Scroll Top
سوئیفت تراست ولت

سوئیفت تراست ولت

تراست ولت یکی از کیف پول های معروف ارز دیجیتال است و در حال حاضر در تلاش است با معرفی سوئیفت تراست ولت فعالیت های وب 3 را ساده تر و ایمن تر کند. سوئیفت یک کیف پول قرارداد هوشمند است که به لطف فناوری انتزاع حساب و عملکرد Passkey، نیاز به حفظ رمزهای عبور طولانی را از بین می برد. البته این تنها مزیت سوئیفت نیست. برای آشنایی با این نوع کیف پول و مزایای استفاده از آن تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

سوئیفت تراست ولت چیست؟

سوئیفت تراست ولت چیست؟

سوئیفت نوعی کیف پول قرارداد هوشمند است که اخیرا توسط Trust Wallet ارائه شده است. برای درک بهتر عملکرد این کیف پول لازم است به طور خلاصه به بررسی مفهوم کیف پول های قرارداد هوشمند و تاثیر آن بر سوئیفت تراست ولت می پردازیم. کیف پول های قرارداد هوشمند، کیف پول هایی هستند که دارایی های کاربر را بدون استفاده از عبارات بازیابی «عبارات اولیه» ایمن می کنند.

در واقع، این کیف پول‌ها که از فناوری Account Abstraction بر اساس استاندارد ERC-4337 استفاده می‌کنند، شرایطی را فراهم می‌کنند که دارایی‌ها به جای کنترل شدن توسط حساب‌های خارجی (EOA) صرفاً توسط قراردادهای هوشمند نگهداری شوند. سوئیفت می خواهد از این فناوری برای حل چالش های پیش روی کاربران وب 3 استفاده کند. این چالش ها شامل پیچیدگی فرآیندهای تراکنش، نگرانی های امنیتی و مسائل مربوط به مدیریت کلید خصوصی است.

مزایای استفاده از سوئیفت تراست ولت

اولین ویژگی مهم سوئیفت تراست ولت استفاده از عملکرد «رمز عبور» است. در برنامه هایی که از رمز عبور استفاده می کنند، کاربر می تواند به جای استفاده از رمز عبور، با یک حسگر بیومتریک (مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره)، پین کد یا الگوی سواپ وارد اپلیکیشن شود. تابع Passkey بر اساس جفت کلید رمزنگاری است. در واقع داستان از این قرار است که کلید خصوصی به طور خودکار در سیستم مدیریت رمز عبور دستگاه ذخیره و کاربر را احراز هویت می کند، در حالی که کلید عمومی به سرور برنامه ارسال می شود. رمز عبور SWIFT در بخش “Google Password Manager” در دستگاه های Android و در بخش “Password” در بخش “Settings” در دستگاه های Apple ذخیره می شود. به یاد داشته باشید که گزینه “Keychain” باید فعال باشد تا رمزهای عبور به طور خودکار در دستگاه های اپل ذخیره شوند.

یکی دیگر از مزایای سوئیفت تراست ولت، «معاملات با یک کلیک» است که فرآیند تراکنش را راحت تر می کند. سوئیفت در حال حاضر از هفت زنجیره سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می کند که مقرون به صرفه و مقیاس پذیرتر هستند و در آینده موارد بیشتری را اضافه خواهند کرد. این زنجیره ها عبارتند از Arbitrum، Polygon، Binance Smart Chain (BSC)، شبکه opBNB، Base، Optimism و Avalanche. نکته دیگر این است که SWIFT، استفاده از تراست ولت را برای پرداخت هزینه های گس تخفیف داده تا کاربران را با قدرت انتزاع حساب آشنا کند.

نحوه راه اندازی سوئیفت تراست ولت

نسخه بتا کیف پول سوئیفت تراست از 19 فوریه 2024 (30 فوریه 1402) راه اندازی شد اگر از Trust wallet استفاده می کنید یا یک کاربر جدیدی هستید، برای استفاده از Swift همچنان به آخرین نسخه Trust wallet نیاز دارید. در زیر مراحل راه اندازی Swift برای هر دو گروه کاربری را توضیح می دهیم.

افزودن سوئیفت به تراست ولت برای کاربران حرفه ای

اگر از قبل کیف پول تراست ولت را نصب کرده اید، ابتدا کیف پول خود را به آخرین نسخه به روز کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از صفحه اصلی کیف پول، مطابق شکل زیر از منوی کشویی بر روی ولت کلیک کنید.

مرحله اضافه کردن سوئیفت به تراست ولت

  • در صفحه جدید بر روی علامت “+” کلیک کنید.

اضافه کردن سوئیفت به تراست ولت

  • حال بر روی گزینه ایجاد ولت جدید”Creat a new wallet” کلیک نمایید.

ایجاد ولت جدید در سوئیفت تراست ولت

  • در این مرحله بر روی گزینه “Swift Beta” کلیک کنید.

کلیک بر روی گزینه سوئیفت تراست ولت

  • در مرحله بعد باید مراحل ایجاد PassKey را کامل کنید.

ایجاد رمز عبور در سوئیفت تراست ولت

  • پس از تکمیل مراحل، می توانید جهت استفاده از کیف پول Swift Trust، روی «شروع به کار» کلیک کنید.

شروع به کار در سوئیفت تراست ولت

اضافه کردن سوئیفت تراست ولت برای کاربران مبتدی

اگر کاربر جدیدی هستید، پس از نصب آخرین نسخه تراست ولت مراحل زیر را دنبال کنید:

اضافه کردن سوئیفت تراست ولت برای کاربران مبتدی

  • تراست ولت را باز کنید و روی “شروع به کار” کلیک کنید.
  • اکنون بر روی “Create a new wallet” کلیک کرده و سپس “Swift Beta” را انتخاب کنید.
  • بقیه مراحل مشابه قسمت قبل است و پس از ایجاد Passkey می توانید از کیف پول Swift Trust Wallet استفاده کنید.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب