Scroll Top
۱۹ عبارت‌ تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران؛ کلماتی که معجزه می‌کنند

۱۹ عبارت‌ تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران؛ کلماتی که معجزه می‌کنند

امیدواریم عنوان این مقاله باعث سوءتفاهم نشود! هدف از گردآوری این مقاله، آموزش «قوانین جذب کائنات» و «موفقیت در ۷ روز» و معجزه‌گری و موضوعات مشابه این‌ها نیست. از آنجا که مشکل بسیاری از افراد در بازارهای مالی ضعف خودباوری و به‌کارگیری حداکثر توانایی خود است، تصمیم گرفتیم با کمک مقاله‌ای از هیو کیمیورا (Hugh Kimura)، راه‌های استفاده از عبارت‌های تأکیدی مثبت را برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال توضیح دهیم.

عبارت‌های تأکیدی مثبت روزانه، جملات کوتاهی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به‌تدریج به شخصیت مطلوب خود تبدیل شوید. در این مقاله تمرکز ما بر شخصیت معامله‌گری افراد است.

عبارت‌های‌ تأکیدی ابزارهایی قدرتمند هستند که افراد موفق در حوزه کسب‌وکار، ورزش حرفه‌ای و بسیاری از مشاغل دیگر از آنها استفاده می‌کنند.

با مطالعه این مقاله یاد می‌گیرید که چگونه عبارت‌های تأکیدی مثبت مختص به خودتان را (در حوزه ترید و معامله‌گری) بسازید و یا به‌سادگی از عبارت‌های تأکیدی مثبتی که در این مقاله آورده‌ایم استفاده کنید. همچنین یاد می‌گیرید که چگونه آن‌ها را به کار ببرید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

همچنین بخوانید: ۱۰ نکته مهم که تریدرهای تازه‌کار باید بدانند

عبارت‌های‌ تأکیدی چگونه کار می‌کنند؟

۱۹ عبارت تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال

عبارت‌های‌ تأکیدی جملات آگاهانه‌ای هستند که به‌تدریج ذهنیت ناخودآگاه شما را بازنویسی می‌کنند. عوامل بیرونی زیادی (چه مثبت و چه منفی) وجود دارند که در ذهنیت ناخودآگاه‌تان نقش ایفا می‌کنند. در نتیجه این عوامل، باورهای زیادی را در طول سال‌ها، بارها و بارها به خود تلقین کرده‌اید. این تلقین‌ها اکنون در عمق ناخودآگاه شما ریشه دوانده و به بخشی از هویت و واقعیت شما تبدیل شده است.

به‌عنوان مثال چند مورد از این باورها را در اینجا آورده‌ایم:

  • من همیشه سودم را از دست می‌دهم.
  • انگار قانون مورفی را برای من درست کرده‌اند.
  • من همیشه مرتکب اشتباهات احمقانه‌ می‌شوم.
  • من از دیدن ضرر در دفتر معاملاتی‌ام متنفرم.

حقیقت این است که اگر جملات منفی را به‌صورت مداوم با خود تکرار کنید، به‌تدریج آن‌ها را باور خواهید کرد و در نهایت آنها به واقعیت تبدیل می‌شوند.

چنین برنامه‌هایی (تلقین‌های منفی) در طول زندگی‌مان در مغزمان در حال اجرا بوده و در بسیاری از مواقع ما حتی از حضور آن‌ها آگاهی نداشته‌ایم.

تنها سرنخی که یک برنامه منفی در حال اجرا از خود نشان می‌دهد این است که در زندگی به چیزهایی که می‌خواهیم نمی‌رسیم. این همان چیزی است که ما را مجبور می‌کند که زندگی را در حالت اتوپایلت متوقف کنیم و آگاهی بیشتری از این موضوع داشته باشیم که جریان از چه قرار است.

عبارت‌های تأکیدی مثبت به ما کمک می‌کنند که این تلقین‌های منفی را از خود دور کرده و روند را معکوس کنیم.

پیش از آن که وارد فرایند ساخت و استفاده از عبارت‌های تأکیدی روزانه شویم به یاد داشته باشید که عبارت‌های‌ تأکیدی، اثربخشی آنی ندارند.

سال‌ها طول کشیده است تا این ذهنیت منفی را در خود ایجاد کنید. بنابراین ممکن است چندین ماه و یا چندین سال طول بکشد تا این روند را معکوس کنید؛ پس صبور و ثابت‌قدم باشید.

سه گام برای نوشتن یک عبارت‌ تأکیدی قدرتمند برای شخصیت معامله‌گر

۱۹ عبارت تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال

۱. این جملات را به زمان حال بیان کنید؛ طوری که گویی قبلاً اتفاق افتاده است

ذهن شما نمی‌تواند بین چیزی که به‌وضوح متصور هستید و چیزی که واقعاً اتفاق افتاده است، تفاوت قائل شود؛ پس از این واقعیت بهره ببرید. اگر مدام به خودتان تلقین کنید که در حال حاضر معامله‌گری موفق هستید، در درون خود احساس موفقیت خواهید کرد و این به هویت شما تبدیل می‌شود.

درست از همین نقطه است که مغزتان راهی پیدا می‌کند تا احساس درونی‌تان را با واقعیت بیرونی همسو کند.

اما آیا این کار نوعی دروغ‌گویی به خودتان محسوب نمی‌شود؟

به هیچ‌وجه! شما این توانایی را دارید که به یک تریدر موفق تبدیل شوید. واقعیت این است که هر فردی می‌تواند در حوزه معامله‌گری موفق باشد مگر اینکه نقص بزرگی داشته باشد. من (نویسنده) افرادی از قشرهای مختلفی دیده‌ام که به معامله‌گری موفق تبدیل شده‌اند.

پتانسیل تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر موفق همین حالا در وجود شماست. این به خود شما بستگی دارد که آیا می‌خواهید این توانایی را دریابید و یا از آن صرف‌نظر کنید. شما با ساختن عبارت‌های تأکیدی مثبت، انتخاب می‌کنید که توانایی‌تان را توسعه دهید و به پتانسیل بالای خود در این زمینه اذعان کنید.

بنابراین وقتی یک عبارت‌ تأکیدی می‌نویسید، آن را به نحوی بیان کنید که گویی پیش از این اتفاق افتاده است. این طرز بیان باعث می‌شود مغزتان این موضوع را به‌عنوان یک واقعیت جدید بپذیرد و غلبه بر موانعی که در مسیر موفقیت قرار دارد را برای شما آسان‌تر کند. چند نمونه از این نوع عبارت‌های‌ تأکیدی را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: آیا یک فرد معمولی می‌تواند در معاملات ارزهای دیجیتال موفق شود؟

۲. عبارت‌های‌ تأکیدی مثبت، کوتاه و خاص باشد

قدم بعدی آن است که عبارت‌های تأکیدی‌تان کوتاه باشد. به‌صورت مثبت بیان شود و تا حد امکان خاص باشد.

اما چرا باید عبارت‌های‌ تأکیدی را به‌صورت مثبت بیان کنید؟

مغز شما به‌طور خودکار کلمه «نه» را از جملاتتان حذف می‌کند. پس جمله «اجازه نخواهم داد معاملاتم از لحاظ احساسی بر روی من تأثیر بگذارد.» در مغزتان به این صورت ثبت می‌شود: «من اجازه خواهم داد که معاملاتم از لحاظ احساسی بر روی من تأثیر بگذارد.»

به همین دلیل بهتر است عبارت‌های‌ تأکیدی را به‌صورت جملات مثبت بیان کنید.

وقتی عبارت‌های‌ تأکیدی را به‌صورت کوتاه می‌سازید، به‌راحتی به خاطر سپرده می‌شوند و احتمال بیشتری دارد که در ذهنتان بمانند. عبارت‌های تأکیدی که حالتی ریتمیک داشته باشند نیز امتیاز بیشتری دارند.

سپس تا حد امکان سعی کنید از کلی‌گویی بپرهیزید و عبارات را شخصی‌سازی کنید. یک عبارت‌ تأکیدی خاص، تصویر روشن‌تر و واقعی‌تری را در ذهنتان ایجاد می‌کند.

۳. شور و هیجان را به خدمت بگیرید

اگر به‌اندازه کافی برای رسیدن به اهداف خود مُصر باشید، تقریباً می‌توانید همه‌چیز را به‌نفع خود رقم بزنید. این به معنی آن است که همه علاقه و اشتیاقتان را در مسیر مورد‌نظر به کار گیرید. پس از واژه‌های هیجانی و شورانگیز استفاده کنید.

در نهایت، شور و هیجان است که باعث تأثیرگذاری همه این کارها می‌شود.

برای این کار می‌توانید از عباراتی به فرم «من … هستم» استفاده کنید؛ چراکه این نوع عبارت‌های‌ تأکیدی هویت شما را شکل می‌دهد.

بسیار خب، تئوری دیگر کافی است. در اینجا چند نمونه را با هم مرور می‌کنیم.

۱۹ عبارت‌ تأکیدی مثبت برای معامله‌گران

۱۹ عبارت‌ تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران؛ کلماتی که معجزه می‌کنند

۱. بعد از انجام معاملات در حال تفریح و سرگرمی هستم.

در این‌گونه موارد یک گرایش قوی برای نوشتن عبارت‌ تأکیدی منفی وجود دارد. مانند چنین جمله‌ای: «من بیش از حد معامله نمی‌کنم». استفاده از یک عبارت‌ تأکیدی مثبت به‌جای آنکه استرس معاملات بیش از حد را به شما منتقل کند، شما را در شرایط روحی خاصی قرار می‌دهد که خودتان واقعاً خواستار آن هستید.

۲. من با خوشحالی در هنگام غروب خورشید، با عبور از بزرگراهی زیبا به نزد خانواده خوشحال خود می‌روم.

اگر آرزوی داشتن اتومبیل خاصی را دارید، کشیدن نقاشی چنین صحنه‌ای می‌تواند به شما کمک کند خود را در آن متصور شوید.

۳. من از اینکه هر هفته دفتر سوابق معاملات خودم را تکمیل می‌کنم، هیجان‌زده هستم؛ چراکه این کار باعث می‌شود به یک معامله‌گر در سطح جهانی تبدیل شوم.

تکمیل دفتر سوابق معاملاتی‌تان را به‌عنوان یک رخداد مثبت در نظر بگیرید و نه یک کار طاقت‌فرسا.

۴. من از منظره خانه‌ای که با همسرم ساخته‌ام لذت می‌برم.

به این موضوع فکر کنید که با سود حاصل از معاملات خود چه می‌خواهید بسازید و اینکه چگونه از خلاقیت خود لذت خواهید برد.

۵. من از اینکه از قواعد معاملاتی‌ام پیروی می‌کنم هیجان‌زده هستم چراکه سود حاصل از آن به من امنیت و آزادی می‌بخشد.

به‌جای اینکه خودتان را سرزنش کنید که از قواعد معاملاتی پیروی نکرده‌اید، به خود یادآوری کنید که با پیروی از این قواعد چه اتفاقات مثبتی می‌افتد.

۶. من کنجکاوانه نمودارها را نگاه می‌کنم و فقط بهترین معاملات را انجام می‌دهم.

این جمله بسیار بهتر از گفتن جمله منفی «من معامله بد انجام نمی‌دهم» است.

۷. من از آزادی، ثروت و سرگرمی ناشی از معاملات حرفه‌ای لذت می‌برم.

با این وجود، آیا شما واقعاً می‌خواهید از این حرفه دست بکشید؟

۸. من قدردان این هستم که می‌توانم به‌راحتی هزینه هر نوع تجملی را در زندگی‌ام پرداخت کنم.

به‌جای گفتن جملاتی مانند اینکه «می‌توانم همه بدهی‌هایم را پرداخت کنم.»، عبارت‌های تأکیدی مانند جمله فوق به شما کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از ثروت حاصل از معاملات، آرامش بیشتری داشته باشید.

۹. من از یادگیری مهارت‌های جدید در زمینه ترید هیجان‌زده هستم. چون این مهارت‌ها هزینه ماجراجویی‌هایم را پرداخت می‌کنند.

آموزش، برای تبدیل‌شدن به یک تریدر موفق بسیار مهم است و عبارت‌های تأکیدی نظیر جمله فوق می‌تواند به شما یادآوری کند که یادگیری را در دستور کار خود قرار دهید.

۱۰. از سود معاملاتم به یک مؤسسه خیریه کمک کرده‌ام و از این بابت خوشحالم.

کمک به یک مؤسسه خیریه روشی عالی برای مصرف بخشی از سودتان در معامله است. از احساس خوشایند کمک به دیگران بهره بگیرید.

۱۱. من شدیداً قدردان همه معاملات سودآور خود هستم.

چنین عباراتی می‌تواند به شما کمک کند که قدردان داشته‌های خود باشید. برخی معامله‌گران ممکن است عباراتی شبیه به این بنویسند: «من تمام تلاشم را می‌کنم تا معاملات بد انجام ندهم.» مغز شما در چنین شرایطی مطمئناً «نه» را کنار می‌گذارد و در این صورت شما به معاملات ضعیف خود ادامه می‌دهید.

۱۲. من با انجام معامله، عاشقانه از خانواده خود حمایت می‌کنم و به آن‌ها کمک می‌کنم تا هر چه بیشتر استعدادهای درونی خودشان را پرورش دهند.

بزرگ‌ترین دلیلتان برای انجام معامله چیست؟ اگر یکی از دلایل شما این باشد که زندگی مناسبی برای فرزندانتان فراهم کنید، نوشتن چنین عبارت‌ تأکیدی‌ای فوق‌العاده است.

۱۳. من برای استفاده از سود معاملات بدنم را سالم نگه می‌دارم.

از آنجا که ما مدت‌زمان زیادی را پشت سیستم‌های کامپیوتری می‌نشینیم، ورزش‌کردن برای انجام معاملات موفق بسیار مهم است. داشتن یک عبارت‌ تأکیدی شبیه به عبارت فوق به شما یادآوری می‌کند که بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهید.

۱۴. من با اعتماد‌به‌نفس موجودی حساب بانکی‌ام را پس از واریز ماهانه هزار دلار که حاصل از سود معاملاتم است، بررسی می‌کنم.

اعداد و ارقام را مشخص کرده و مطمئن شوید که به‌طور منظم ماهانه سود خود را برداشت می‌کنید.

۱۵. من کاملاً با روند بازار هماهنگ شده‌ام و معاملات خود را به‌راحتی در مسیر صحیح انجام می‌دهم.

اگر غالباً با استفاده از خط روند ترید می‌کنید، پس چنین عبارت‌ تأکیدی‌ای برای شما بسیار مناسب است.

۱۶. وقتی برای گذران تعطیلات با یک پرواز درجه یک به کیش می‌روم، احساس آرامش فوق‌العاده‌ای دارم.

درجه یک… کیش… از این بهتر نمی‌شود.

۱۷. من در حال جذب ثروت به زندگی‌ام هستم و به‌گونه‌ای این کار را می‌کنم که به نفع دیگران هم باشد.

ممکن است شما این ذهنیت ناخوشایند را داشته باشید که ورود ثروت به زندگی شما به‌معنای کمبود آن در زندگی دیگران است. وقتی شما چنین جمله‌بندی را در عبارت‌ تأکیدی خود به کار می‌برید این مانع ذهنی را از سر راه خود بر می‌دارید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا موفقیت بیشتری را در زندگی خود کسب کنید.

۱۸. من از برنامه نشاط‌آور صبحگاهی‌ام، انرژی می‌گیرم.

برخی افراد ممکن است عبارت‌های تأکیدی‌ای برای خود ایجاد کنند که آنها را مجبور می‌کند صبح زود از خواب بلند شده و کارهای روتین صبحگاهی‌شان را انجام دهند. وقتی چنین عبارت‌های تأکیدی‌ای برای خود درست کنید، بیشتر بر روی مزایای مثبت آن تأکید دارید و این باعث می‌شود که زوایای منفی زود بیدار شدن کمتر به چشمتان بیاید.

۱۹. احساس می‌کنم کاملاً بر کارم متمرکز هستم و در معاملات خود، بهترین تصمیم‌ها را می‌گیرم، زیرا من صبح و عصر مدیتیشن انجام می‌دهم.

مدیتیشن از دیگر فعالیت‌هایی است که می‌تواند تأثیر مثبت زیادی بر معاملات شما بگذارد؛ اگرچه در ابتدا کاری طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد. عبارت‌ تأکیدی‌ای مثل این می‌تواند شما را برای انجام آن هیجان‌زده کند.

همین حالا شروع کنید

۱۹ عبارت تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال

حالا نوبت شماست؛ عبارات تأکیدی مثبت مخصوص خودتان را ایجاد کنید یا از فهرست بالا چند مورد را انتخاب کنید. بدون توجه به اینکه از کدام عبارت تأکیدی استفاده می‌کنید آن‌ها را یادداشت کرده و در جایی قرار دهید که به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

رمز موفقیت این است که فهرست خود را کنترل کنید. پیشنهاد من این است که با ۳ تا ۵ عبارت تأکیدی شروع کنید و ببینید احساستان چیست. اگر توانستید چند هفته آن را مدیریت کنید، چند مورد دیگر نیز به فهرست‌تان بیفزایید.

کاری که نباید انجام دهید این است که تعداد زیادی عبارت تأکیدی اضافه کنید؛ به‌طوری که از انجام کارهای روزانه خود به‌دلیل تعدد عبارات تأکیدی، دلسرد شوید. پس کار را ساده بگیرید.

عبارت‌های تأکیدی‌تان را حداقل دو بار در روز تکرار کنید. بهترین زمان برای بازگو کردن عبارت‌های تأکیدی‌تان، درست قبل از خواب است؛ چون زمانی که می‌خوابید، ذهنتان تمایل دارد آخرین چیزی که قبل از خواب دیده را مرور کند.

به یاد داشته باشید که این فرایند شبیه به یک دوی ماراتن است و نه یک دوی سرعت. این کار را به‌صورت منظم ادامه دهید و با گذشت زمان تغییرات را مشاهده کنید.

اگر مدتی است از عبارات تأکیدی مثبت استفاده می‌کنید و تاکنون تغییرات اندکی را مشاهده کرده‌اید، روانشناسی معاملاتی پیشرفته را به‌صورت عمیق‌تر مورد ‌بررسی قرار دهید.

آیا عبارت‌های تأکیدی دیگری دارید که به این فهرست اضافه کنید؟ آنها را در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

نمودار لحظه ای سلطه Tether فهرست مطالب Toggle نمودار لحظه ای سلطه Tether دامیننس تتر چیست؟ تتر چیست؟ دامیننس چیست؟…

در بازارهای مالی قیمت‌ها اغلب در یک روند مشخص حرکت می‌کنند. اما گاهی اوقات، این روندها با اصلاح‌های کوتاه‌مدت همراه…

زمانی‌‌که وارد بازارهای مالی به‌خصوص ارزهای دیجیتال می‌شوید ممکن است با چندین نوع معامله و راه کسب درآمد روبه‌رو شوید….

هرچند در مقالات ادعا می شود که با خرید از طریق ICO ، سرمایه گذاران مالک بخشی از دارایی ها…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب