Scroll Top
تایید ETF بیت کوین در هنگ کنگ؛ آیا بیت کوین به ۷۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

تایید ETF بیت کوین در هنگ کنگ؛ آیا بیت کوین به ۷۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

روز دوشنبه یک تحول بزرگ رخ داد و شاهد تایید ETFهای بیت کوین و اتریوم هنگ کنگ بودیم. آیا این رویداد باعث صعود بیت کوین به ۷۰ هزار دلار و به طور بالقوه یک رکورد جدید می‌شود؟
پس از تایید ETFهای بیت کوین و اتریوم هنگ کنگ، قیمت بیت کوین نشانه‌های از بهبود را بروز داد. هنگ کنگ در ۱۵ آوریل با تایید درخواست‌های ETFهای معاملات اسپات بیت کوین و اتریوم، به دومین منطقه در جهان پس از ایالات متحده تبدیل شد که ETF اسپات ارز دیجیتال بیت کوین را دارد.

بیشتر بخوانید: ETF بیت کوین چیست؟ آشنایی با صندوق قابل معامله در بورس

طبق تحلیل‌ها ورود ETFهای بیت کوین به بازار هنگ کنگ، این اتفاق احتمالاً باعث افزایش انباشت سرمایه در بین سرمایه‌گذاران خواهد شد. موسسات نیز نسبت به بیت کوین صعودی هستند؛ چراکه ورودی سرمایه بیشتر از خروجی سرمایه در این بخش بوده است.

نمودار ورود و خروج سرمایه به ETFهای بیت کوین در آمریکا
نمودار ورود و خروج سرمایه به ETFهای بیت کوین در آمریکا

پتانسیل صعود بیت کوین در شاخص ذخیره ریسک نیز قابل مشاهده است. این شاخص اعتماد دارندگان بیت کوین بلندمدت را با ارزیابی نسبت قیمت به میزان هولدرها اندازه‌گیری می‌کند که نشان‌دهنده فشار احتمالی فروش یا خرید بر اساس الگوهای انباشت گذشته است.

شاخص ذخیره بیت کوین
شاخص ذخیره بیت کوین

با توجه به اینکه این اندیکاتور در منطقه سبز قرار دارد، اعتماد سرمایه‌گذاران بالاست و بیت کوین را به یک دارایی جذاب از نظر ریسک به ریوارد تبدیل می‌کند. بنابراین، «انباشت سرمایه» می‌تواند حرکت ترجیحی سرمایه‌گذاران در آینده باشد. این حرکت می‌تواند به بازیابی سریع‌تر قیمت بیت کوین کمک کند.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین: منتظر افزایش قیمت جدید باشید

قیمت بیت کوین عمدتاً شاهد تثبیت در محدوده ۷۱,۸۰۰ دلار و ۶۳,۷۰۰ دلار بوده است. آزمایش این سطوح به‌عنوان مقاومت و حمایت در یک ماه و نیم گذشته، این دو سطح را به‌عنوان موانع محکم برای ادامه صعود و ریزش تبدیل کرده است.

این امر شکستن آن‌ها را چالش برانگیز می‌کند، اگرچه با اخبار تأیید ETF هنگ کنگ و هاوینگ بیت کوین آینده، قیمت بیت کوین ممکن است نیروی لازم را برای شکستن مقاوت پیش روی خود را به دست آورده باشد.

بیشتر بخوانید: ۳ خطر ETFهای نقدی برای بیت کوین که کسی به آنها توجه نمی‌کند

با صعود قیمت بیت‌کوین انتظار می‌رود یک رالی ۸.۲۹ درصدی ایجاد شود و بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود برسد.

چارت قیمت ۱۲ ساعته بیت کوین
چارت قیمت ۱۲ ساعته بیت کوین

با این وجود، اگر کاهش قیمت دوباره قدرت پیدا کند و تست نهایی سطح حمایت ۶۳,۷۰۰ دلاری شکست بخورد، قیمت بیت کوین ممکن است برای آزمایش کف حمایتی به ۶۱,۸۰۰ دلار سقوط کند. از دست دادن این سطح نیز روند صعودی را باطل می‌کند و باعث کاهش بیشتر قیمت می‌شود.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

با تثبیت بیت کوین (BTC) در یک فاز خنثی و کاهش تا ۲۳ درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود، چشم‌انداز…

بالاخره انتظارها به پایان رسید و توکن نات کوین (NOT) که پیش از این از طریق یک بازی تلگرامی قابل…

تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب