Scroll Top
سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید؛ خوب یا بد؟

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید؛ خوب یا بد؟

با رسیدن قیمت بیت کوین به بالای ۸ هزار دلار، زیرساخت‌های بلاک چین بیت کوین نیز دست خوش تغییر شده‌اند. حالا سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود، یعنی ۷.۴۶ تریلیون رسیده است.

قیمت بیت کوین همچنان حدود ۵۵ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت آن یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار بوده در حالی که سختی استخراج به بالاترین میزان تاریخ خود رسیده است. در این میان، بر خلاف باور عموم برخی از افراد معتقدند که بالا رفتن نرخ هش و سختی استخراج بیت کوین سبب می‌شود تا دسته‌ای از ماینرهای بیش از پیش سود ببرند. در ادامه با انتخاب همراه باشید.

صرفاً برای یادآوری باید گفت که سختی استخراج به میزان سختی حل مسائل پیچیده‌ی ریاضی برای استخراج یک بلاک توسط ماینرها اشاره دارد.

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید؛ خوب یا بد؟

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است. شبکه‌ی بیت کوین از همیشه قوی‌تر است.

خوب یا بد؟

با این‌که افزایش سختی استخراج بیت کوین از نظر تئوری به معنای سخت‌تر شدن رقابت و کاهش شانس سودآوری است، اما بنا بر گزارش وب‌سایت اتریوم‌ورلدنیوز، بیشتر تحلیلگران عقیده دارند که بالا رفتن سختی استخراج به طور کلی به ضرر ماینرها نخواهد بود و یک تعادل بین قیمت و سختی باعث می‌شود تا ماینرها همچنان سود ببرد. آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، محقق مشهور بیت کوین گفت:

اگر ماینرها منتظر کم شدن سختی استخراج و یا رسیدن آن به میزان مشخصی بمانند، آنگاه هر ماینری که در صحنه باقی مانده باشد، سود بیشتری خواهد برد زیرا در شرایط جدید، نسبت به قبل، سهم بیشتری از قدرت مایننیگ خواهد داشت. به فرض اگر قدرت استخراج نصف شود، سود ماینری که منتظر مانده تا سختی به میزان مورد نظرش برسد، نسبت به بعد از تحقق این امر، دو برابر خواهد بود.

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید؛ خوب یا بد؟

آندریاس آنتونوپولوس، یکی از افراد مطرح دنیای ارزهای دیجیتال

نرخ هش بیت کوین هم این هفته به ۵۸ میلیون تراهش در ثانیه رسید و به نقطه‌ی اوج خودش نزدیک شد. همچنین، تعداد تراکنش‌های بیت کوین نیز به سرعت افزایش پیدا کرد.

قوی‌تر شدن زیرساخت بازار

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید؛ خوب یا بد؟

در طی چند ماه گذشته، علاقه‌ی بسیاری از نهادها و شرکت‌ها به بازار بیت کوین جلب شده است.

علاوه بر زیرساخت‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین، زیر ساخت بازار آن نیز بسیار قوی است. در طی چند ماه گذشته، بازار بیت کوین شاهد علاقه‌ی گسترده‌ای از سوی نهادها و شرکت‌ها بوده است. هدف بسیاری از آن‌ها، تقویت بازار بوده و این همان دلیل باقی ماندن در این عرصه است.

افرادی مانند سونی سینگ (Sonny Singh)، مدیر ارشد بازرگانی بیت پی (BitPay)، معتقدند که این زیرساخت قوی، در پشت پرده‌ی روند افزایش قیمت اخیر بیت کوین قرار داشته و دلیل احتمال شروع بازار صعودی بوده است. افزایش آگاهی عمومی و اخبار مطبوعات، تا حد زیادی به زیرساخت‌ها مربوط می‌شود. سینگ همچنین توضیح داد در حالی که صعود چشمگیر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و سقوط شدید آن در سال ۲۰۱۸ به دلیل هیجان زیاد صورت گرفته، افزایش قیمت آن از ۳,۲۰۰ دلار به بالای ۸ هزار دلار، در حقیقت، به دلیل توسعه زیرساخت‌ها بوده است. یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی بیت پی این توسعه‌های صورت گرفته را چنین برشمرد:

  • ارز دیجیتال JPM جی پی مورگان: اوایل سال جاری، جی پی مورگان، غول خدمات مالی و بانکداری آمریکایی، ارز دیجیتال خودش را روی کوارم (Quorum)، پلتفرم منبع باز مبتنی بر اتریومی که برای فعالیت‌های سازمانی ایجاد شد، راه‌اندازی کرد. جی پی مورگان از دارایی‌های دیجیتال به عنوان راهی برای انتقال ارزش بین بانکی استفاده کرده اما قصد دارد تا در آینده از ارز دیجیتال JPM در فروشگاه‌های آنلاین استفاده کند. در حالی که JPM با بیت کوین سازگار نیست، تحلیلگران معتقدند که این ارز موجب می‌شود مردم با ایده‌ی ارزهای دیجیتال آشنا شوند.
  • پذیرش بیت کوین از سوی شرکت ای‌تی اند تی (AT&T)، بزرگ‌ترین شرکت مخابرات آمریکا: سه‌شنبه‌ی گذشته، شرکت ای‌تی اند تی، غول مخابرات آمریکایی که ارزش آن به ۲۳۴ میلیارد دلار می‌رسد، اعلام کرد که از طریق بیت پی، برای ارائه‌ی خدمات، از پرداخت با بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر اولین و بزرگ‌ترین شرکت ارتباطات سیار بوده و برای میلیون‌ها مشتری خود امکان خرید سرویس با استفاده از ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. این امر تنها بدین معنا نیست که این شرکت بیت کوین ذخیره می‌کند، بلکه بدین معناست که این ارز دیجیتال را ابزار معامله‌ی با ارزشی می‌داند.
  • پذیرش بیت کوین در برنامه‌ی اسکوئر کش (Square Cash): اگرچه برنامه‌ی پرداخت با بیت کوین اسکوئر کش از زمان اوج قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ تاکنون به خرید و فروش این ارز دیجیتال به مشتریان پرداخته اما همچنان بیش از پیش به فروش این ارز دیجیتال مشغول است. علاوه بر آن، این برنامه در صدر اپ استور قرار داشته و خدمات مرتبط با بیت کوین نیز در این برنامه گنجانده شده است. این موضوع موجب می‌شود تا آگاهی مردم نسبت به این ارز دیجیتال تا حد زیادی افزایش پیدا کند.
  • ارائه‌ی صندوق نگهداری و سرمایه‌گذاری بیت کوین و سرویس معاملاتی از سوی فیدلیتی: فیدلیتی اینوستمنتس (Fidelity Investments)، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی، خدمات نگهداری نهاد محور ارزهای دیجیتال و همچنین سرویس معاملاتی‌اش را در معرض آزمایش برخی از مشتریان خود از میان ۲۰ هزار مشتری نهادی، قرار داد.

سینگ اعلام کرد که این تغییرات اساسی در زیر ساخت ارزهای دیجیتال، اعتبار این کلاس از دارایی را تائید کرده و مردم را به هیجان وا می‌دارد زیرا امیدواری در کاربرد ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. او همچنین اشاره کرد که رسیدن بیت کوین به ۹ هزار دلار تنها شروع یک جریان است و این گفته بدان معناست که بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال شرکت‌های صاحب نام، هنوز راه‌اندازی و یا اعلام نشده‌اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب