Scroll Top
تحلیل قیمت بیت کوین؛ چه سطوحی کلیدی هستند؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چه سطوحی کلیدی هستند؟

قیمت بیت کوین برای اولین بار در ماه آوریل به بالای ۶۱،۰۰۰ دلار رسید. به‌نظر می‌رسد که تریدرها نیز بازار بیت کوین را صعودی تلقی می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین)، برای اولین بار در این ماه به بالای ۶۱،۰۰۰ دلار رسید. آخرین باری که قیمت بیت کوین از این محدوده فراتر رفته بود به روزهای ابتدایی ماه مارس باز می‌گردد. با این صعود، خوش‌بینی به بازار بازگشته و تریدرها به‌دنبال سطوح حمایت و مقاومت جدید در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت هستند.

در آینده نزدیک، به‌جز قیمت ۶۱،۸۰۰ دلار که بیشترین قیمتی است که بیت کوین تا به حال تجربه کرده، سه قیمت دیگر نیز وجود دارند که تریدرها باید زیر نظر بگیرند: قیمت ۶۱،۱۸۸ دلار، قیمت ۵۸،۳۸۷ دلار و قیمت ۵۳،۰۰۰ دلار.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چه سطوحی کلیدی هستند؟
حجم بالای سفارشات جفت معاملاتی بیت کوین/تتر در صرافی بایننس

تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای ۵۸،۳۸۷ دلار باقی بماند و تلاش کند که سطح مقاومت ۶۱،۱۸۸ دلاری را نیز بشکند، می‌توان منتظر رکورد جدیدی از قیمت این ارز دیجیتال در آینده نزدیک بود.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اگر قیمت بیت کوین موفق به ثبت یک رکورد جدید شود، عقب‌نشینی کوچکی را در بازار آلت کوین‌ها شاهد خواهیم بود؛ حداقل تا زمانی که بیت کوین نوسانات خود را پس از ثبت این رکورد جدید پشت‌سر بگذارد و قیمت آن به ثبات برسد.

سطح حمایت ۵۸،۰۰۰ دلاری؛ لازمه دست‌یابی به سطوح بالاتر

به‌گفته تحلیلگر ناشناسی با نام مستعار رِکت‌کپیتال (Rekt Capital)، برای اینکه قیمت بیت کوین بتواند در روزهای پیش‌رو رکورد جدیدی را ثبت کند، باید ابتدا قیمت ۵۸،۰۰۰ دلاری آن به‌عنوان یک سطح حمایت تثبیت شود. بیت کوین در ماه فوریه سال جاری تلاش کرده بود تا به محدوده مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلار دست پیدا کند؛ اما موفق نشده بود بیش از ۵۸،۰۰۰ دلار پیش برود. به همین علت، قیمت ۵۸،۰۰۰ دلار برای این ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. در تصویر زیر تلاش بیت کوین برای رسیدن به قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار را در ماه فوریه مشاهده می‌کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ چه سطوحی کلیدی هستند؟
نمودار قیمت بیت کوین از اواسط ماه فوریه تا به امروز

در تحلیل تکنیکال، زمانی که قیمت یک دارایی در محدوده اوج پیشین آن تثبیت می‌شود، می‌توان آن را نشانه‌ای قوی از آغاز روند صعودی دانست. این تحلیلگر با اشاره به نمودار بالا عنوان می‌کند:

بیت کوین (در این بازه زمانی) در محدوده قرمز باقی مانده بود و نتوانسته بود در محدوده نارنجی تثبیت شود. با وجود اینکه این ارز دیجیتال چندین بار به این محدوده رسیده بود، اما هر بار از آن بازگشته بود. با این حال، اکنون بیت کوین در حال پشت سر گذاشتن محدوده نارنجی است. اگر بیت کوین واقعاً بتواند محدوده نارنجی را به حمایتی برای خود تبدیل کند، این یعنی به ثبت رکورد جدید خود خیلی نزدیک است.

رائول پال (Raoul Pal)، مدیرعامل شرکت گلوبال مَکرو اینوِستِر (Global Macro Investor) نیز روند کلی بیت کوین را مثبت ارزیابی می‌کند. پال خروج بیت کوین از محدوده نوسان سه ماه اخیر را نشانه‌ای از قوت گرفتن شتاب (مومنتوم) فنی آن می‌داند و بیان می‌کند:

اینکه بیت کوین توانسته از محدوده نوسان سه‌ماهه خود خارج شود، اتفاق بزرگی است. این اتفاق نشان می‌دهد که بیت کوین به‌زودی روند صعودی شدیدی را شروع خواهد کرد.

یک تحلیلگر بازار مشتقات با نام مستعار کاکتوس (Cactus) نیز معتقد است داده‌های درون‌زنجیره‌ای در حال حاضر، در قوی‌ترین حالت خود قرار دارند. این تحلیلگر به خروج حجم بالای بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال اشاره می‌کند و آن را نشانه‌ای از تجمع این بیت کوین‌ها در نزد سرمایه‌گذاران کلان می‌داند. به‌گفته این تحلیلگر، موارد زیر نشانه‌هایی هستند که از آغاز روند صعودی بیت کوین خبر می‌دهند:

  • داده‌های درون‌زنجیره‌ای قوی‌تر از هر زمان دیگری هستند
  • بیشترین میزان خروج بیت کوین از صرافی‌ها را شاهد هستیم
  • قیمت بسته‌شدن ماه پیشین در زمان فعلی به حمایت تبدیل شده است
  • بالاترین قیمت بسته‌شدن هفتگی در شرف وقوع است

ثبات احتمالی قیمت آلت کوین‌ها در پی رشد شدید بیت کوین

تحلیلگران زیادی معتقدند که صعود قیمت بیت کوین، به ثباتی نسبی در بازار آلت‌ کوین‌ها منجر خواهد شد. یک تریدر مطرح و ناشناس با نام مستعار کالئو (Kaleo) در این باره بیان می‌کند که تسلط بیت کوین بر بازار در روزهای آتی، باعث سکون در بازار آلت کوین‌ها می‌شود. او این‌گونه توضیح می‌دهد:

با وجود احتمال صعود قیمت بیت کوین در آینده نزدیک، تازه‌کاران باید مراقب سکونی که این اتفاق در بازار آلت کوین‌ها ایجاد می‌کند باشند و از ورود به این بازارها (تا حد امکان) اجتناب کنند. تمام سود بازار در طول این مدت، معطوف به بیت کوین خواهد بود. البته ممکن است قیمت دلاری این آلت کوین‌ها در طی این مدت افزایش کوچکی را تجربه کند، اما قیمت آنها نسبت به بیت کوین شانس زیادی را برای افزایش نخواهد داشت.

اگر قیمت بیت کوین به روند افزایشی خود ادامه دهد، این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری را نسبت به آلت کوین‌ها نمایش خواهد داد و احتمال می‌رود که روند صعودی آلت کوین‌ها تنها زمانی آغاز شود که بیت کوین رکورد جدید خود را ثبت کرده و نوسانات پس از آن را نیز طی کرده باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازار ارزهای دیجیتال بین تریدرها و سرمایه‌گذاران بازارهای مالی به نوسان زیاد و پرخطر بودن شهرت دارد. این مسئله را…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب