Scroll Top
سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال حرکت به سوی بازارهای طلا هستند !

سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال حرکت به سوی بازارهای طلا هستند !

یان ون‌اِک، مدیرعامل ون‌اِک اسوشید طی مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی که در تاریخ ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) منتشر شد، به این مسئله اشاره کرد که سرمایه‌گذاران بیت کوین به سوی بازار طلا حرکت کرده‌اند.

ون اک اعلام کرد که به عقیده او بیت کوین در سال ۲۰۱۷ بخشی از تقاضای طلا را متوجه خود کرد. او در ادامه نتیجه گرفت:

بطور قابل توجهی، از ۴ هزار سرمایه‌گذار بیت کوین رای‌گیری کردیم و مورد اول سرمایه‌گذاری آن‌ها برای سال ۲۰۱۹ طلا بود. طلا قبلاً بازی را به بیت کوین واگذار کرد، اما هم‌اکنون بازی در روند مخالف در جریان است.

طی این مصاحبه که به گفتگو درباره ETF بیت کوین نیز کشیده شد، تیم سیمور موسس و کارمند ارشد سرمایه‌گذاری «مدیریت دارایی سیمور»، تصریح کرد که عملکرد بیت کوین به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش جای سوال دارد:

نه تنها نقدینگی را در بخش کالاهای مبادلاتی از دست داده‌ایم، بلکه خارج از بحث ماهیتی بلاک چین، مشاجره درباره ذخیره ارزشی که واقعا درباره آن می‌شنیدیم، بسیار سخت شده است. طلا ذخیره ارزش است و هیچ بحثی در آن وجود ندارد.

شرکت ون‌اِک صندوق‌های قابل معامله در بورسی ایجاد کرده که به گفته شبکه سی‌ان‌بی‌سی جزو شناخته‌شده ترین ETFهای طلا هستند و شامل ای‌تی‌اف GDX gold miners و GDXJ junior gold miners است.

سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال حرکت به سوی بازارهای طلا هستند !

ون ‌اک در این باره پیش از اینکه به حرکت در خلاف جهت بازار طلا در برابر بازارهای سهام اشاره کند، توضیح داد که این دارایی‌ها طی دو یا سه ماه اخیر عملکرد قابل‌توجهی از خود نشان داده‌اند.

او در این باره گفت:

در بیشتر روزهای سه ماهه سال ۲۰۱۸ که شاخص S&P نزولی بود، شاخص ای‌تی‌اف GDX صعودی بود. این واگرایی من را درباره سهام‌های طلا به عنوان یک دارایی متنوع‌کننده به هیجان می‌آورد.

در ادامه با استناد به سی‌ان‌بی‌سی، ای‌تی‌اف GDX در سه ماهه آخر سال قبل نزدیک به ۱۴ درصد رشد کرد که این بهترین عملکردش از سال سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به بعد محسوب می‌شود.

علاوه‌براین GDX در سال جاری نیز یک درصد افزایش یافته است و در طرف دیگر شاخص S&P ۵۰۰ رشد ۶ درصدی را در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

طبق گزارش اخیر کوین‌تلگراف، BZX Equity Exchange که متعلق به بازار گزینه‌های شیکاگو (CBOE) است، درخواست خود را برای تغییر در قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پس گرفت.

این درخواست تغییر برای کسب جواز اضافه شدن ETF ون‌اک و شرکت خدمات مالی سالیداکس صورت گرفته بود.

طبق گزارش کوین‌تلگراف در انتهای سال قبل میلادی، میانگین تغییر روزانه قیمت بیت کوین کمترین میزان ۹ سال اخیر را نشان می‌داد.

منبع: cointelegraph

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در جدیدترین نظرسنجی انجام گرفته در آمریکا، سرمایه گذاران انتظار سود و برگشت پول بیشتری را در سال آینده میلادی…

دولت کره جنوبی برای ارزیابی وضعیت محلی بازار و تجارت ارزهای دیجیتال یک جلسه اضطراری برگزار کرد. روز جمعه یک…

امروز، شاهد تغییر مسیر در بازار قیمتی بیت کوین هستیم. علی رغم اینکه پیش بینی شده بود، معاملات آتی بیت‌کوین…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب