Scroll Top
شبکه پلی هدرا (Polyhedra)

شبکه پلی هدرا (Polyhedra)

شبکه پلی هدرا (Polyhedra)، یک شبکه بلاک چین است که هدف آن طراحی راه حل های ایمن و مقرون به صرفه برای انتقال پیام ها، دارایی ها و داده ها بین سیستم های Web2 و Web3 با کمک فناوری ZKP است. به بیان بهتر، این پروژه با تکیه بر فناوری دانش صفر، بستر مناسبی برای اینترنت نسل سوم ایجاد کرده و امکان همکاری پروتکل ها و شبکه های مختلف با یکدیگر را فراهم کرده است.

البته با راه‌اندازی توکن شبکه Polyhedra (zk)، این پروژه به چیزی بیش از یک توسعه‌دهنده و ارائه‌دهنده خدمات بلاک چین تبدیل شده است و به گفته بسیاری، می‌تواند به یکی از مهم‌ترین پروژه‌های فعال با دانش صفر در دنیای رمزارز تبدیل شود. در دراز مدت با توجه به نقشه راه و برنامه اعضای تیم توسعه پروژه شبکه Polyhedra، در آینده نزدیک شاهد تولید کیت ها و سایر خدمات تخصصی برای برنامه نویسان شبکه بلاک چین در این پروژه خواهیم بود. این پروژه به دلیل پتانسیل بالای رشد و توسعه حتی در مراحل اولیه خود، توانسته توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کند و سرمایه اولیه 25 میلیون دلاری از جذب سرمایه گذاران از طریق 2 دور برداشت سرمایه دریافت شد.

تیم توسعه دهنده شبکه پلی هدرا

تیم توسعه دهنده شبکه پلی هدرا

چند روزی است که افراد فعال در فضای ارزهای دیجیتال از مسائلی مانند خرید ارزهای دیجیتال و سود بردن از نوسانات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال فاصله گرفته و به دنبال توسعه خود فضای ارزهای دیجیتال هستند. اعضای تیم توسعه شبکه Polyhedra در این دسته قرار می‌گیرند، بنابراین در روزهای اولیه شبکه هدرا، این پروژه هیچ توکن یا ارز دیجیتال بومی نداشت. جالب است بدانید که برای توسعه پروژه ای مانند شبکه پلی هدرا به بیش از 50 برنامه نویس و توسعه دهنده نیاز داریم! این پروژه متشکل از تعداد زیادی مهندس و برنامه نویس بلاک چین است که این پروژه مهم ارز دیجیتال را به صورت تمام وقت توسعه می دهند.

یکی از بنیانگذاران این پروژه، مدیر تیم فنی پروژه شبکه Polyhedra، جیمز ژانگ است که به طور مستقیم اطلاعات به روز پروژه را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. این فرد از سرمایه شخصی خود برای توسعه شبکه پلی هدرا استفاده کرد و بیشتر کدهای آن را شخصاً نوشت. قابلیت اطمینان پروژه polyhedra به نوعی به حضور این فرد در تیم توسعه این پروژه بستگی دارد زیرا بسیاری از افراد با دیدن نام این فرد با ایردراپ این پروژه و سازماندهی 2 دوره جمع آوری کمک های مالی، احساس اطمینان کردند که پروژه polyhedra جعلی و کلاهبرداری نیست.

مهمترین سرمایه گذاران polyhedra

مهمترین سرمایه گذاران polyhedra عبارتند از:

 • OMA3
 • NFTb
 • IC Ventures
 • Magipop
 • Binance Labs
 • Gameta
 • Anomica Brands

به طور خلاصه، پروژه شبکه پلی هدرا با هدف بهبود قابلیت همکاری بین شبکه‌های مختلف بلاک چین و برداشتن گامی در جهت جهانی‌ سازی فضای ارزهای دیجیتال و عملیات یکپارچه سیستم‌ها از طریق گسترش پلتفرم Web3 است. سرمایه گذاران این پروژه مانند Binance و Polychain به خوبی می دانند که Polyhedra Network رقبای سرسختی دارد؛ با این حال، آنها معتقدند که این پروژه همچنان ارزش سرمایه گذاری در طولانی مدت را دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای تعامل شبکه های بلاک چین است.

محصولات پروژه شبکه پلی هدرا

معرفی محصولات شبکه پلی هدرا

پروژه شبکه پلی هدرا به دلیل اهداف بزرگی که دارد نیاز به ایجاد محصولات باکیفیتی است که شبکه را تحت پوشش خود قرار دهد. از جمله محصولات این پروژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلاینت مبتنی بر دانش صفر
 • کارت شناسایی مبتنی بر دانش صفر
 • توکن غیرمثلی مبتنی بر دانش صفر
 • پل مبتنی بر دانش صفر

در ادامه به معرفی تعدادی از این محصولات می پردازیم. 

کلاینت مبتنی بر دانش صفر (zklightclient)

از دیگر محصولات شبکه پلی هدرا، کلاینت مبتنی بر دانش صفر است که در پروتکل برای ارسال پیام بدون واسطه در لایه صفر شبکه های رمزنگاری استفاده می شود. به طور کلی، وظیفه این محصول شبکه Polyhedra این است که اجازه می دهد پیام ها از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل شوند. در واقع توسعه دهندگان می توانند با استفاده از چنین ابزارهایی برنامه های مختلفی را در لایه صفر ایجاد و توسعه دهند. 

هنگام استفاده از این محصول شبکه Polyhedra؛ پیام آماده به نقطه پایانی زنجیره ارسال می شود و پیام این نقطه پایانی، وارد یک کتابخانه می شود؛ سپس توسط شبکه Polyhedra به کتابخانه کدگذاری ارسال می شود، سپس به مشتری مبتنی بر دانش صفر و در نهایت به گیرنده در انتهای زنجیره می رسد. طبیعتاً چندین مرحله تأیید در نقاط مختلف این فرآیند وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که پیام دستکاری نشده است. 

“لایت کلاینت” به معنای کلاینت نور است و به گره یا نودی اطلاق می شود که به جای ذخیره تمام داده هایی که سرعت شبکه را کاهش می دهد، فقط اطلاعات و داده های مورد نیاز خود را از شبکه درخواست می کند.

پل مبتنی بر دانش صفر (zkBridge)

آشنایی با شبکه پلی هدرا

پروژه zkBridge of the Polyhedra Network یکی از مهم ترین محصولات این پروژه بلاک چین است. در واقع این پل مبتنی بر دانش صفر است و ارتباط بین شبکه های بلاک چین و پروژه های مختلف در شبکه Polyhedra را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این پروژه از zkBridge برای تایید اعتبار و امنیت رویدادهای بین دو شبکه استفاده می شود.

جالب است بدانید که zkBridge شبکه Polyhedra می تواند به راحتی اتصالات بین شبکه ای را بدون استفاده از منابع خارجی ایمن کند و در نتیجه هزینه های کلی شبکه را کاهش دهد. پل دانش صفر با استفاده از یک معماری ماژولار و همه کاره، توانسته است طیف گسترده ای از Dapp ها را تامین کند و امکان همکاری بین پروژه های پالیگان، زنجیره بایننس، اتریوم و کازماس را فراهم نماید.

هدف پروژه شبکه پلی هدرا چیست؟

پروژه Polyhedra با هدف ایجاد مجموعه ای از راه حل ها برای بهبود عملکرد وب 3 است و زیرساخت تولید باید دارای سه ویژگی باشد: مقیاس پذیری، حفاظت از حریم خصوصی و سازگاری با تمام شبکه ها و پروژه ها در دنیای ارزهای دیجیتال؛ تا بتواند به خوبی پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران باشد. به نظر می رسد این پروژه پتانسیل کافی برای ایجاد کسب و کارهای بزرگ و حل مشکلات را دارد و سازگاری خوبی بین شبکه های مختلف فراهم کند. البته بایستی در نظر گرفت که راه حل شبکه Polyhedra یک راه حل کلی نیست و از چندین محصول مختلف تشکیل شده است. همانطور که در مطالب بالا مشاهده می کنید استفاده از هر یک از آنها می تواند بار مشکلات دنیای ارزهای دیجیتال را به دوش بکشد. 

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب