Scroll Top
سقوط بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار خریداران را دچار تردید کرده است

سقوط بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار خریداران را دچار تردید کرده است

به‌رغم سقوط بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار، خریداران هنوز برای خرید در کف تردید دارند، اما داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت هنوز به انباشت بیت کوین ادامه می‌دهند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین و بازارهای سنتی، روز جمعه (۲۸ خرداد) بار دیگر به‌دنبال اظهارات بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) درباره احتمال افزایش پیش از موعد نرخ بهره، با سقوط مواجه شدند. این اظهارات به افزایش قیمت دلار به ضرر دارایی‌های پرریسک و اوراق خزانه‌داری آمریکا منجر شد.

با این حال، همه اتهامات متوجه بانک مرکزی آمریکا نیست؛ زیرا هفته‌هاست که نگرانی‌ها در مورد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین، رو به افزایش است. در همین حال، بیشتر مباحث پیرامون نزدیک‌شدن روند قیمت بیت کوین به تقاطع مرگ و تأثیر آن بر آینده ارز دیجیتال برتر بازار در جریان بوده است.

یکی از تریدر‌ها در این‌باره در حساب توییتری خود نوشت:

تقاطع مرگ ممکن است طی چند روز آینده اتفاق بیفتد… آماده باشید. شاهد سیگنال نزولی قوی هستیم. این یک هشدار برای معامله‌گران بیت کوین است.

فشار فروش، امروز قیمت بیت کوین را به زیر حمایت مهم ۳۶,۰۰۰ دلاری رساند. این افت قیمت باعث شد که معامله‌گران، گام بعدی حرکت بیت کوین را کاهش به ۳۲,۵۰۰ دلار پیش‌بینی کنند که پس از آن احتمال افت به ۳۰,۰۰۰ دلار هم وجود دارد.

نمودار قیمت BTC/USDT در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

این عوامل تکنیکال با اخبار منفی پیرامون بیت کوین همراه شد؛ مانند بستن مراکز استخراج ارزهای دیجیتال توسط مقامات چینی و خبر اخیر درباره سقوط کامل پروتکل آیرون فایننس (Iron Finance) که به صفرشدن ارزش ارز دیجیتال تایتان (TTN) منجر شد.

نابودی پروژه آیرون فاینانس به زیان بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی، مارک کوبان (Mark Cuban) انجامید و نگرانی معامله‌گران از احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت کوین را به دنبال داشت.

شاخص ترس و طمع بیت کوین؛ منبع: Alternative.me

درنتیجه این نگرانی‌ها، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به عدد ۲۵ کاهش یافته که حاکی از ترس شدید و تداوم روند ماه گذشته است.

افزایش ورودی به صرافی‌ها پیش از فروش گسترده

داده‌های شرکت تحلیل درون‌زنجیره‌ای کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که خالص جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌ها، پیش از افت قیمت آن از ۴۱,۰۰۰ به ۳۶,۰۰۰ دلار در هفته گذشته، زنگ هشداری برای معامله‌گران ناظر بود.

در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) جریان ورودی بیت کوین به صرافی‌ها با ثبت قیمت ۴۱,۳۰۰ دلاری این ارز دیجیتال افزایش یافت؛ اما در سه روز بعدی با کاهش ۱۵ درصدی مواجه شد.

جریان خالص بیت کوین در همه صرافی‌ها؛ منبع: CryptoQuant

یک تحلیل‌گر ناظر گفته است که فعالیت نهنگ‌ها در صرافی جمینای (Gemini) با بخشی از فروش گسترده‌ای که در سال ۲۰۲۱ در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد، همبستگی قابل‌توجهی داشته است.

او در توییتی نوشت:

صرافی جمینای پوششی برای نهنگ‌های بیت کوین است. با نگاهی به گذشته می‌توانیم ببینیم که بزرگ‌ترین اصلاح‌ها را نهنگ‌های جمینای ایجاد کرده‌اند. می‌توان این‌گونه فرض کرد که جریان خالص مثبت بیت کوین در جمینای می‌تواند نشان‌دهنده یک سقف نسبی قیمت برای آن باشد.

در حالی که جریان خالص بیت کوین در صرافی‌ها طی دو روز گذشته متعادل شده و جریان ورود فقط کمی بیشتر از جریان خروج است، فعالان بازار با نزدیک‌شدن تقاطع مرگ، منتظرند ببینند حرکت قیمت به کدام سمت خواهد بود.

پول هوشمند همچنان در حال جمع‌آوری است

در حالی که ترس سرمایه‌گذاران در حال افزایش است و برخی از معامله‌گرانی که بیت کوین خود را در اوج‌های قیمتی ماه مارس و مه خریداری کرده‌اند، با ضرر می‌فروشند، عرضه کل دارندگان بلند‌مدت بیت کوین که اواسط ماه مه به کف رسیده بود، همچنان رو به افزایش است.

به‌گفته ویلیام کلمنته (William Clemente III)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال فعال در توییتر، داده‌های اخیر درون‌زنجیره‌ای حاکی از آن است که فروش بیت کوین اشباع شده و این ارز دیجیتال، «اکنون روی نقاط عطف شاخص‌های عمده درون‌زنجیره‌ای که از نظر تاریخی اهمیت دارند، قرار گرفته است».

کلمنته گفت که دارندگان بلند‌مدت «همچنان مشغول انباشت بیت کوین تخفیف‌دار هستند»؛ اقدامی که به جبران فروش دارندگان کوتاه‌مدت کمک کرده است. او همچنین تأکید کرد «انباشت [بیت کوین] در حال تقویت‌شدن است».

به‌گفته رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر و معامله‌گر ارزهای دیجیتال، آینده کوتاه‌مدت بیت کوین همچنان پرریسک است؛ زیرا نمونه‌های قبلی، تقاطع مرگ اصلاحی را به دنبال داشته‌اند که مشابه همان اصلاح پیش از رسیدن به تقاطع مرگ بوده است.

از سوی دیگر، داده‌های بلندمدت آینده خوش‌بینانه‌تری را نشان می‌دهد، چراکه کیف‌پول‌های نهنگ‌ها و دارندگان بلندمدت، به افزایش موجودی بیت کوین خود ادامه می‌دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب