداشت که مشتریان جدید را برای خرید با قیمت مقرون به صرفه‌تری ترغیب کند.

جنسن هوانگ (Jensen Huang) بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت انویدیا این وضعیت را « آشفتگی کریپتو» خواند. او در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی چنین گفته است:

سه ماه چهارم برای ما به طرز غیرمعمولی آشفته و ناامیدکننده بود.

علاوه بر کمبود کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال، انویدیا بازار رو به زوال چین را هم علتی بر کم شدن درآمد مورد انتظار از فروش کارت‌های گرافیک در سه ماهه چهارم سال دانست.

کاهش درآمد تخمینی انویدیا با سقوط بازار ارزهای دیجیتال و رکود ماینینگ

به گزارش پیشین کوین تلگراف، این کمپانی در اواخر سال ۲۰۱۸، با فروش گسترده‌ی سهام مواجه شد و این مساله قیمت سهام این شرکت را ۵۴ درصد کاهش داد. اخبار مربوط به کاهش درآمد در سه ماه چهارم نیز به نوبه‌ی خود، ۱۵ درصد قیمت سهام انویدیا را کاهش داده و در حال حاضر با قیمت ۱۳۵ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت روز قبل سهام این شرکت ۱۵۸.۰۸ دلار بوده است.

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر شاهد رکود دیگری است و ارزهای مهم شاهد افت قیمت قابل توجهی هستند. بیت کوین کش، بیت کوین SV و استلار در زمان انتشار این مطلب، ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نسخه‌های مخرب اصلاح‌شده‌ برنامه‌های محبوب که از طریق وب‌سایت مک‌آپدیت توزیع شدند بدافزار استخراج ارز دیجیتال را بر روی رایانه‌های…

در پی سرقت چند صد سیستم قدرتمند ماینینگ در ایسلند، جستجوی پلیس برای پیدا کردن این رایانه ها ادامه دارد. همچنین،…

پژوهشگران امنیتی به تازگی موفق شدند خانواده جدیدی از بدافزارها را شناسایی کنند که به‌طور خاص، سرورهای وب در سراسر…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب