Scroll Top
کاهش قیمت ارزهای دیجیتال پس از اعلامیه SEC و شایعه هک بایننس

کاهش قیمت ارزهای دیجیتال پس از اعلامیه SEC و شایعه هک بایننس

قیمت بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال پس از تاکید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بر ثبت قانونی صرافی‌های ارزهای دیجیتال، با کاهش قیمت شدیدی مواجه شد. اخباری مبنی بر هک صرافی بایننس هم در این کاهش قیمت‌ها بی اثر نیست.

کاهش قیمت ارزهای دیجیتال پس از اعلامیه SEC و شایعه هک بایننس

قیمت بیت کوین بازهم تحت تأثیر چند خبر منفی، امروز بیش از ۸.۶ درصد کاهش قیمت داشت. پس از سقوط شدید ارزهای دیجیتال در دسامبر و ژانویه که دلیل عمده آن اخبار منفی از دولت‌های سراسر جهان بود، بازهم خبری از قانون گذاری این حوزه و همچنین شایعه هک یک صرافی، بازار را قرمز رنگ کرد.

در اطلاعیه‌ای که امروز، ۱۶ اسفند توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شد، بندهای جنجالی زیادی وجود دارد:

اگر پلتفرمی ارائه دهنده بستر تجارت دارایی‌های دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار تعریف می‌شوند، باشد، به عنوان یک صرافی فعالیت می‌کند. بنابراین طبق قوانین اوراق بهادار فدرال، آن پلتفرم باید به عنوان صرافی اوراق بهادار ملی در SEC ثبت شود و یا از ثبت نام معاف شود.

بعضی از بزرگ‌ترین سیستم عامل‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال، مانند GDAX شرکت که متعلق به شرکت کوین بیس است، به عنوان یک صرافی ملی در SEC ثبت نشده‌اند و به جای آن مجوزهای انتقال پول به ایالت‌های مختلف را داراست. در مورد صرافی Gemini هم، این شرکت فقط توسط سازمان خدمات مالی ایالت نیویورک به عنوان یک شرکت اعتباری مورد تأیید قرار گرفته است. صرافی Templum مدعی است که تنها صرافی ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است.

سازمان SEC پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تا زمان ثبت، به عنوان صرافی نمی‌پذیرد.

هک صرافی بایننس؟

امروز برخی از کاربران سایت بایننس، که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال است، از هک حساب‌هایشان خبر دادند. کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی مدعی هستند که هکرها دارایی‌های به سرقت برده را به ارزهای دیجیتال کوچکی تبدیل کرده‌اند. گفته می‌شود که هکرها بیشتر مبالغ را به ارز دیجیتال Viacoin تبدیل کرده‌اند. برخلاف کاهش قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال viacoin امروز ۴۰ درصد رشد قیمت داشت!

تیم بایننس هنوز این خبر را تایید نکرده است.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در جدیدترین نظرسنجی انجام گرفته در آمریکا، سرمایه گذاران انتظار سود و برگشت پول بیشتری را در سال آینده میلادی…

دولت کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت محلی بازار و تجارت ارزهای دیجیتال یک جلسه اضطراری برگزار کرد. روز جمعه یک…

امروز، شاهد تغییر مسیر در بازار قیمتی بیت کوین هستیم. علی رغم اینکه پیش بینی شده بود، معاملات آتی بیت‌کوین…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب