Scroll Top
آشنایی با نسل جدید ایمیل؛ ایمیل 3

آشنایی با نسل جدید ایمیل؛ ایمیل 3

نسل جدید اینترنت که با نام WEB 3 ظاهر شد، توانست توسعه و پیشرفت ابزارهای پیام رسانی مانند ایمیل را از طریق تمرکززدایی امکان پذیر کند. اینترنت WEB 3 مبتنی بر هوش مصنوعی است و می تواند تمام سوالات، درخواست ها، متن، فایل های صوتی و تصویری را به طور کامل درک کند. یکی از دستاوردهای این اینترنت ایمیل 3 نام دارد که نسل سوم ایمیل ها یا پیام های الکترونیکی است. در این مقاله قصد داریم به معرفی دقیق این نوع ایمیل بپردازیم و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم.

نسل جدید ایمیل در دنیای وب 3

نسل جدید ایمیل در دنیای وب 3

بیایید ابتدا مفهوم Mail 3 را درک کنیم. برای درک این مفهوم، به Gmail فکر کنید. شما باید قبلا یک حساب جیمیل ایجاد کرده باشید. برای ایجاد یک حساب کاربری جیمیل، باید برخی از اطلاعات هویتی خود را در اختیار گوگل قرار دهید. شماره تلفن، نام، نام خانوادگی و غیره اینها تنها بخشی از اطلاعاتی است که باید به اشتراک بگذارید اما ایمیلی را تصور کنید که برای استفاده نیازی به این اطلاعات ندارد. یک پلتفرم پیام رسانی کاملا امن و راحت! ایمیل 3 در دنیای WEB3 ایجاد شده است تا بتوانید ایمیل خود را تنها با اتصال و از طریق کیف پول ارز دیجیتال ارسال کنید.

در Mail 3 همه چیز کاملاً غیرمتمرکز است. بسیاری از تحلیلگران این نوآوری را یک پدیده گمشده در دنیای WEB 3 و از اهمیت بالایی می دانند. این ایمیل برای رفع کاستی های ایمیل سنتی آمده است.

ایمیل 3 چگونه پیام رسانی را تغییر داد؟

ارزهای دیجیتال مبتنی بر رمزنگاری هستند. این مشکل حتی به قبل از ایجاد اولین ارز دیجیتال بازمی گردد. همچنین می توان از فناوری رمزنگاری برای رمزنگاری ایمیل ها استفاده کرد و در نتیجه ارتباطات را ایمن تر کرد. رمزنگاری کلید عمومی-خصوصی با پلتفرم های پیام رسانی مانند واتس اپ و سیگنال به طور فزاینده ای محبوب شده است. سرویس پیام‌رسانی غیرمتمرکز، به لطف اینترنت WEB 3، می‌تواند پیام‌ها را کاملاً خصوصی انتقال دهد. به طوری که هیچ کس نتواند محتوای پیام شما، مقصد و مبدا آن را بداند. از آنجایی که ایمیل 3 با یک کلید خصوصی متصل به کیف پول شما کار می کند و از شبکه همتا به همتا استفاده می کند، به تدریج در بین کاربران ارز دیجیتال به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. 

معایب ایمیل 3 چیست؟

معایب ایمیل 3 چیست؟

یکی از ایرادات اصلی ایمیل در وب 3، تمایل کم کاربران به مهاجرت از پلتفرم های محبوب مانند جی میل و سیگنال است. چالش های دیگر عبارتند از یافتن راهی برای جلوگیری از هرزنامه. اگرچه محتویات ایمیل ها عمومی نیست. با این حال، این شرایط ممکن است منجر به ارسال پیام های مخرب برای کاربران شود. کارشناسان ایمیل 3 در حال تلاش برای ایجاد مکانیزمی برای جلوگیری از هرزنامه در سریع ترین زمان ممکن هستند.

مزایای ایمیل 3 چیست؟

در دنیای وب 3، کاربران با نام مستعار کار می کنند. اگرچه آدرس و دارایی دیجیتال آنها عمومی است اما ما نمی توانیم آنها را بشناسیم و هیچ راهی برای ارتباط مستقیم با آنها وجود ندارد. در این بخش به مزایای Mail 3 می پردازیم. در این نوآوری، کاربران به یک صندوق ورودی یکپارچه دسترسی دارند اما دیگران نمی توانند ببینند کدام حساب ها به یکدیگر مرتبط شده اند. Mail 3 پیام ها را رمزگذاری و آنها را در مکان های غیرمتمرکز ذخیره می کند. این بدان معنی است که هیچ کس نمی تواند حجم محتوای ارسالی شما یا هویت گیرنده را بداند. این پروژه مبتنی بر فناوری وب 3 و دارای رمزگذاری قوی است. در ایمیل 3، همه پیام‌ها با استفاده از کلیدهای منحصربه‌فردی که فقط برای گیرنده شناخته شده است، رمزگذاری می‌شوند.

تاثیر ایمیل 3 بر برنامه های غیرمتمرکز

با گذشت زمان، برنامه های غیرمتمرکز دیفای محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در این شرایط وجود ابزار Mail 3 بسیار مهم است زیرا عمدتاً در امور مالی، بازی، NFT و ارتباطات کاربر استفاده می شود. برای مثال، سرمایه‌گذاران NFT ممکن است بخواهند با دارنده NFT که می‌خواهند مستقیماً و خصوصی خریداری کنند، بدون فرآیند مناقصه عمومی تماس بگیرند. مثال دیگر می تواند برنامه های دیفای باشد. این شبکه‌ها ممکن است بخواهند اعلان‌ها یا هشدارهایی را به کاربران خود ارائه دهند یا آنها را از تصمیمات حاکمیتی، آسیب‌پذیری‌ها یا بروزرسانی‌های عمومی مطلع کنند.

آینده پروژه Mail 3

آینده پروژه ایمیل 3

در حال حاضر پروژه Mail 3 با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و بسیاری از شبکه های ارز دیجیتال مانند اتریوم از آن استفاده می کنند. با استفاده از این فناوری نوظهور، شبکه اتریوم می تواند با استفاده از Ethermail برای کاربران خود ایمیل ارسال کند و از آنها در فرآیندهای حاکمیت شبکه کمک بخواهد. شکی نیست که توسعه این شبکه با رشد بیشتر در آینده ادامه خواهد داشت. در میان بهترین ایمیل 3 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Chainmail
  • Skiff
  • Metaradar.io
  • Dmail Network

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

استیکینگ یکی از بهترین راه ها برای کسب ارز دیجیتال است؛ فرآیندی که در آن دارندگان ارزهای دیجیتال دارایی‌های خود…

هک بلاک چین بزرگترین چالش در دارایی های دیجیتال است اما آیا این سناریو اساسا امکان پذیر است؟ ما در…

صرافی مکسی (MEXC) یکی از بسترهای آنلاین است که کاربران ایرانی می توانند از آن برای خرید و فروش ارزهای…

در سال های اخیر بحث های زیادی در مورد NFT وجود داشته است؛ افراد زیادی مشغول خرید و فروش آنها…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب