Scroll Top
تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

قیمت بیت کوین در روز جاری زیان چشمگیر دیگری را متحمل شد و برای نخستین بار از ماه می ۲۰۱۹ به زیر ۶,۰۰۰ دلار سقوط کرد به طوری که دامنه‌ی نوسان امروز قیمت بیت کوین بیشتر از ۳۰ درصد بوده است. از آنجایی که بازارهای سهام در سراسر جهان همچنان متحمل خسارات سنگین هستند، معامله گران بیت کوین در تلاش برای حمایت و حفظ قیمت این دارایی در بالای ۶,۰۰۰ دلار هستند. معاملات آتی داوجونز و S&P500 در پی طبقه‌بندی ویروس کرونا به عنوان یک بیماری «همه‌گیر»، با افت شدیدی مواجه شده است.

دولت‌ها به طور گسترده‌ای به منظور جبران خسارات ناشی از ویروس کرونا، در حال تزریق سرمایه به اقتصادهای بیمار هستند. با این حال چنین شیوه‌هایی، اعتبار بلند مدت ارزهای فیات را در طولانی مدت تضعیف می‌کند. صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه هشدار داد که اقتصاد جهانی ممکن است مانند سال ۲۰۰۸ وارد بحران شود.

این موضوع به سرمایه‌گذاران گوشزد می کند که ویروس کرونا همچنان در بازارهای مالی سراسر جهان تأثیر می‌گذارد. نکته‌ی قابل توجه اینجاست که تقریباً ۴۲٪ از کل موجودی بیت کوین طی دو سال گذشته جابجا نشده است. این موضوع بیان می‌کند که سرمایه گذاران در انتظار افزایش قیمت دارایی‌های خود هستند.

با توجه به همبستگی واضح بین حرکات قیمت بیت کوین و بازارهای سنتی، گروهی از معامله گران انتظار دارند که تا زمانی که بازارهای جهانی پیشرفتی پایدار در خود نشان دهند، قیمت بیت کوین در ناحیه‌ی حمایتی ۵,۵۰۰ الی ۶,۰۰۰ دلار نوسان کند. حال برای بررسی حرکات قیمت بیت کوین بر اساس تحلیل تکنیکال به سر وقت نمودار می‌رویم.

در تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته اشاره کردیم که اگر قیمت به زیر حمایت ۸,۴۸۴ دلار برود و در زیر آن برای دو الی سه روز تثبیت شود، اصلاح قیمت عمیق‌تر خواهد شد. سطوح حمایت بعدی در نزول قیمت دو سطح ۸,۰۱۲ و ۷,۲۸۵ خواهند بود. قیمت از چند روز گذشته تا وضعیت فعلی با قدرت این سطوح حمایتی را شکسته و روند قیمت شکل نزولی به خود گرفته است.

اگر از دید کلاسیک به قیمت نگاه کنیم، الگوی سر و شانه در قیمت را می‌بینیم که خط گردن آن روی حمایت ۸,۴۸۴ دلاری مذکور قرار داشت. قیمت با شکست این حمایت و ریزش بیشتر از ۱۰ درصد از سطح خط گردن (نقض صعود دوباره) تا هدف این الگوی کلاسیک در کف ۶,۵۰۰ دلاری و حتی در زیر آن تا ۵,۶۰۰ دلار ریزش داشته است.

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

با توجه به سطوح فیبوناچی اصلاحی و فیبوناچی پروجکشن دو رالی اخیر سطوح حمایتی در نزول قیمت به ترتیب به صورت زیر تعریف می‌شوند. حمایت ۲,۵۰۰ دلاری نیز هدف الگوی هارمونیک پروانه در قیمت در تایم فریم روزانه است که اگر قیمت با همین روند به حرکت خود ادامه دهد و حرکاتی عرضی در آینده در قیمت اتفاق نیفتد، این هدف در میان مدت ممکن است دیده شود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۲۲ اسفند (۱۲ مارس)

شکار استاپ (Stop hunting) یک استراتژی در بازار است که با پایین بردن قیمت یک دارایی به زیر سطحی که حدود ضرر (Stop Loss) روی آن قرار داده شده‌ است، تلاش می‌کند برخی از شرکت‌کنندگان در بازار را از موقعیت‌های خود خارج کند. فعال شدن این حد ضررها به طور کلی باعث افزایش نوسانات آینده‌ی قیمت می‌شود و می تواند فرصت خریدی برای سرمایه‌گذاران فراهم کند. نمونه‌ی این اتفاق در ریزش اخیر قیمت به زیر سطح ۶,۵۰۰ دلار دیده می‌شود که حد ضرر اکثر معاملات خرید (Long) در این سطح قرار داده شده‌ است.

نتیجه‌گیری

بنابراین می‌توان انتظار صعود قیمت تا ۷,۵۰۰ الی ۸,۰۰۰ دلار را در کوتاه مدت داشت اما این حرکات در بازاری به دور از ریسک سیستماتیک احتمال بیشتری دارد. ریسکی که مربوط به کل بازار است مانند تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی، ریسکی سیستماتیک نامیده می‌شود. این نوع ریسک که با «ریسک غیرقابل‌ حذف» نیز شناخته شده، بر کل بازار و نه فقط سهام یک شرکت یا صنعت خاص تأثیر می‌گذارد. این نوع ریسک هم غیرقابل‌پیش‌بینی بوده و هم اجتناب کامل از آن امکان‌پذیر نیست. بنابراین ورود به معاملات خرید جدید از روی سطوح حمایتی ریسک بالایی دارند.

سطوح حمایتی در نزول قیمت به ترتیب ۵,۹۰۰ دلار و در زیر آن ناحیه‌ی ۴,۹۰۰ الی ۴,۹۵۰ دلار هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت انتخاب هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های…

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت انتخاب هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های…

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت انتخاب هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب