Scroll Top
صرافی آپ بیت (Upbit)

صرافی آپ بیت (Upbit)

صرافی آپ بیت یک صرافی ارز دیجیتال است که در کره جنوبی تاسیس شده و با پشتیبانی صرافی Bittrex فعالیت می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این صرافی، ارائه سرعت بالا در معاملات روزانه است. محدودیت مبادله Upbit این است که صرافی برای کاربران خارج از محدوده پشتیبانی شده در دسترس نیست و همه ارزهای فیات پشتیبانی نمی شوند. برای آشنایی بیشتر با این صرافی تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

صرافی آپ بیت (Upbit)چیست؟

صرافی آپ بیت (Upbit) چیست؟

صرافی آپ بیت بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال است که در کره جنوبی تأسیس شده است. پس از مدت ها، این صرافی فعالیت خود را به بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر گسترش داد. صرافی Upbit به دلیل حجم تراکنش های بالا، عنوان بزرگترین صرافی پول دیجیتال در کشورهای آسیایی را به خود اختصاص داده است. اگرچه اولویت Upbit Exchange در پاسخگویی کاربران کره جنوبی است اما به سایر کشورهای آسیایی نیز خدمات ارائه می دهد. وب سایت صرافی دارای نسخه ترجمه شده جهانی است که به سایر مناطق امکان دسترسی به صرافی را می دهد. Upbit Exchange به دلیل همکاری مشترک با صرافی Bittrex، بیش از 100 کوین مختلف را پشتیبانی می کند.

یکی از نقاط ضعف صرافی Upbit این است که فقط از ارز فیات محلی و تلفن همراه کره جنوبی پشتیبانی می کند و استفاده از صرافی را برای افراد خارج از کره جنوبی دشوار می کند. از سوی دیگر، نقطه قوت صرافی آپ بیت این است که برای هر کوین کارمزدهای متفاوتی دریافت و به صورت رایگان سپرده گذاری می کند. علاوه بر این صرافی، صرافی Zb و صرافی BigONE نیز در بین 20 صرافی بزرگ جهان وجود دارد.

خدمات ارائه شده در این صرافی ارز دیجیتال، تنها به کره جنوبی و سه کشور دیگر یعنی تایلند، سنگاپور و اندونزی محدود می شود؛ بنابراین امکان استفاده از این صرافی برای کاربران و معامله گران در ایران و سایر کشورهای خارج از محدوده وجود ندارد. به خصوص برای کاربران ایرانی که محدودیت ها و تحریم های زیادی روی ارزها دارند و حساب های کاربری و دارایی های زیادی مسدود شده اند، بهتر است از صرافی های مطمئن داخل ایران استفاده کنند.

بررسی تاریخچه صرافی Upbit

تاریخچه صرافی آپ بیت

تاریخچه صرافی آپ بیت به 24 اکتبر 2017 در کره جنوبی برمی گردد. این صرافی با کمک و پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال آمریکایی «بیترکس» تأسیس شد. آغاز فرآیند تاسیس با انتخاب شرکت مادر برای Upbit Exchange توسط سیرگو لی در تاریخ 21 دسامبر 2017 آغاز شد. سیرگو لی، مدیرعامل Dumanu، یک شرکت بزرگ فین‌تک در کره جنوبی، ریاست Upbit Exchange را به همراه چی هیونگ سونگ، مدیرعامل و موسس دونامو (Dunamo) بر عهده گرفته است.

این صرافی به دلیل حجم معاملات 24 ساعته خود در عرض دو ماه پس از راه اندازی، به یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال تبدیل شد. همین امر دلیلی برای گسترش بازار سهام شد بنابراین مدیران این صرافی تصمیم گرفتند تا صرافی را در جنوب شرق آسیا گسترش دهند. سنگاپور در 30 اکتبر 2018، اندونزی در ژانویه 2019 و تایلند در ژانویه 2021، به ترتیب، نسخه های توسعه یافته صرافی Upbit هستند.

این صرافی در دسامبر 2018 به دلیل کسب سیستم مدیریت امنیت اطلاعات آژانس امنیت و اینترنت کره (ISMS) و گواهینامه امنیت اطلاعات سازمان بین المللی استاندارد (ISO) عنوان اولین صرافی ارز دیجیتال در جهان را به خود اختصاص داد. در نهایت، بزرگترین شکست تاکنون در تاریخ Upbit Exchange، هک کردن اتریوم به ارزش تقریبی 48.5 میلیون دلار بود. این موضوع باعث شد بسیاری از کاربران این صرافی به فعالیت خود شک کنند اما Upbit Exchange دوباره اعتماد این کاربران را به خود جلب کرد.

ویژگی های صرافی آپ بیت

ویژگی هایی که در صرافی Upbit با آن مواجه خواهید شد شامل نمای ساده و دقیق معاملات، لیست کامل کیف پول های خصوصی در صرافی، لیستی از کوین های پشتیبانی شده توسط صرافی و اخیراً صفحه ای با تجزیه و تحلیل و آمار ارزهای دیجیتال است. 

همه این فرصت ها در کنار هم، کاربران را قادر می سازد تا در مورد تراکنش های خود تصمیمات صحیح و دقیق بگیرند. علاوه بر این، دسترسی به لیست کامل کیف پول ها و کوین های پشتیبانی شده در صرافی آپ بیت، کاربران را از محدودیت های صرافی آگاه می کند تا در صورت لزوم بتوانند از صرافی دیگری استفاده کنند.

خدمات ارائه شده در صرافی آپ بیت 

خدمات ارائه شده در صرافی Upbit

صرافی UpBit با ارائه انواع کیف پول نرم افزاری، امکان ذخیره دارایی های خود را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. البته امنیت این سرویس مبادله Upbit به امنیت کیف پول انتخابی بستگی دارد و بهترین گزینه ایجاد یک نسخه پشتیبان برای جلوگیری از آسیب به دارایی ها است.

همکاری صرافی آپ بیت با شرکت «KakaoTalk» یکی از خدمات مهم این صرافی است. KakaoTalk یک سرویس پیام رسانی رایگان است که میلیون ها کاربر دارد و به کاربران خود امکان ارسال پیام یا تماس رایگان را می دهد. معامله و پرداخت ارز دیجیتال از طریق «kakao pay» به کمک این صرافی انجام می شود. علاوه بر این، سرویس پیام رسان KakaoTalk دارای یک سرویس API است که از طریق آن کاربران می توانند اطلاعات و اخبار مربوط به بازار ارز دیجیتال را در زمان واقعی مطالعه کنند.

پشتیبانی مشتری: همانطور که گفتیم مهمترین خدمات ارائه شده در این صرافی، پشتیبانی مشتری و پیگیری شکایات است. ارتباط با تیم پشتیبانی نیز از طریق ایمیل، تلفن و اپلیکیشن پیام رسان «کاکائو تاک» انجام می شود. تیم پشتیبانی صرافی آپ بیت به صورت 24 ساعته تا ساعت 7 صبح پاسخگو است زیرا معامله گران در طول شبانه روز مشغول معامله هستند و ارتباط با ارزها نوساناتی را در بازار ایجاد می کند. بخش “سؤالات متداول” در صرافی مربوط به دریافت پاسخ به سوالات کاربران است.

حریم خصوصی و امنیت: ارتباط بزرگترین شرکت های دیجیتال و فین تک با صرافی Upbit باعث شده تا این صرافی به سطح بالایی از استانداردهای امنیتی دست یابد. احراز هویت دو مرحله ای (FA2) یکی از اقدامات امنیتی است که در مبادله آپ بیت اجرا می شود. علاوه بر این، کیف پول های چند امضایی مانند «BitGo» برای تضمین امنیت در این صرافی استفاده می شود.

 آموزش ثبت نام در صرافی Upbit 

ثبت نام در این صرافی تنها در صورتی امکان پذیر است که در محدوده پشتیبانی شده باشید زیرا در فرآیند ثبت نام مبادله Upbit، الزاماتی وجود دارد که مانع بزرگی برای کاربران بین المللی است. اگر در منطقه پشتیبانی شده این صرافی هستید، تنها چیزی که برای ثبت نام نیاز دارید یک حساب کاربری در «KakaoTalk» و «KakaoPay» و یک تلفن همراه ثبت شده در یک شرکت مخابراتی کره جنوبی است. نکته مهم این است که امکان پشتیبانی از تراکنش های وثیقه در صرافی آپ بیت وجود ندارد. کاربران همچنین می توانند پس از ثبت نام با حداقل 1 دلار شروع به تجارت کنند.

مزایا و معایب صرافی آپ بیت

مزایای صرافی آپ بیت

Upbit Exchange مانند هر صرافی ارز دیجیتال در دنیا دارای مزایا و معایبی است که قبل از هر فعالیتی باید با آنها آشنا شوید.

مزایای صرافی آپ بیت

  • صرافی Upbit از نزدیک به 100 کوین مختلف پشتیبانی می کند و به کاربران خود فرصت انتخاب از بین آنها را ارائه می دهد.
  • واریز پول به Upbit Exchange رایگان است.
  • خدمات، ویژگی ها و محصولات ارائه شده در صرافی آپ بیت آن را به یکی از صرافی های ایده آل تبدیل کرده است.
  • ارتباط با تیم پشتیبانی صرافی آپ بیت از طریق سرویس پیام رسان «KakaoTalk» امکان پذیر است.
  • خدمات پشتیبانی مشتری این صرافی 24/7 در دسترس است.
  • نسخه های دسکتاپ و موبایل این صرافی را می توان به راحتی بر روی سیستم کاربران نصب و اجرا کرد.

معایب صرافی آپ بیت

معایب صرافی Upbit

  • استفاده از این صرافی در همه کشورهای دنیا امکان پذیر نیست. سرمایه گذاران غیر کره ای نمی توانند زیاد از این صرافی استفاده کنند.
  • کارمزد تراکنش هایی که در صرافی آپ بیت از کاربران دریافت می شود کمتر از سایر صرافی ها نیست.
  • تنها ارز فیات که در Upbit Exchange پشتیبانی می شود، وون کره جنوبی است.
  • برخی از سیستم ها و ابزارهای معاملاتی مانند معامله مارجین در این صرافی پشتیبانی نمی شوند.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بازی بلوم، یک نوع صرافی ارز دیجیتال است که ویژگی های صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX)…

در دنیای بی ثبات ارزهای دیجیتال، “ثبات قیمت” مفهومی نادر است؛ برای حل این چالش، ایده استیبل کوین ها ایجاد شد اما…

با شروع بازی های تلگرامی، تب جدیدی از کسب درآمد دلاری در بین کاربران ایجاد شده است. اولین بار، بازی…

تپ سواپ یکی دیگر از ستاره‌های بازی‌های رمزنگاری شده در تلگرام است و برخی آن را نات کوین جدید می‌دانند….

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب