Scroll Top
یکی از تحلیل‌گران هشدار داد: خطر سقوط قیمت بیت کوین به ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد

یکی از تحلیل‌گران هشدار داد: خطر سقوط قیمت بیت کوین به ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد

قیمت بیت کوین در حالی‌که در حال تلاش برای بازپس‌گیری ارزش از دست رفته‌اش پس از شکست در عبور از مقاومت ۹,۷۰۰ دلاری است، در حال حاضر در میانه محدوده‌ ۹,۰۰۰ دلار تثبیت می‌شود.

به گزارش نیوز بی ‌تی ‌سی، تغییرات قیمتی این روزهای بیت کوین و نشکستن مقاومت قیمتی ۹,۷۰۰ دلاری اخیرش نشان می‌دهد که ضعف خریداران این ارز دیجیتال مطرح، باعث شده است تا قیمت آن در سال ۲۰۲۰ نتواند در محدوده بیش از ۱۰,۰۰۰ دلاری باقی بماند.

این ضعف در حالی بروز کرده است که این ارز دیجیتال از نظر زیرساختی و معیارهای شبکه، نشانه‌هایی از قدرت را در خود دارد. یکی از این نشانه‌ها، این واقعیت است که بیش از ۶۰ درصد از بیت کوین‌های عرضه شده در طول یک سال اخیر، هنوز جابه‌جا نشده‌اند. این موضوع رویکرد طولانی‌مدت سرمایه‌گذاران را نسبت به بیت کوین نشان می‌دهد.

به گفته یکی از معامله‌گران برجسته، این موضوع ممکن است به تنهایی نتواند از سقوط قیمتی بیت کوین به محدوده ۷,۰۰۰ دلاری جلوگیری کند.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با یک درصد کاهش قیمت، اکنون با قیمت ۹,۴۰۰ دلاری معامله می‌شود. در تمام طول روز گذشته نیز معاملات تقریبا با همین قیمت انجام شدند.

بعدازظهر دیروز، بیت کوین شاهد هجوم گسترده‌ای از خریداران بود. فشار خرید ایجاد شده سبب شد قیمت این ارز دیجیتال به ۹,۷۰۰ دلار رسید. این جهش قیمتی البته زودگذر بود و بیت کوین خیلی سریع با فشار فروش قابل‌توجهی روبه‌رو شد.

اگر ارزش بیت کوین از محدوده فعلی روندی کاهشی را در پیش بگیرد، احتمالا خریداران این ارز دیجیتال در مرز قیمتی ۸,۸۰۰ دلاری حمایتی را شکل خواهند داد.

قدرت بنیادی می‌تواند روند قیمتی بیت کوین را در کوتاه‌مدت، تقویت کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط گلس ‌نود (Glassnode) این روند را می‌توان به خوبی مشاهده کرد. در این روند می‌توان دید که ۶۰ درصد از بیت کوین‌های عرضه شده در طول یک سال، جابه‌جا نشده‌اند.

گلس‌نود در این خصوص توضیح می‌دهد:

۶۰ درصد از بیت کوین‌های عرضه شده در طول یک سال جابه‌جا نشده و این موضوع نشان‌دهنده تمایل سرمایه‌گذاران به نگهداری هرچه بیشتر بیت کوین‌ است. آخرین باری که شاهد این سطح از اشتیاق سرمایه‌گذاران به نگه‌داری بیت کوین بودیم، سال ۲۰۱۷ بود که بازار این ارز روندی صعودی داشت.

یکی از تحلیل‌گران هشدار داد: خطر سقوط قیمت بیت کوین به ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد
عکس برگرفته از Glassnode

با این‌حال، این قدرت بنیادی ممکن است قادر نباشد از سقوط آزاد قیمت بیت کوین به محدوده ۷,۰۰۰ دلاری جلوگیری کند.

یکی از تحلیل‌گران در توییت اخیر خود با آشکار دانستن احتمال این سقوط قیمت، توضیح داد که عدم پذیرش قیمت بیت کوین توسط بازار، باعث شد تا این ارز دیجیتال نتواند بالاتر از مرز بالایی ساختار تکنیکالی که در آن گرفتار شده است، قرار بگیرد.

وی همچنین نتیجه‌گیری می‌کند که این عدم پذیرش به نوعی روند نزولی قیمت بیت کوین در بازه کوتاه‌مدت را تایید می‌کند. قیمت بیت کوین احتمالا به محدود ۷,۸۰۰ دلاری می‌رسد که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

این تحلیل‌گر سپس در اظهارنظر جدیدش گفت:

من هنوز بر دیدگاه خود در خصوص قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت تاکید دارم. ببینید که چگونه قیمت مدنظر من (۹,۶۲۵ دلار) با مقاومت مواجه شده است. اگرچه هنوز کاملا واضح نیست، اما این تغییر قیمت باعث افزایش شدت نوسانات کوتاه‌مدت در قیمت بیت کوین خواهد شد.

یکی از تحلیل‌گران هشدار داد: خطر سقوط قیمت بیت کوین به ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد
عکس برگرفته از Calmly

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب