Scroll Top
طرح دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین در یکی از شهرهای چین پیاده‌سازی می‌شود

طرح دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین در یکی از شهرهای چین پیاده‌سازی می‌شود

شهر سوژو چین قصد دارد برنامه‌ای ‌آزمایشی را پیاده‌سازی کند تا به‌‌وسیله آن بتواند اموری نظیر ره‌گیری اسناد و مدارک میان دفاتر اسناد رسمی را به سادگی و در بستری بلاک چینی انجام دهد. دسترسی آسان و اینترنتی شهروندان به خدمات این دفاتر از دیگر اهداف این برنامه اعلام شده است.

براساس گزارش کوین تلگراف، رسانه‌های محلی چین گزارش دادند که این برنامه‌ ‌آزمایشی مبتنی بر بلاک چین قرار است تا طیف گسترده‌ای از خدمات مرتبط با دفاتر اسناد رسمی در شهر سوژو چین را ارائه کند.

براساس نشریه خبری چایناکوآلیتی‌نیوز (China Quality News)، مقامات شهر سوژو، روز ۵ ژوئن (۱۶ خرداد)، اعلام کردند که این برنامه با هدف ایجاد دسترسی اینترنتی به دفاتر قانونی و دولتی برای میلیون‌ها شهروند چینی راه‌اندازی می‌شود.

این برنامه آزمایشی که توسط اداره نظارت بر بازار سوژو و اداره دادگستری سوژو ایجاد شده است، فعالیت‌ها و عملکردهای مربوط به حوزه‌هایی نظیر آزادی شخصی، زندگی، سلامت، حقوق مالکیت و دیگر موارد را پوشش خواهد داد.

تمام این گزینه‌ها از طریق فضای ابری در دسترس خواهند بود. اسناد صوتی و تصویری، برای اهداف قانونی، در بین دفاتر اسناد رسمی به اشتراک گذاشته خواهند شد و از همین رو، ره‌گیری این اسناد در کم‌ترین زمان امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است که تنها دفاتر اسناد رسمی ذی‌صلاح می‌توانند این اسناد را مشاهده کنند.

این شبکه، زنجیره دفاتر اسناد رسمی سوژو (Suzhou Notary Chain) نامیده خواهد شد و به واحد اجرای قوانین اداری اجازه می‌دهد تا از این سیستم برای صدور و ره‌گیری آنلاین اسناد رسمی استفاده کنند. علاوه‌براین، در صورت بروز اختلافات، امکان انجام کل فرایند رسیدگی، از طریق فایل‌های به اشتراک‌گذاشته شده روی پلتفرم ابری مهیا خواهد بود.

برخلاف روش معمول ذخیره فایل‌های صوتی و تصویری در یک پایگاه داده قانونی، اکنون پلتفرم خدمات دفتر اسناد رسمی مبتنی بر بلاک چین همه چیز را از ثبت اسناد گرفته تا توزیع آن‌ها برعهده خواهد داشت. نشریه محلی چایناکوالیتی‌نیوز چین در این باره نوشت:

این اقدام ذخیره داده‌ها، امنیت بالا، عدم دستکاری، و قابلیت ردیابی را تسهیل کرده و شفافیت اجرای قوانین اداری را بهبود می‌بخشد.

چین همچنان در حال برداشتن گام‌هایی اساسی برای به‌کارگیری فناوری بلاک چین در کشور و پیاده‌سازی سیستم‌های مرتبط در حوزه‌های مختلف اقتصادی است.

اخیرا نیز، برنامه‌ای آزمایشی در استان هاینان راه‌اندازی شد که هدف از آن تقویت پرداخت‌های بین‌المللی از طریق فناوری بلاک چین بود.

علاوه‌براین، در ۲ ژوئن (۱۳ خرداد)، مقامات چینی، برای تبدیل جزیره هاینان به یک جزیره آزاد تجاری، برنامه‌ای جامع ارائه کردند که موسسات را به استفاده از بلاک چین در جهت تغییر و بهبود عملکرد دولت تشویق می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب