Scroll Top
لایت کوین در صعودی‌ترین وضعیت از سال ۲۰۱۷ به بعد

لایت کوین در صعودی‌ترین وضعیت از سال ۲۰۱۷ به بعد

قرار است که پاداش استخراج بلاک چین لایت کوین در ماه آگوست امسال، نصف شود. این عمل از پیش برنامه‌ریزی شده، پس از استخراج هر ۸۴۰ هزار بلاک و یا حدوداً هر ۴ سال یک بار، انجام می‌شود.

هدف از این کار، کنترل تورم، از طریق کاهش پاداش استخراج بلاک چین این ارز دیجیتال از ۲۵ کوین به ۱۲.۵ کوین است و به نظر می‌رسد که سبب تغییر شدیدی در قیمت آن شود.

قیمت لایت کوین در هر ۴ ماه گذشته با افزایش روبرو شده و سریع‌ترین روند افزایش قیمت این ارز دیجیتال، از ماه آگوست ۲۰۱۷ تا کنون، به ثبت رسید. طبق اطلاعات به دست آمده از کوین دسک، میزان افزایش قیمت لایت کوین در ماه ژانویه، فوریه، مارس و آوریل به ترتیب ۳.۸، ۴۶.۳، ۳۱.۱۵ و ۲۲ درصد گزارش شده است.

چرا هاوینگ اهمیت دارد؟

ترکیب این افزایش قیمت با نصف شدن پاداش، به وضوح بدین معناست که این روند، به کاهش نرخ عرضه‌ی لایت کوین منجر خواهد شد. ماینرها، پس از ماه آگوست، برای استخراج هر بلاک، ۵۰ درصد کمتر کوین دریافت خواهند کرد و به طور قابل‌توجهی، لایت کوین‌های کمتری به این ارز دیجیتال اضافه شده و احتمالاً منجر به کمبود عرضه خواهد شد.

بازارها همواره به دنبال انجام قیمت‌گذاری پس از رویدادهای این چنینی که تغییر در میزان عرضه و تقاضا را در پی دارند، بوده و اغلب، از چندین ماه قبل، منتظر چنین روزی هستند. استدلالی که برای این موضوع وجود دارد این است که طبق داده‌های به دست آمده در گذشته، قیمت لایت کوین در عرض ۷ ماه به سرعت افزایش پیدا کرد و به نصف شدن پاداش آن در ۲۵ آگوست ۲۰۱۶ منجر شد.

هاوینگ لایت کوین و تاریخچه‌ی قیمت آن

لایت کوین در صعودی‌ترین وضعیت از سال 2017 به بعد

قیمت لایت کوین در ماه ژانویه ۲۰۱۵، به ۱.۱۲ دلار سقوط کرد و سپس در ماه جولای، به ۸.۷۲ دلار افزایش پیدا کرد اما پیش از روز ۲۵ آگوست، ارزشش به ۴ دلار کاهش یافت.

این بار، قیمت این ارز دیجیتال در ماه سپتامبر، به ۲۲ دلار سقوط کرد و تا کنون بیش از ۲۵۰ درصد افزایش داشته است. این افزایش قیمت، احتمالاً به پایان خود نرسیده است زیرا همچنان تا رویداد هاوینگ ۳ ماه زمان باقی مانده و تریدرهایی که از این رالی سه ‌ماهه‌ی اول سال، جا مانده‌اند، احتمالاً ظرف چند هفته‌ی آینده وارد بازار شده و سبب افزایش فشار بر روی قیمت‌ها خواهند شد.

لایت کوین در صعودی‌ترین وضعیت از سال 2017 به بعد

همچنین، پیامدهای هاوینگ و تأثیرات گذشته‌ی آن روی قیمت، با نزدیک شدن به زمان انجام آن، توجهات بیشتری را به خود جلب و احتمالاً خریداران بیشتری را نیز به بازار دعوت خواهد کرد. همان‌طور که همه می‌گویند، رویدادهایی که به قیمت‌گذاری ارزش یک دارایی قابل معامله پیش از تاریخ واقعی آن منجر می‌شوند، معمولاً هنگام رخ دادن آن رویداد و یا کمی پیش از آن، تحت تأثیر اخبار قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال، این رویدادی بود که پیش از به وقوع پیوستن اولین هاوینگ لایت کوین در سال ۲۰۱۵، اتفاق افتاد. با نزدیک شدن به زمان این رویداد، سرمایه‌گذاران، پس از رسیدن به نقطه‌ی اوج قیمت این ارز دیجیتال، یک ماه پیش از نصف شدن پاداش استخراج، شروع به فروختن این ارز دیجیتال کردند و سودی که در گذشته تحقق نیافته بود را به دست آوردند.

در پایان ماهی که هاوینگ اتفاق افتاد، در حقیقت، قیمت لایت کوین از زمان شروع این رویداد، حدود ۴۰ درصد کاهش یافت و سبب شد تا سرمایه‌گذاران، پس از به پایان رسیدن آن، علاقه‌ی خود را نسبت به این ارز دیجیتال از دست بدهند. پس از کاهش میزان عرضه، روند قیمت لایت کوین برای حدود دو سال، پیش از آن که به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۱۷ برسد، همچنان در جهت پیشین به حرکت خود ادامه داد و به طور بالقوه، طرح کلی از آن چه که پس از نصف شدن پاداش بلاک اتفاق خواهد افتاد را بار دیگر به نمایش گذاشت.

منبع: coindesk

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بایننس کوین (BNB)، توکن اختصاصی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس، در ادامه اوج‌گیری و صعود شدید خود امروز…

قرار است که پاداش استخراج بلاک چین لایت کوین در ماه آگوست امسال، نصف شود. این عمل از پیش برنامه‌ریزی…

کوین‌بیس (Coinbase)، صرافی ارز دیجیتال آمریکایی در روز ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت) در اطلاعیه‌ای که در صفحه توییتر خود منتشر…

کوین دسک در گزارشی مدعی شده است که روز چهارشنبه، ۲۹ می (۸ خرداد)، کلاهبرداران با انتشار اخبار جعلی درباره…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب