Scroll Top
باوجود سقوط‌‌های متوالی، بیت‌ کوین در روند صعود بلندمدت است

باوجود سقوط‌‌های متوالی، بیت‌ کوین در روند صعود بلندمدت است

از روی چارت قیمت بیت‌ کوین می‌توان گفت که پادشاه ارزهای دیجیتال یک الگوی سقوط را مانند سقوط بزرگ قبلی خود تکرار می‌کند.

مناطق زرد، سبز و قرمز چارت قیمت بیت‌کوین تقریباً در مناطق مشابه تکرار شده‌اند. همچنین همانطور که مشاهده می‌کنید در منطقه‌ی آبی حمایت سرنوشت ساز در حالت تشکیل شدن می‌باشد که می‌تواند منجر به تکرار تجربه‌ی رسیدن به شاخص آماری متحرک (Smma) در مقدار ۲۰۰ دلار شود.

در حال حاضر ممکن است این الگو بصورت کاملاً متفاوت پیشرود؛ در این حالت که به سمت سراشیبی و یک الگوی سقوط مشابه را ایجاد کند.

باوجود سقوط‌‌های متوالی، بیت‌ کوین در روند صعود بلندمدت است

مقایسه‌ی روند نزولی فعلی بیت‌کوین با سقوط سال ۲۰۱۴

در این زمان مبادله‌گران ارزهای دیجیتال باید صبور باشند و بازار را قبل از تزریق سرمایه بررسی کنند. به هر حال وقتی ما منطقه‌ی حمایت آبی را در نظر می‌گیریم وضعیت بیت‌کوین از سقوط اصلی که در سال ۲۰۱۴ به وقوع پیوست به مراتب بهتر است. کاهش قیمت بیت‌کوین در مقایسه با سقوط قبلی پایین‌تر نیست؛ بدلیل اینکه محدوده‌ی ۶,۰۰۰ دلار مرز هزینه‌ی سود آوری استخراج آن است. پس انتظار حمایت قوی را در این منطقه داریم.

آیا بیت‌کوین دوباره به رکورد قبلی خود باز می‌گردد؟

قبل از خرید بیت‌کوین سطوح فیبوناچی ۰.۶۱۸ و ۰.۵ را بطور دقیق بررسی کنید. مناطق مناسب برای فروش بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار است. در حال حاضر امکان شکست منطقه‌ی سرنوشت ساز یعنی ۶,۰۰۰ دلار وجود دارد؛ یعنی قبل از اینکه بیت‌کوین به قیمت ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار صعود کند امکان بازگشت به قیمت‌های ۵,۰۰۰ یا حتی ۴,۰۰۰ دلار وجود دارد.

همانطور که در چارت می‌بینید حجم معاملات در حال کاهش یافتن است. این بدین معناست که مبادله‌گران زیادی در حال خروج از بازار هستند. به لطف بازار خرسی (Bear Market) و بازار گاوی (Bull Market) پول زیادی از بازار خارج شده است؛ در نتیجه این بازار نیاز به تزریق پول فیات دارد.

ممکن است است این آخرین سقوط بیت‌کوین قبل از ورود به رالی صعود قیمت در بازده‌ی ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار باشد.

برخی از اصول اولیه‌ که باید به آن توجه کنیم:

۱- استخراج بیت‌کوین حتی اگر قیمت زیر ۵,۰۰۰ دلار شود هم متوقف نخواهد شد؛ در خیلی از کشور‌ها استخراج بیت‌کوین کم هزینه‌تر است. در چین هزینه‌ی استخراج بیت‌کوین حدود ۳,۰۰۰ دلار است.

۲- بازار بورس شیکاگو در حال تهیه یک نظرخواهی از مردم و بررسی آن می‌باشد؛ اگر این کمیسیون بیت کوین را تایید کند؛ برای مدتی به روند صعودی بازار کمک می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب