Scroll Top
قیمت بیت کوین بر سر دوراهی، روند صعودیست یا نزولی؟

قیمت بیت کوین بر سر دوراهی، روند صعودیست یا نزولی؟

افزایش شدید قیمت بیت کوین در هفته گذشته، با یک کاهش مقطعی ۱۰.۶۳ درصدی متوقف شده است. با این حال، بیت کوین در یک هفته اخیر ۱۰.۸۵ درصد بازدهی داشته است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۱۱۵ میلیارد دلار است.

به گزارش ای‌ام‌بی‌کریپتو، بیت کوین که در حال حاضر با قیمت ۶,۲۸۸ دلار معامله می‌شود، در روز گذشته حجم مبادلات ۵۰ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده است.

نمودار بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته
نمودار بیت کوین در تایم‌فریم یک ساعته

بیت کوین از ۱۹ تا ۲۰ مارس (۲۹ اسفند تا ۱ فروردین) ۲۵ درصد رشد قیمت را تجربه کرد، اما در دو روز گذشته دوباره حدود ۱۰ درصد افت قیمت داشته است. این ارز دیجیتال در یکی دو ماه گذشته از خطوط حمایتی و مقاومتی مهمی عبور کرده که این نشان‌دهنده یک دوره پرنوسان است.

نمودار سمت چپ بالا

پس از ثبت قیمت ۳,۸۰۰ دلاری در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند ۹۸)، که کمترین قیمت سال جاری میلادی بود، در همان روز قیمت دوباره به ۴,۸۰۰ دلار رسید و الگوی مثلث متقارن تا ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) شکل گرفت. روند قیمتی توانست برای مدت کوتاهی از مثلث خارج شده و به سمت بالا حرکت کند، اما در کمتر از ۶۰ دقیقه روند معکوس شد و سودهای بدست آمده از بین رفتند. سپس قیمت بیت کوین دوباره به کانال ۴,۴۰۰ دلار سقوط کرد و از آن زمان به بعد به صورت دوره‌ای در حال افزایش است و تا ۶,۹۰۰ دلار هم بالا رفت.

سمت چپ نمودار فوق نشان می‌دهد که بیت کوین در هفته اخیر در یک کانال صعودی نوسان کرده است. سقف‌هایی بالاییِ این کانال به ترتیب ۵,۳۳۷ و ۶,۳۰۲ و کف‌های بالایی نیز در ۴,۴۰۰، ۵,۰۳۹ و ۵,۹۴۰ دلار قرار دارند.

در نمودار سمت چپ الگو نزولی است که ممکن است باعث کاهش قیمت تا ۵,۴۱۰ دلار شود و قیمت بیت کوین تا شروع آوریل (اواسط فروردین)، در محدوده ۵,۴۰۰ تا ۶,۰۰۰ دلار نوسان کند.

نمودار سمت راست بالا

اگر قیمت بیت کوین تا دو هفته آتی به ۷,۰۰۰ دلار برسد که احتمالش زیاد است و بتواند از آن عبور کند، دیدگاه نزولی از بین می‌رود. یک جهش صعودی ممکن است در ۲۴ ساعت آینده باعث شکسته شدن مقاومت ۶,۴۰۰ دلار شود.

با توجه به شتاب صعودی این دارایی، احتمالاً یک بار دیگر به قیمت ۷,۰۰۰ دلار خواهد رسید و در پایان ماه مارس نیز این محدوده را خواهد شکست.

شاخص قدرت نسبی، RSI
شاخص قدرت نسبی، RSI

با افزایش شاخص قدرت نسبی (RSI) از ۳۸ به سطوح بالا، استدلال‌ها نسبت به صعود قابل توجه قیمت افزایش یافته است. چرا که فعالیت بازار همچنان در سطح بالایی ادامه دارد.

با توجه به سطح بالای نوسانات، پیش‌بینی دقیق روند قیمت بیت کوین کار سختی است. اما اخیراً بیت کوین حس خاصی از خوش‌بینی را به نمایش گذاشته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب