Scroll Top
وایت پیپر آربیتروم

وایت پیپر آربیتروم

پروژه اتریوم، پیشگام دنیای بلاک چین، با وجود تمام نوآوری ها و پتانسیل هایش، با چالش بزرگی به نام مقیاس پذیری بلاک چین مواجه است. کندی تراکنش ها و کارمزدهای بالا به کابوسی برای کاربران و توسعه دهندگان این پلتفرم تبدیل شده است. Arbitrum، یک راه‌حل خوش‌بینانه مبتنی بر تجمع لایه دوم، جایگزین اتریوم با فرآیند مقیاس پذیری است. در این مقاله، وایت پیپر آربیتروم را بررسی می کنیم و داده هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری کمک می کند.

نوع بلاک چین آربیتروم چیست؟

نوع بلاک چین آربیتروم چیست؟

بلاک چین آربیتروم نوعی لایه دوم است که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. این بدان معناست که از زیرساخت اتریوم برای ایجاد پروژه خود استفاده می کند. تراکنش های آربیتروم خارج از زنجیره در یک زنجیره جانبی جداگانه پردازش می شوند. این نوع بلاک چین سرعت تایید تراکنش ها در شبکه آربیتروم را افزایش می دهد، کارمزد به طور قابل توجهی کم و مقرون به صرفه است و توسعه دهندگان می توانند از ابزارها و قراردادهای هوشمند موجود در اتریوم برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز در آربیتروم استفاده کنند. علاوه بر این، امنیت آربیتروم به امنیت ذاتی اتریوم و یک شبکه تأیید تکیه دارد و باعث افزایش امنیت آربیتروم می شود که به کاربران اجازه می دهد تا در مورد امنیت دارایی های خود احساس راحتی کنند.

بنیانگذاران وایت پیپر آربیتروم

بنیانگذاران اکوسیستم آربیتروم بسیار مهم هستند زیرا با بنیانگذاران خود، یک پروژه می تواند به اهداف خود و به رتبه های برتر در دنیای ارزهای دیجیتال برسد. توسعه دهندگان، اعتباردهندگان، دارندگان توکن و پروژه ها نقش های متفاوتی را به عنوان بازیگر در اکوسیستم آربیتروم ایفا می کنند.

 • توسعه دهندگان: آنها خالق dApp ها و ابزارها هستند و با ساخته های خود، خدمات جدیدی را به کاربران ارائه می دهند.
 • احراز هویت: امنیت شبکه را تضمین می کندY با تایید تراکنش ها، از صحت و ثبات شبکه اطمینان حاصل می کنند و از هک شدن شبکه یا تراکنش های نامعتبر جلوگیری می کنند.
 • دارندگان توکن: مدیران سیستم مدیریت غیرمتمرکز که با حمایت و مشارکت خود به پیشرفت پروژه آربیتروم کمک می کنند.
 • پروژه: آنها با ایجاد ابزارها و زیرساخت های جدید به گسترش و رشد آربیتروم کمک می کنند.

کاربرد الگوریتم های مختلف در وایت پیپر آربیتروم

کاربرد الگوریتم های مختلف در وایت پیپر آربیتروم

آربیتروم از دو الگوریتم اجماع به نام های اثبات سهام (POW) و اثبات اعتبار (POA)استفاده می کنند.

 • در الگوریتم اثبات سهام (POW(، اعتبارسنجی ها با  تعداد مشخصی از توکن های ARB  ارز دیجیتال آربیتروم در شبکه، به تضمین امنیت و یکپارچگی تراکنش ها کمک می کنند. در ازای این سرویس، پاداش هایی در قالب توکن های ARB دریافت می کنند.

 • در الگوریتم اثبات اعتبار (POA(، تعداد محدودی از اعتبارسنجی انتخاب شده برای تأیید تراکنش ها استفاده می شود. این بدان معنی است که مجموعه ای از اعتبارسنجی ها از تعداد کل اعتبارسنجی ها و تراکنش های پردازشی انتخاب می شوند. این اعتباردهنده ها می توانند نهادهای متمرکز یا غیرمتمرکز مانند صرافی های ارز دیجیتال یا پروژه های بزرگ بلاک چین باشند.

قسمت های مختلف آربیتروم

در این قسمت به بررسی اجزای تشکیل دهنده پروژه آربیتروم خواهیم پرداخت.

 • زنجیره جانبی (Sidechain): تراکنش ها روی یک زنجیره جداگانه به نام sidechain پردازش می شوند که باعث افزایش سرعت تراکنش و کاهش هزینه ها می شود.

 • رول آپ خوشبینانه: قسمت اصلی آربیتروم، رول آپ خوش بینانه است. این مکانیسم به طور هوشمندانه فرض می کند که همه تراکنش ها معتبر هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. این فناوری با تجمیع تراکنش ها در یک گروه بزرگ و اثبات صحت آنها به صورت تصادفی منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه های تراکنش ها می شود.
 • برنامه ها و ابزارهای غیرمتمرکز: Arbitrum یک پلتفرم ایده آل برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز(DAPPS)  و ابزارهای نوآورانه است. توسعه دهندگان می توانند از قراردادهای هوشمند اتریوم برای ایجاد DAPPS در Arbitrum استفاده کنند و از مزایای آن مانند سرعت بالا، هزینه های کم و امنیت بهره مند شوند.
 • حاکمیت: آربیتروم دارای یک سیستم مدیریت غیرمتمرکز است که توسط دارندگان توکن ARB اداره می شود. این بخش در مورد آینده پروژه تصمیم گیری می کند.
 • اعتبارسنجی: این افراد یا سازمان ها مسئول تایید صحت تراکنش ها هستند. اعتبارسنجی ‌ها با قفل کردن مقدار معینی از توکن‌های آربیتروم در شبکه، تشویق می‌شوند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند. تأییدها امنیت شبکه آربیتروم را افزایش می دهد.
 • پل های بلاک چین: این فناوری به کاربران اجازه می دهد دارایی ها را بین بلاک چین اصلی اتریوم و زنجیره جانبی آربیتروم انتقال دهند. پل ها برای اطمینان از امنیت و یکپارچگی انتقال دارایی ها استفاده می شوند.

کاربرد وایت پیپر آربیتروم

کاربرد وایت پیپر آربیتروم

آربیتروم نقش مهمی در دنیای رمزنگاری در بازارهای DEX، بازی های بلاک چین و NFT ایفا می کند.

 • صرافی های غیرمتمرکز: این مدل صرافی از وایت پیپر آربیتروم برای پردازش تراکنش های مشتری با سرعت شگفت انگیز و بدون تاخیر استفاده می کند.

 • بازی های بلاک چین: بازیکنان بازی های مبتنی بر بلاک چین با استفاده از وایت پیپر آربیتروم می توانند از عملکرد روان، سریع و لذت بخش بدون تاخیر و افت کیفیت لذت ببرند.
 • پلتفرم هایNFT: پلتفرم های معاملاتی NFT از وایت پیپر آربیتروم استفاده می کنند تا تراکنش های کاربران خود را سریع، کم هزینه و ایمن کنند و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب