Scroll Top
تحلیلگری که سقوط قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود: حالا وقت خرید است !

تحلیلگری که سقوط قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود: حالا وقت خرید است !

بر اساس گفته‌های رابرت اسلایمر، استراتژیست تکنیکال شرکت سرمایه‌گذاری فاندسترت، بیت کوین در میانه راه یک بازگشت پایدار قیمتی است و سرمایه‌گذاران باید از اصلاح اخیر برای خرید بیشتر، استفاده کنند.

پادشاه ارزهای دیجیتال دنیا توانسته به بالاترین قیمت خود از نوامبر سال گذشته برسد.

اسلایمر در یادداشتی در تاریخ دوم ماه می اشاره کرد:

از بازگشت‌های پیش رو در سه‌ماهه دوم سال برای انباشت هرچه بیشتر بیت کوین استفاده کنید؛ با این پیش‌بینی که یک حرکت صعودی دیگر از میان مقاومت ۶ هزار دلار وجود خواهد داشت.

او بازگشت اخیر بیت کوین از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای‌ و گریز از دامنه معاملاتی سه‌ماهه اول را به چشم «مرحله اول شکل‌گیری یک بهبود قیمتی طولانی‌مدت» می‌نگرد.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین نسبت به روز گذشته ۱.۴۴ درصد سقوط داشته و در قیمت ۵۷۲۰ دلار معامله می‌شود. این جهش قیمتی ۵۵ درصدی در سال ۲۰۱۹ باعث شد که توکن های رقیب هم بتوانند رشد کنند. به‌عنوان مثال لایت کوین توانست تا دو برابر قیمت ابتدای سال افزایش پیدا کند.

نشریه وال‌استریت ژورنال با افزودن به خوش‌بینی عمومی اخیر گزارش داد که فیس‌بوک هم در حال برقراری ارتباط با شرکت‌های مالی و بازرگانان آنلاین است تا از آن‌ها برای راه‌اندازی یک سیستم پرداخت در دل این شبکه اجتماعی، درخواست کمک کند.

اسلایمر در اواسط ماه نوامبر و هنگامی‌که بیت کوین در دامنه قیمتی ۵۵۰۰ دلار معامله می‌شد، هشدار داد که این دارایی دچار «آسیب‌های شدید تکنیکال» است که بهبود آن‌ها ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد. با فاصله چند هفته از این اظهارنظر بیت کوین تا قیمت ۳,۱۳۶ دلار سقوط کرد. اسلایمر در ماه فوریه مجدداً اعلام کرد که وضعیت تکنیکال دنیای ارزهای دیجیتال هنوز ضعیف است. برای بیت کوین بازگشت دامنه قیمتی ۵۰۰۰ دلار تا اوایل ماه آوریل طول کشید.

تحلیلگری که سقوط قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود: حالا وقت خرید است !

رابرت اسلایمر

شرکت فاندسترت در ورود به بازار تحلیل ارزهای دیجیتال و توسعه شاخص‌های خود در این زمینه، یک از اولین‌ها محسوب می‌شود. تام لی، یکی از همکاران شاخص اسلایمر که از مؤسسان این کمپانی هم هست، در دنیای ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک طرفدار فعال بیت کوین شناخته می‌شود.

تام لی سال ۲۰۱۸ را با پیش‌بینی قیمت ۲۵۰۰۰ دلاری برای بیت کوین آغاز کرد، اما در ماه دسامبر و زمانی که بیت کوین در دامنه قیمتی بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار بود، به‌تدریج زمان تعیین‌شده برای تحقق پیش‌بینی‌اش را رها کرد. لی در ماه مارس گفت که او سال ۲۰۱۹ به‌عنوان سالی می‌بیند که بازار می‌تواند در آن «رابطه بهتری بین ریسک و پاداش برای خود برقرار کند».

اسلایمر همچنین در این باره نوشت:

با اینکه هنوز برای پیش‌بینی آن که بیت کوین دیگر ناحیه حمایتی ۴۳۰۰ را نخواهد دید، زود است اما ما معامله گران و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنیم که نگاه خود را بر روی روند توسعه شاخص‌های تکنیکال در بلندمدت متمرکز کنند. و حرف آخرم این است که بهتر است از تزلزل قیمتی اخیر برای انباشتن (Accumulation) استفاده شود.

این خبر ترجمه‌ای از سایت بلومبرگ است و وب‌سایت انتخاب هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیم‌‌های گرفته شده بر مبنای آن نخواهد داشت.
منبع: bloomberg

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب