Scroll Top
قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

آیا خودتان را یک هودلر واقعی می‌دانید؟ پس از خواندن این مقاله به این موضوع پی خواهید برد.

اواخر سال ۲۰۱۳ بعد از اینکه قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به ۱۰۰۰ دلار رسید، یک روند نزولی شدید در بازار آغاز شد و تمام سرمایه‌گذارانی را که در اوج بیت کوین خریده بودند نگران کرد. در همین حین، در انجمن اینترنتی بیت کوین‌تاک (Bitcointalk) که یکی از اولین انجمن‌های جامعه بیت کوین به شمار می‌رود، تیتر یک پست توجهات را به خود جلب کرد: «من هودل می‌کنم» (I AM HODLING).

قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟
پست مشهوری که باعث ایجاد اصطلاح «هودل» شد.

کاربر «GameKyuubi» که خودش اعتراف کرده است در زمان نوشتن پست مست بوده است، هرگز به خیالش هم نمی‌رسید که با این اشتباه املایی (به‌جای نوشتن Holding به‌معنای نگهداری و نفروختن) یکی از اصطلاحات ماندگار دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال را بسازد و حتی آن را به یک سبک خاص در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کند.

این پدیده در دنیای ارزهای دیجیتال تا حدی عمیق شده است که برای آن مانیفست (قوانین مطلق) هم وجود دارد. برندن متیوز (Brenden Matthews)، با کمک اعضای شاخص جامعه بیت کوین، در وب‌سایتی به‌نام «The HODLer Manifesto» قوانین هودلر بودن را نوشته است. به‌عقیده او، کسی که این قوانین را رعایت نکند، یک هودلر «واقعی» نیست.

اگرچه این قوانین کمی سخت‌گیرانه به نظر می‌رسند، خواندن آنها می‌تواند چشم‌اندازی درباره سرمایه‌گذاری بلندمدت ارائه کند. در ادامه ترجمه مانیفست هودلرها را می‌خوانید.

قوانین یک هودلر

قانون شماره ۱: یک هودلر واقعی ارزهای خود را نمی‌فروشد

قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

اولین و مهم‌ترین قانون مرام‌نامه هودلر این است که ارزهای خود را نفروشید. یک هودلر ممکن است ارزهای خود را خرج کند (به قانون پنجم نگاه کنید) اما آنها را نمی‌فروشد. فقط افراد ضعیف ارزهای خود را می‌فروشند و خیلی زود هم پشیمان می‌شوند.

قانون شماره ۲: یک هودلر واقعی در کف قیمت خرید می‌کند

یک هودلر اگر قیمت ارزهایش در برابر پول ملی پایین بیاید، بیشتر خرید می‌کند؛ به‌شرط آنکه از شرایط لازم برای انجام این کار برخوردار باشد. یک هودلر تحت هیچ شرایطی از ترس پایین‌آمدن قیمت‌ها، ارزهای خود را نمی‌فروشد. تنها دلیلی که یک هودلر به‌صورت مرتب در کف قیمتی خرید نمی‌کند این است که پیش از این سرمایه‌گذاری‌اش را انجام داده است.

قانون شماره ۳: یک هودلر واقعی در مقابل ترس ناشی از سقوط قیمت‌ها، ثابت‌قدم می‌ماند

به‌عنوان یک هودلر در هر شرایطی به هودل خود ادامه می‌دهید، خواه اخباری مبنی بر اینکه چین بار دیگر ارز شما را ممنوع کرده، منتشر شود و یا صرافی محبوبتان هک شده باشد. یک هودلر بدون توجه به اینکه چه کسی در حال کاشتن بذر ناامیدی، ترس و بلاتکلیفی است، به مسیر خود ادامه می‌دهد. به اخبار اعتنایی نکنید. به خاطر داشته باشید افراد منفی‌باف معمولاً کسانی هستند که از موفقیت ارز شما متضرر شده و از هودلرها به دلیل اینکه قیمت ارزهایشان افزایش زیادی پیدا می‌کند، متنفرند.

قانون شماره ۴: یک هودلر واقعی ارزهای خود را در کیف پول‌های آنلاین و صرافی‌ها نگهداری نمی‌کند

قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

هیچ صرافی یا کیف پول آنلاینی از کارکنان سرکش، اشتباهات امنیتی و سهل‌انگاری‌های ساده در امان نیست. یک هودلر به‌جای اعتماد به طرف‌های ثالث برای محافظت و یا نگهداری امن، ارزهای خود را در کیف پول [معتبر]، کاغذی و یا سخت‌افزاری نگه می‌دارد. یک هودلر همیشه خودش کلیدهای شخصی خود را کنترل می‌کند.

قانون شماره ۵: یک هودلر واقعی با ارزهای خود کالا و خدمات خریداری می‌کند

 اگر می‌خواهید ارزهای خود را خرج کنید، به‌دنبال فروشندگانی باشید که به‌جای فروش و یا استفاده از پل‌های ارتباطی مبتنی بر ارز فیات (نظیر کارت‌های پیش‌پرداخت ویزا)، ارزهای شما را به‌صورت مستقیم پذیرش می‌کنند. با خرج کردن ارزهایتان، به اکوسیستم هودلرهای همسان خود کمک می‌کنید. ولخرج هم نباشید چراکه در این صورت طولی نخواهد کشید که دیگر ارزی برای خرج‌کردن نخواهید داشت.

قانون شماره ۶: یک هودلر واقعی نکات مثبت را به دیگران می‌گوید

قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

نکات مثبت ارزهای خود را برای دوستان و خانواده بازگو کنید؛ اما در این امر سماجت نورزید و دیگران را برای خرید ارزهایتان تحت فشار قرار ندهید. ممکن است دیدگاه‌های آنها به شما شبیه نباشد. سعی کنید آنها را بدون داشتن نگاهی از بالا به پایین و یا تحقیرآمیز آموزش دهید و به‌جای متوسل شدن به احساسات (نظیر ترس از دست رفتن سود در کوین دیگر) به حقایق تکیه کنید. به آنها منابع خوبی معرفی کنید و اجازه دهید خودشان در این زمینه تصمیم بگیرند.

قانون شما ۷: یک هودلر واقعی وقتی ارز دیگری اوج می‌گیرد، به فومو دچار نمی‌شود

وقتی می‌بینید سایر ارزها به‌سرعت در رتبه‌بندی ارزش بازار جایگاه بهتری کسب می‌کنند، این موضوع حواس شما را پرت نمی‌کند. آن‌ ارزها نیز به همان جایی که آمده‌اند بر خواهند گشت. در برابر وسوسه دامپ ارز خود و پامپ یک ارز دیگر مقاومت کنید. این کار معمولاً بیهوده است و روشی سریع برای تبدیل یک ثروت کلان به ثروتی اندک است. اگر برخلاف عقل سلیم، تصمیم به خرید یک ارز جدید گرفتید، دارایی‌های خود را با ارزش بازار ارزیابی کرده تا ریسک خود را مدیریت کنید.

قانون شماره ۸: یک هودلر واقعی فول‌نود خود را اجرا خواهد کرد

یک هودلر برای اطمینان از سلامت ارزها و مشارکت در اجماع، در صورت امکان نود کامل خود را اجرا می‌کند. حقیقت در اعداد نهفته است و یک هودلر همواره با ارز خود صادق خواهد ماند. یک هودلر با مشارکت در شبکه، کنترل کامل سرنوشت خود را به دور از استبداد، سانسور و ظلم در دست دارد.

با توجه به مانیفست، آیا یک هودلر واقعی هستید؟ چند مورد از قوانین بالا را رعایت می‌کنید؟ دیدگاه خود را بنویسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نمودار لحظه ای سلطه Tether فهرست مطالب Toggle نمودار لحظه ای سلطه Tether دامیننس تتر چیست؟ تتر چیست؟ دامیننس چیست؟…

در بازارهای مالی قیمت‌ها اغلب در یک روند مشخص حرکت می‌کنند. اما گاهی اوقات، این روندها با اصلاح‌های کوتاه‌مدت همراه…

زمانی‌‌که وارد بازارهای مالی به‌خصوص ارزهای دیجیتال می‌شوید ممکن است با چندین نوع معامله و راه کسب درآمد روبه‌رو شوید….

هرچند در مقالات ادعا می شود که با خرید از طریق ICO ، سرمایه گذاران مالک بخشی از دارایی ها…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب