Scroll Top
نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین/ چهار سناریو از تاثیر این اتفاق بر قیمت

نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین/ چهار سناریو از تاثیر این اتفاق بر قیمت

در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۱۹ (۱۵ مرداد) پاداش استخراج لایت کوین (LTC) نصف خواهد شد. بخش تحقیقات بایننس گزارشی ارائه کرده است که در آن پیامدهای این رویداد را در قیاس با هالوینگ‌های گذشته بیت کوین (BTC) بررسی کرده است.

بخش تحقیقات بایننس جزییات ۴ سناریوی بالقوه را در گزارش جدید خود بیان کرده است. این صرافی با استفاده از داده‌های پیشین، همه پیامدهای ممکن این رویداد، که انتظار می‌رود در ۶ آگوست ۲۰۱۹ اعمال شود، را مشخص کرده است.

بهتر است که از همین حالا فرض را بر این بگذاریم که نصف شدن پاداش‌های استخراج بلاک تأثیر چشمگیری روی قیمت خواهد داشت. برای مقایسه می‌توان به افزایش قیمت بیش از ۲۰۰ درصدی قبل از آخرین هالوینگ لایت کوین در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد.

نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین/ چهار سناریو از تاثیر این اتفاق بر قیمت

نمودار سال ۲۰۱۵ لایت کوین، خط زرد نشان دهنده زمان نصف شدن پاداش است

در اینجا به چهار سناریو مشخص‌شده در گزارش بایننس می‌پردازیم.

۱- یک افزایش قیمت احتمالی: وقوع یک موج افزایش قیمت تا جاییکه سودآوری استخراج به سطوح قبل از اعمال هالوینگ نزدیک شود. عرضه لایت کوین به دلیل نصف شدن پاداش استخراج بلاک‌ها کم‌تر خواهد شد و این احتمالاً قیمت را به سطوح بالاتر خواهد راند.

۲- بالا رفتن نرخ هش شبکه(هش ریت): به دلیل پایین آمدن پاداش‌ها، توان محاسباتی موردنیاز برای استخراج همان مقدار لایت کوین، بیشتر می‌شود و احتمالاً باعث افزایش امنیت شبکه خواهد شد.

۳- تعدیل خودکار شبکه: اگر قیمت افزایش پیدا نکند، ماینرها از بازار خارج می‌شوند. در این حالت سختی بلاک کاهش پیدا خواهد کرد و عملیات استخراج در کوتاه‌مدت دوباره به‌صرفه خواهد شد.

۴- یک کاهش دائمی در سودآوری ماینینگ: اگر اعمال هالوینگ با افزایش قیمت همراه نباشد، ماینرهای متحمل ضررهای دائمی زیادی در میزان پاداش‌های استخراج خود خواهند شد.

معمولاً رویدادهای هالوینگ در ارزهای دیجیتال همراه با تلاش ماینرها در جبران ضررهایشان، خبر از وقوع یک جهش قیمتی در آینده می‌دهند؛ اما اگر لایت کوین در افزایش هش ریت خود بعد از هالوینگ ناموفق باشد و ماینرها از بازار خارج شوند، امنیت کلی شبکه از سطح کنونی آن بسیار کمتر خواهد شد.

بااینکه بنا بر گزارش بایننس وقوع این افزایش قیمت بسیار محتمل به نظر می‌رسد اما بازار خرسی اخیر به نگرانی‌ها در این خصوص دامن زده است. عملکردهای گذشته لزوماً تائید کننده عملکردهای آینده نیستند و به همین علت اگر ماینرها همگی شروع به خارج شدن از شبکه لایت کوین کنند، هالوینگ پیش رو به رویدادی بسیار مخرب تبدیل خواهد شد.

آیا شما انتظار دارید که قیمت لایت کوین قبل از نصف شدن پاداش استخراج آن افزایش پیدا کند و یا این‌که جزو افرادی هستید که این پیش‌بینی را در بازار نزولی (خرسی) کنونی بسیار خوش‌بینانه می‌دانید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب