Scroll Top
  • صفحه اصلی
  • دادگاه بریتانیا 6 میلیون پوند از دارایی کریگ رایت را به دلیل ادعای خالق بیت کوین مسدود کرد
دادگاه بریتانیا 6 میلیون پوند از دارایی کریگ رایت را به دلیل ادعای خالق بیت کوین مسدود کرد

دادگاه بریتانیا 6 میلیون پوند از دارایی کریگ رایت را به دلیل ادعای خالق بیت کوین مسدود کرد

قاضی حکم انجماد جهانی را تایید کرد که اتحاد پتنت باز کریپتو (COPA) برای رسیدگی به کل هزینه‌های دادگاه COPA به مبلغ 8,471,225 دلار (6,703,747.91 پوند) درخواست کرده بود.

دادگاهی در بریتانیا مسدود کردن 6 میلیون پوند (7.6 میلیون دلار) دارایی کریگ رایت را برای جلوگیری از فرار وی از هزینه های دادگاه مرتبط با ادعای ساتوشی ناکاموتو ، بیت کوین تحریم کرد ، این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که رایت برخی از دارایی های خود را پس از حکم دادگاه مبنی بر رد ادعای ناکاموتو بودن خود به خارج از بریتانیا منتقل کرد ، طبق یک سند دادگاه بریتانیا ، این امر باعث شد که او سهام شرکت لندنی خود ، RCJBR Holding را در 18 مارس به یک نهاد سنگاپور منتقل کند.

قاضی جیمز ملور در این سند نوشت قابل درک است که این موضوع باعث نگرانی جدی COPA شد که دکتر رایت اقداماتی را برای فرار از هزینه ها و پیامدهای از دست دادن خود در دادگاه اجرا می کند ، قاضی حکم انجماد جهانی را تایید کرد که اتحاد پتنت باز کریپتو (COPA) برای رسیدگی به کل هزینه‌های دادگاه COPA به مبلغ 8,471,225 دلار (6,703,747.91 پوند) درخواست کرده بود.

COPA در سال 2020 برای تشویق پذیرش و پیشرفت فناوری‌های ارزهای دیجیتال و حذف پتنت‌ها به عنوان مانعی برای رشد و نوآوری تاسیس شد ، 33 عضو آن عبارتند از Coinbase ، Block ، Meta ، MicroStrategy ، Kraken ، Paradigm ، Uniswap و Worldcoin ، رایت یک دانشمند کامپیوتر استرالیایی ، از ادعای ساتوشی ناکاموتو برای ثبت ادعاهای حق چاپ در مورد شبکه بیت کوین استفاده کرد ، به عنوان مثال او در ژانویه 2021 از دو وب سایت درخواست کرد که کاغذ سفید بیت کوین را حذف کنند ، در آوریل 2021 ، COPA علیه رایت شکایت کرد و ادعاهای او را مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن و در نتیجه داشتن حق چاپ بیت کوین به چالش کشید ، پس از شهادت توسعه دهندگان اولیه بیت کوین مانند مارتی مالمی ، قاضی در 14 مارس سال جاری به این نتیجه رسید که شواهد به طور قاطع نشان می دهد که رایت ناکاموتو نیست.

در سال 2023 ، رایت از 13 توسعه دهنده بیت کوین Core و گروهی از شرکت ها از جمله Blockstream ، Coinbase و Block به دلیل نقض حق نسخه برداری مربوط به کاغذ سفید بیت کوین ، فرمت فایل آن و حقوق پایگاه داده آن در بلاک چین بیت کوین شکایت کرد ، صندوق دفاع حقوقی بیت‌کوین به این شکایت پاسخ داد و روند شکایت‌های غیرقانونی علیه مشارکت‌ کنندگان برجسته بیت‌کوین را برجسته کرد و از توسعه به دلیل زمان ، استرس ، هزینه‌ها و خطرات قانونی مرتبط با آن جلوگیری کرد ، رایت ثبت کپی رایت ایالات متحده را برای کاغذ سفید بیت کوین و کد موجود در آن در سال 2019 ثبت کرد.

کاغذ سفید بیت کوین اکنون مشمول مجوز منبع باز MIT است و به هر کسی اجازه می دهد تا برای هر هدفی دوباره از کد استفاده کند و آن را تغییر دهد.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در سال‌های اخیر، صرافی‌های ارز دیجیتال بسیاری برای تسهیل خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌وجود آمدند و این صرافی‌ها برای جذب مشتری…

تراست ولت (Trust Wallet) به کاربران تلفن‌های همراه آیفون اپل (Apple) درباره آسیب‌پذیری iMessage هشدار داده است. تراست ولت با…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب