Scroll Top
پلتفرم DX25

پلتفرم DX25

پلتفرم DX25 یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که بر روی پلتفرم MultiversX اجرا می شود و ترکیبی از معاملات AMM Spot DEX و معاملات مشتقات را ارائه می دهد. فراتر از تنوع خدمات، پلتفرم‌های بلاک چین DeFi که در بخش صرافی غیرمتمرکز (DEX) کار می‌کنند، همیشه میزبان حجم سرمایه معقول در بازارهای صعودی خواهند بود و باید بگوییم که شامل جدیدترین صرافی‌های غیرمتمرکز امروزی مانند DX25 نیز می‌شود. اگر شما نیز به دنبال جدیدترین و مفیدترین صرافی های غیرمتمرکز در فضای بلاک چین هستید تا سرمایه گذاری را زیر نظر داشته باشید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با پلتفرم DX25 آشنا شده و روش کار با آن را یاد بگیرید.

پلتفرم DX25 چیست؟

پلتفرم DX25 چیست؟

پلتفرم DX25 جدیدترین پروژه در زمینه DeFi و صرافی غیرمتمرکز بلاک چین (DEX) در شبکه بلاک چین MultiverseX یا الروند سابق است که اخیراً در سال 2023 راه اندازی و توسط فعالان ارزهای دیجیتال به عموم معرفی شده است. این صرافی غیرمتمرکز بلاک چین با هدف ادغام بازار نقدی و بازار مشتقات ارزهای دیجیتال در چارچوب بازار ساز خودکار (AMM) یکی از جدیدترین صرافی‌های ارز دیجیتال امروز محسوب می‌شود که بخشی از ویژگی‌های آن راه اندازی شده و قابل استفاده است. DX25، یک صرافی غیرمتمرکز است که تمامی ویژگی های صرافی های غیرمتمرکز امروزی را در بر می گیرد؛ می تواند برای مبادله توکن ها و ارزهای دیجیتال، استفاده از استخرهای نقدینگی، استکینگ ارزهای دیجیتال و سایر قابلیت های DeFi مورد استفاده قرار گیرد و فراتر از آن، مزایای منحصر به فردی دارد. 

صرافی ارز دیجیتال DX25 که بر روی پلتفرم Multiverse کار می کند، با ارائه معاملات نقدی و بازار مشتقات و همچنین دو عملکرد بسیار مفید با سطوح کارمزد متعدد و با ارائه نقدینگی مدیریت شده، می تواند نقش مهمی در فضای DeFi داشته باشد. معاملات علاوه بر ویژگی های فوق که به طور کلی در ادامه مقاله بررسی می شود، پلتفرم دامنه DX25 دیفای توکن حاکمیتی و عملکردی خود را با علامت اختصاری DX25 منتشر کرده است که برای استفاده از این صرافی، تامین نقدینگی و تبادل دیجیتال استفاده خواهد شد. 

مزایا و معایب پلتفرم DX25

پلتفرم DX25 که هدف آن بهبود قابلیت‌های صرافی‌های غیرمتمرکز، تسهیل برنامه‌های کاربردی خاص، مدیریت هزینه و ایجاد نوآوری در ترکیب معاملات بازار پول دیجیتال مشتقه و نقطه‌ای است، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در هر صورت واضح است که برای آشنایی دقیق با پلتفرم DX25 باید به مزایا و معایب این صرافی غیرمتمرکز توجه شود تا بتوان از آن برای معاملات بازار مشتقه و معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کرد. 

مزایای پلتفرم

 • امکان معامله ارزهای دیجیتال تا 1155 برابر اهرم
 • امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال و معامله در سایر بازارهای مالی
 • قابلیت های درون برنامه ای برای مدیریت ریسک و دارایی
 • کارمزد صفر در معاملات و برداشت سود

معایب پلتفرم 

 • حاشیه اهرم و ریسک معاملاتی بسیار بالا 
 • گسترش جفت های معاملاتی (ارزهای دیجیتال و سایر بازارها) می تواند منجر به مشکلات نقدینگی شود.
 • ساختار نسبتاً پیچیده پلتفرم یا صرافی برای مبتدیان
 • مشکلات و خطرات پل های بلاک چین صرافی امروزی در نوسانات بازار در هر DEX دیده می شود.

آموزش مرحله به مرحله پلتفرم DX25

اکنون که با این پلتفرم آشنا شدید زمان آن فرا رسیده است که نحوه استفاده از این صرافی را یاد بگیرید.

مرحله اول:

 • وارد سایت پلتفرم DX25 شوید.

وارد سایت پلتفرم DX25 شوید

 • روی Launch App در وب سایت رسمی کلیک کنید و وارد قسمت صرافی شوید. (بازار مشتقه این صرافی غیرمتمرکز همچنان در حال آزمایش است و در نیمه سوم سال 2024 عملیاتی خواهد شد.)
 • همانطور که در تصویر مشاهده می شود، وب سایت این پلتفرم شامل سه گزینه معاملاتی، استخرهای نقدینگی و بخش تحلیل کلی بازار سهام است.
 • برای استفاده از صرافی، باید یک کیف پول وصل کنید. این پلتفرم DeFi تنها از کیف پول‌های ارز دیجیتال شبکه Multiverse پشتیبانی می‌کند.

ورود به کیف پول در پلتفرم

 • تاکنون کارمزد تراکنش یا سوآپ ارز دیجیتال کاملاً صفر بوده و شما می توانید با کمترین لغزش قیمت تراکنش های خود را انجام دهید.
 • کیف پول های مورد نیاز برای استفاده از این صرافی غیرمتمرکز، کیف پول های وب Multiverse و کیف پول های موبایل xPortal به عنوان پسوند مرورگر هستند.
 • تامین نقدینگی در این صرافی نیز پس از اتصال کیف پول فعال می شود که با ارائه ارزهای دیجیتال و جفت معاملاتی می توانید کارمزد تراکنش را دریافت کنید.

تامین نقدینگی در پلتفرم DX25

 • بخش تجزیه و تحلیل یا نمای کلی پلتفرم همچنین تصویر بزرگی از حجم معاملات و وضعیت توکن های قابل معامله به شما ارائه می دهد.
 • همانطور که از توضیحات بالا مشخص است، استفاده از این دکس در فضای DeFi بسیار آسان است و فقط باید کیف پول های پشتیبانی شده را به هم متصل کرده و تراکنش ها را آغاز کنید. با این حال، این پلتفرم دارای ویژگی های منحصر به فرد و ویژه بسیاری است که در قسمت بعدی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مقایسه پلتفرم DX25 با سایر صرافی های ارز دیجیتال

مقایسه پلتفرم DX25 با سایر صرافی های ارز دیجیتال

اگر بخواهیم این پلتفرم را با سایر صرافی های متمرکز ارز دیجیتال امروزی مانند بایننس و صرافی های غیرمتمرکز مقایسه کنیم، علاوه بر جدید بودن این صرافی، ویژگی های خوبی نیز دارد که می تواند آن را از سایر پلتفرم ها متمایز کند. در نتیجه، در این بخش به مهمترین ویژگی متمایز کننده این صرافی از سایر صرافی ها می پردازیم که نقش مهمی در بررسی کلی این پلتفرم غیرمتمرکز ایفا می کند:

تامین نقدینگی مدیریت شده

این ویژگی که در استخرهای نقدینگی این DEX پیاده‌سازی شده است، امکان مدیریت سوآپ‌ها را برای بهبود فرآیند تولید درآمد ارائه‌دهندگان نقدینگی فراهم می‌کند. این ویژگی به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا نقدینگی خود را در محدوده قیمتی خاص، متمرکز کنند. هنگامی که ارائه دهندگان نقدینگی وجوه خود را به استخر اضافه می کنند، می توانند محدوده قیمتی خاصی را تعیین کنند که در آن، نقدینگی آنها می تواند برای تسویه استفاده شود. با تمرکز نقدینگی در این محدوده، این افراد می توانند با همان مقدار نقدینگی که در DEX های سنتی استفاده می کنند، درآمد بیشتری داشته باشند.

امکان داشتن چندین سطح پرداخت

هنگام ایجاد استخرها یا افزودن نقدینگی برای ارائه دهندگان نقدینگی، ویژگی Multiple Fee Level اجازه می دهد تا تعادلی بین کارمزدهای به دست آمده توسط سازندگان استخر و قیمت مبادله ای که سرمایه گذاران پرداخت می کنند وجود داشته باشد. این ویژگی به آنها اجازه می دهد تا کارمزدی را که می خواهند سرمایه گذاران هنگام انجام معامله بپردازند را مشخص کنند. در این فرآیند، قرارداد هوشمند نقدینگی موجود را در تمام سطوح کارمزد بررسی می‌کند، قیمت‌ها را مقایسه می‌کند و بهترین سطوح را برای سرمایه‌گذار محاسبه می‌کند. با استفاده از این قابلیت، ارائه دهندگان نقدینگی می توانند سطوح کارمزد متفاوتی را برای محدوده قیمت های مختلف تعیین کنند. این مساله می تواند به بهینه سازی سود LP و به حداقل رساندن لغزش برای سرمایه گذاران کمک کند.

کارمزد صفر و لغزش کم

کارمزد صفر و لغزش کم در پلتفرم

یکی از بهترین ویژگی های این صرافی غیرمتمرکز این است که می تواند تراکنش ها، سواپ ها و سایر کارها را بدون پرداخت کارمزد انجام دهد. علاوه بر کارمزد صفر، لغزش در این صرافی نیز در کمترین درصد است و آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای تامین نقدینگی تبدیل می کند. در واقع می توان گفت که با توجه به ماهیت نوپا پروژه، ویژگی هایی ایجاد شده است که تامین کنندگان نقدینگی را برای دستیابی به رشد و توسعه بهتر و همچنین سود مطلوب ترغیب می کند.

فعالیت غیر احراز هویت

از بخش فنی و نیاز به دانش پایه برای معامله در صرافی های غیرمتمرکز که بگذریم، پلتفرم DX25 همچنین فرصتی برای معامله و استفاده از استخرهای نقدینگی به بهترین شکل بدون نیاز به احراز هویت را فراهم می کند. در پایان، اگر از شبکه مولتی ورس استفاده می‌کنید و می‌خواهید بهترین تجربه را در معاملات ارزهای دیجیتال با کارمزد صفر داشته باشید، پلتفرم DX25 انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

تجارت در بازارهای مشتقه

مهمترین و اصلی ترین ویژگی این صرافی غیرمتمرکز، امکان معامله ارزهای دیجیتال در بازار فیوچرز، آپشن و دیگر بازارها است که در نیمه سوم سال جاری راه اندازی شد. در واقع اگر این ویژگی به خوبی پیاده سازی شود و بتواند نظر مخاطبان خوبی را به خود جلب کند، در آینده حرف های خوب بیشتری برای این پروژه وجود خواهد داشت و انتظار می رود این پلتفرم دیفای با این ویژگی بیش از پیش رشد کند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب