Scroll Top
فروش جمعی ارز دیجیتال

فروش جمعی ارز دیجیتال

با پیشرفت دنیای ارزهای دیجیتال و راه اندازی استارتاپ ها و کسب و کارهای آنلاین مختلف، مفهومی به نام فروش جمعی ارز دیجیتال یا crowdsale متولد شد. در حال حاضر، فروش جمعی به عنوان ابزاری برای تامین مالی مشاغل مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در سرمایه گذاری جمعی، پیشرفت های زیادی ایجاد شده و وب سایت هایی مانند Kickstarter امروزه محبوب هستند.

تفاوت فروش جمعی با سرمایه گذاری جمعی 

تفاوت فروش جمعی ارز دیجیتال با سرمایه گذاری جمعی

قبل از بحث در مورد مفهوم فروش جمعی و نحوه عملکرد آن، بهتر است ابتدا تفاوت آن را با سرمایه گذاری جمعی بررسی کنیم. تامین مالی جمعی همیشه محصول یا خدماتی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد اما فروش جمعی این کار را نمی کند. در فروش جمعی ارز دیجیتال، یک توکن یا کوین از یک پروژه به افراد فروخته می شود. در واقع خریدار، ارزهای دیجیتال قابل معامله را به دست می آورد. مزیت دسترسی به سرویس یا سیستم آن کوین یا توکن نیز می تواند به سرمایه گذاران ارائه شود. این پروژه در ازای فروش توکن های خود، سرمایه لازم برای پیشبرد اهداف خود را کسب می کند. 

ارتباط فروش جمعی با صنعت بلاک چین

یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌های فروش جمعی ارز دیجیتال، امکان استفاده از فناوری بلاک چین آزمایش شده برای ایجاد قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند از قبل برای محاسبه ارزش سهام و توکن ها به عنوان پاداش برنامه ریزی شده اند. در این سیستم از اثبات مالکیت استفاده می شود که در قراردادها ادغام شده و به میزان سرمایه هر سرمایه گذار مرتبط می شود.

فروش جمعی را می توان نوعی سرمایه گذاری جمعی در دنیای ارزهای دیجیتال دانست. یکی از قابلیت‌های منعطف فناوری بلاک چین این است که می‌توان آن را با توجه به نیازها و وظایف خاص بازسازی کرد که باعث شده این فناوری به یکی از مناسب‌ترین پلتفرم‌های فروش جمعی تبدیل شود.

مزایای فروش جمعی در ارز دیجیتال

مزایای فروش جمعی در ارز دیجیتال

یکی از مزایای فروش جمعی برای فروشنده این است که می تواند سرمایه لازم برای پروژه خود را خارج از نظارت سیستم های بانکی و موسسات مالی تامین کند. علاوه بر این، فروش جمعی روشی موثر و مناسب برای جذب سرمایه قابل توجه در مدت زمان کوتاه است. بخش بزرگی از هزینه های راه اندازی به توسعه نرم افزار، بازاریابی و سخت افزار اختصاص می یابد؛ به همین دلیل است که مشاغل جدید باید قبل از راه اندازی پروژه خود، سرمایه جذب کنند.

یکی دیگر از ویژگی های جالبی که افراد را به سمت فروش جمعی ارزهای دیجیتال جذب می کند، امکان استفاده مجدد از توکن ها یا کوین های خریداری شده است. خریداران فروش جمعی می توانند علاوه بر شرکت در پروژه اولیه با خرید خود، کوین های خود را در بازار آزاد معامله کرده یا به فروش برسانند. برای سرمایه گذارانی که می خواهند یک توکن یا کوین را با قیمت پایین بخرند و پس از موفقیت پروژه دوباره آن را با قیمت بالا بفروشند، فروش جمعی پیشنهاد بسیار جذابی است. از آنجایی که ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان هستند، با گذشت زمان می توان سود بیشتری برای سرمایه گذاران به دست آورد.

یکی از دلایل اصلی استفاده استارت آپ ها از مدل crowdsell این است که این مدل هنوز جایگاه قانونی نداشته و هیچ نظارت مالی بر روی آن انجام نشده است. این مساله ممکن است خبر خوبی برای سرمایه گذاران و طرفداران یک استارت آپ باشد اما باعث می شود که فروش جمعی از یک سرمایه گذاری معمولی امن تر نباشد.

در بدترین حالت ممکن است سرمایه گذار فقط چند خط کد بی ارزش برای پول و سرمایه خود دریافت کند. هدف اکثر برنامه های تامین مالی کمک به پروژه های واقعی است اما برخی از پروژه ها فقط برای کسب درآمد هستند؛ حتی ممکن است این طرح ها تقلبی باشند.

البته، چه در دنیای واقعی و چه در دنیای دیجیتال، هیچ تضمینی برای هر نوع سرمایه گذاری وجود ندارد اما حداقل بخشی از دارایی های سرمایه گذاران سنتی محافظت می شود. در سرمایه گذاری سنتی، سرمایه گذاران و شرکت ها باید حداقل استانداردها را رعایت کنند اما چنین استانداردهایی در Crowdsale وجود ندارد.

یکی دیگر از مزایای فروش جمعی برای کسانی است که شدیداً به فلسفه اجماع، تمرکززدایی، ناشناس بودن و امنیت ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند. در حال حاضر سرمایه گذاران و توسعه دهندگان پروژه از مزایا و معایب دنیای دیجیتال آگاه هستند. تغییر وضعیت فعلی منوط به وضع قوانین و کنترل در حوزه ارز دیجیتال است و باید دید که آیا این امر بر مزیت های این حوزه اضافه می کند یا اینکه معایب جدیدی ایجاد می کند.

معایب فروش جمعی در ارز دیجیتال

معایب فروش جمعی در ارز دیجیتال

همیشه به خاطر داشته باشید که کشف و شناسایی کلاهبرداری های فروش جمعی ارز دیجیتال بسیار دشوارتر از کلاهبرداری های سنتی ارزهای دیجیتال است. دلیل آن این است که فروش جمعی به گونه ای طراحی شده است که خیلی کم به صورت عمومی بوده و اطلاعات بسیار محدودی در اختیار عموم قرار می گیرد.

 قبل از سرمایه گذاری و شروع بحث پروژه های فعال در زمینه فروش جمعی ارز دیجیتال، باید تحقیقات کامل و جامعی در رابطه با پروژه مورد نظر خود انجام دهید. در تحقیقات خود به سن شرکت و تیم توسعه دهنده پروژه مورد نظر آن توجه کنید. با بررسی این موارد متوجه خواهید شد که پروژه جایگاه اجتماعی دارد و کلاهبرداری نیست. 

استفاده از پلتفرم های قابل اعتماد فعال در فروش جمعی ارز دیجیتال راه خوبی برای ارزیابی اعتبار پروژه است. توجه داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نباید صرفاً به پیشنهاد یک سلبریتی، درگیر فروش جمعی پروژه ارزهای دیجیتال شوید زیرا در بهترین حالت، این سلبریتی یک سرمایه گذار معمولی بوده و اطلاعات چندانی از اعتبار پروژه ندارد. 

تاثیر فروش جمعی ارز دیجیتال بر سرمایه گذاران

در حال حاضر، فروش جمعی یکی از محبوب‌ترین و کارآمدترین روش‌های تامین مالی و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است و احتمالاً محبوبیت آن در آینده افزایش خواهد یافت. تاکنون شایعات زیادی در خصوص قانون گذاری و نظارت در حوزه ارزهای دیجیتال منتشر شده اما هنوز تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

مانند سایر سرمایه گذاری ها، این نوع سرمایه گذاری نیز شامل ریسک هایی است که می تواند سودهایی که توسط سرمایه گذران کسب شده است را از بین ببرد. برای کسب موفقیت در این زمینه، داشتن یک برنامه منظم سرمایه گذاری، از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر پروژه از مبانی خوبی برخوردار باشد و نقشه راه آن تصویر روشنی از آینده نشان دهد، سرمایه بیشتری جذب می کند و شانس سود سرمایه گذار بیشتر می شود.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب