Scroll Top
تحلیل‌گر مطرح: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۱۲,۵۰۰ دلار خواهد رسید

تحلیل‌گر مطرح: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ به ۱۲,۵۰۰ دلار خواهد رسید

قیمت بیت کوین در محدوده ۷,۶۰۰ تا ۹,۰۰۰ دلار تثبیت شده است، و به آرامی در حال بازگشت به قیمت‌های بالاتر است. فیل‌بی فیل‌بی (FilbFilb)، از تحلیل‌گران توییتری مطرح ارزهای دیجیتال، در آخرین شماره از خبرنامه «دیسنتریدر» (Decentrader) گفته است قبل رویداد هاوینگ، قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۲,۵۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش بیت کوینیست، تحلیل‌ها نشان می‌دهند که به احتمال زیاد طنز رایج بیت کوینِ ۵,۰۰۰ دلاری که در بین طرفداران کریپتو وجود دارد، محقق نخواهد شد. حمایت‌های فعلی بسیار قدرتمند عمل می‌کنند و حمایت شدیدی نیز در قیمت ۸,۱۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

داستان بیت کوینِ ۵,۰۰۰ دلاری به یک تحلیل بلندمدت برمی‌گردد که می‌گوید بیت کوین در هر نوسان، کف‌های قیمت پایین‌تری از کف قبلی خود می‌سازد.

این در حالی است که تقاطع صعودیِ مکدی (MACD) که اخیراً در تایم‌فریم هفتگی نمودار بیت کوین پدیدار شد، نشان می‌دهد که بعید است شاهد افت قیمت بیت کوین باشیم. فیل‌بی فیل‌بی در خبرنامه دیسنتریدر می‌نویسد:

درست کردن شایعه برای افت قیمت بیت کوین تا ۵,۰۰۰ دلار در توییتر، و ترساندن معامله‌گران کار سختی نیست. در شرایط فعلی و با توجه به نمودار قیمت بیت کوین، من هیچ دلیلی برای کاهش قیمت نمی‌بینم. البته ما در تایم‌فریم‌های بلندمدت هنوز هیچ سیگنالی برای افزایش قیمت و عبور از پیک قیمت‌های قبلی دریافت نکرده‌ایم. اما تا زمان هاوینگ، این اتفاق محتمل خواهد بود.

با این حال تحلیل‌ها نشان می‌دهد که به احتمال زیاد نزول در قیمت بیت کوین اتفاق خواهد افتاد و این مسئله می‌تواند فرصت‌های خرید مناسبی را در چند هفته آینده در پیش‌روی خریداران قرار دهد. وی در ادامه افزود:

بعد از اصلاح شدید قیمت بیت کوین و رسیدن آن به ۸,۵۰۰ دلار در روز یکشنبه، نظرات بسیاری در مورد نزولی بودن قیمت بیت کوین وجود داشت. در حال حاضر، و در میان‌مدت، چنین چیزی اعتقاد ندارم. میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای در حال نزدیک شدن به ۸,۰۰۰ دلار است، و این همان فرصت خریدی است که من به دنبال آن هستم.

اما صعود به سمت قیمت‌های بالاتر هنوز کند و غیر قطعی است. بیت کوین باید مقاومت ۹,۵۰۰ دلاری را که در جهش صعودی قبلی با آن رو در رو شد را بشکند. بعد از تقاطع طلایی در میانگین متحرک هفتگی، بیت کوین همچنان به روند صعودی ادامه خواهد داد. با این حال، با بازگشت قیمت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که اخیراً اتفاق افتاد، باید برای خرید احتیاط کرد، چون ممکن است روند صعودی متوقف شود. فیل‌بی فیل‌بی در این خصوص اظهار داشت:

از زمانی که بیت کوین توانسته به بازه ۷,۶۰۰ تا ۹,۵۰۰ دلار برسد، بارها خود را به رقم ۹,۵۰۰ نزدیک‌تر کرده است، اما میانگین متحرک ۲۰۰ روزه مانع از شکستن این مقاومت شده است. بنابراین تا قبل از رسیدن به سطوح بالاتر قیمتی و به طور موقت، جدال بین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در قیمت ۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰ هفته‌ای در قیمت ۸,۰۰۰ دلار ادامه خواهد داشت.

در پایان این مطلب، فیل‌بی فیل‌بی از احتمال پیدایش الگوی سر و شانه در نمودار بیت کوین صحبت کرده است. او پیش‌بینی می‌کند بعد از یک افت قیمت در میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای، می‌توان شاهد افزایش قیمت تا حداکثر ۱۲,۵۰۰ دلار بود. او در تشریح این ادعا می‌افزاید:

فرصت‌طلبانه‌ترین موقعیت خریدی که وجود دارد، خرید با قیمت در میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای و حد ضرر در میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای است. در چنین حالتی، هدف قیمتی ۱۲,۵۰۰ دلار خواهد بود که هدف اصلی الگوی پیش‌بینی شده‌ی سر و شانه معکوس است.

او معتقد است که اوج قیمت جدید تا حد زیادی وابسته به میانگین متحرک موزون ۲۰ و ۵۰ هفته‌ای خواهد بود و حمایت‌های قدرتمندی در این قیمت‌ها رخ خواهد داد.

من به شدت معتقدم که قیمت بیت کوین تا هاوینگ حداقل به ۱۲,۵۰۰ دلار خواهد رسید، اما اگر در میانگین متحرک‌های ۲۰ و ۵۰ هفته‌ای حمایت نشود، باید منتظر لمس قیمت‌های پایین‌تر باشیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب