Scroll Top
اتریوم برای جهش مجدد باید از چه مقاومتی عبور کند؟

اتریوم برای جهش مجدد باید از چه مقاومتی عبور کند؟

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر فراتر از تصور بوده است و طبق داده‌ها، نوسانات اتریوم حتی در مقایسه با بیت کوین ۴.۵۸ درصد بیشتر بوده است. اتر برای ادامه صعود خود باید چه مقاومت‌هایی را رد کند؟

به گزارش ای‌ام‌بی‌کریپتو، به گفته تحلیل‌گران اگر اتریوم بتواند در بازه زمانی روزانه مقاومت ۱۲۳ دلاری را بشکند و بالای آن بسته شود، می‌توان امیدوار به جهش قیمت بود. در زمان نگارش این تحلیل قیمت از ۱۲۳ دلار گذشته است اما فراموش نکنید که در پایان روز هم باید بالای آن باقی‌ مانده باشد.

در سقوط تاریخی بازار ارزهای دیجیتال در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند)، قیمت اتر تا ۴۸ درصد افت کرد و خط حمایتی قدرتمندی که از ابتدای سال ۲۰۲۰ به خوبی عمل کرده بود شکسته شد. با تکمیل الگوی شکست، در عرض ۲۴ ساعت حمایت‌های ۱۵۳، ۱۳۵ و ۱۲۳ دلاری نیز از دست رفتند.

چارت قیمت اتر
چارت قیمت اتر

با این حال، یک دوره صعودی در انتظار اتریوم است.

بر اساس شاخص VPVR (شاخصی برای سنجش میزان فعالیت بازار در یک قیمت خاص)، بیشترین حجم معاملات در پنج ماه گذشته، در محدوده قیمتی ۱۲۳ تا ۱۵۳ دلار بوده است که بالا و امیدوارکننده است. بیشترین حجم معاملات یک روزه طی پنج ماه اخیر در قیمت ۱۲۷ دلار بوده است و اتریوم برای شروع یک روند صعودی دیگر باید در بالای این قیمت تثبیت شود.

اگرچه به نظر می‌رسد محدوده قیمتی فعلی اتریوم موقتی است، اما نباید از این نکته چشم‌پوشی کرد که حجم معاملات هفته گذشته اتریوم بالاترین میزان سال ۲۰۲۰ است. حجم معاملات بالا می‌تواند بیانگر این باشد که قیمت در آینده نزدیک باثبات خواهد ماند. برای ادامه روند قیمتی اتریوم دو سناریو وجود دارد.

سناریو صعودی: با توجه به این نکته که کمترین قیمت سال ۲۰۲۰ توسط اتریوم لمس شده است، این ارز می‌تواند فورا به محدوده ۱۲۳ تا ۱۳۵ دلار بازگردد. ادامه چنین روندی می‌تواند منجر به این شود که در چهار هفته آینده قیمت اتر در بالاتر از ۱۳۵ دلار بسته شود.

سناریو نزولی: توجه به این نکته ضروری است که بازار در حال حاضر در دامنه قیمتی پایین تثبیت شده است و عدم بسته شدن قیمت در تایم‌یک روزه در بالای مقاومت ۱۲۳ دلار ممکن است شانس رالی صعودی در ۲۰۲۰ را از بین ببرد. این کوین ممکن است حرکت قیمتی ساید داشته باشد و در زیر ۱۲۳ دلار نوسان کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بایننس کوین (BNB)، توکن اختصاصی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس، در ادامه اوج‌گیری و صعود شدید خود امروز…

قرار است که پاداش استخراج بلاک چین لایت کوین در ماه آگوست امسال، نصف شود. این عمل از پیش برنامه‌ریزی…

کوین‌بیس (Coinbase)، صرافی ارز دیجیتال آمریکایی در روز ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) در اطلاعیه‌ای که در صفحه توییتر خود منتشر…

کوین دسک در گزارشی مدعی شده است که روز چهارشنبه، ۲۹ می (۸ خرداد)، کلاهبرداران با انتشار اخبار جعلی درباره…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب