Scroll Top
سه دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند به ۸,۰۰۰ دلار برسد

سه دلیل که قیمت بیت کوین می‌تواند به ۸,۰۰۰ دلار برسد

طی چند روز گذشته، عملکرد بیت کوین با ثباتی نسبی همراه بوده است. از سوی دیگر، پادشاه ارزهای دیجیتال در ورود به محدوده قیمت پنج رقمی ناکام مانده است. این در حالی است که برخی کارشناسان معتقدند که قیمت بیت کوین ممکن است با سقوط نسبتا شدید همراه شود.

به نقل از بیتکوینیست، اواسط هفته گذشته، قیمت بیت کوین توانست که مقاومتی که در محدوده ۹,۷۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار شکل گرفته بود را بشکند. بااین‌حال، با افت دوباره قیمت، این سطح بار دیگر تبدیل به مقاومتی سرسخت شده است.

تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که بر اساس چند عامل، سقوط چشمگیر و کوتاه‌مدت قیمت طی روزها و هفته‌های آینده محتمل خواهد بود.

در زمان نگارش این گزارش، بیت کوین با قیمت ۹,۶۹۵ دلار معامله می‌شود. طی چند روز گذشته نیز، برترین ارز دیجیتال در همین سطح معامله شده است و دامنه نوسان نسبتا محدودی را بین ۹,۴۰۰ تا ۹,۸۰۰ دلار شکل داده است.

پس از اینکه پادشاه ارزهای دیجیتال نوسانات شدیدی را در اواسط هفته گذشته تجربه کرد، تا حد زیادی آرام گرفت و تا زمان نگارش این گزارش، اغلب در همین دامنه (بین ۹,۴۰۰ تا ۹,۸۰۰ دلار) معامله شده است.

در حال حاضر، با توجه به بی‌ثباتی رو به افزایش حاشیه پایینی دامنه معاملاتی فعلی، به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال، در کوتاه‌مدت، دچار بی‌ثباتی بیشتری خواهد شد.

یکی از تحلیل‌گران، به نام تریدراکس‌او (TraderXO)، در توییتی به احتمال افت قیمت اشاره کرد و توضیح داد که طی هفته گذشته، قیمت بیت کوین هفت مرتبه با سطح حمایت ۹,۴۰۰ دلاری تماس داشته است.

ازآنجاکه تماس مکرر با سطوح حمایت به معنای بی‌ثباتی بازار است، احتمال شکست این سطح و افت بیشتر قیمت وجود دارد.

این تحلیل‌گر در توییت خود نوشت:

بیت کوین ماه جاری میلادی را با قیمت ۹۴۰۰ دلار آغاز کرد که سطحی کلیدی است. اما، قیمت ۷ مرتبه با این سطح تماس داشته است. روند قیمت، پیش از افت بیشتر، چند بار دیگر باید به این سطح برخورد کند؟

تحلیل تریدراکس‌او از قیمت
تحلیل تریدراکس‌او

در صورت عدم حفظ این حمایت، احتمال افت بیشتر قیمت تا کمترین قیمت هفته پیش، یعنی ۸,۶۰۰ دلار، وجود دارد.

علاوه بر تماس مکرر با این سطح حمایت، چند عامل دیگر نیز احتمال بی‌ثباتی بیشتر بازار بیت کوین در آینده‌ای نزدیک را تایید می‌کنند.

یکی دیگر از تحلیل‌گران، با نام کاربری کریپتوکاپو (CryptoCapo)، در مورد این عوامل توضیح داد و اشاره کرد که قیمت بیت کوین رو به کاهش است؛ زیرا تعداد قراردادهای آتی و اختیار معامله آن در حال افزایش است. علاوه‌براین، نرخ تأمین سرمایه مثبت است و یک «نهنگ» در صرافی «OKEX»، در حال استفاده از یک ربات الگوریتم مجاورت قیمت برای قراردادهای آتی است.

این تحلیل‌گر همچنین بر این باور است که قرارگیری این چند عامل در کنار یکدیگر موجب خواهد شد تا قیمت بیت کوین به‌زودی تا زیر محدوده ۸,۰۰۰ دلار افت کند. کریپتوکاپو در توییت خود نوشت:

وضعیت کنونی بیت کوین: قیمت به‌آرامی کاهش می‌یابد، در حالی‌که تعداد قراردادهای آتی و اختیار معامله در حال افزایش است و این نشان‌دهنده بازار نزولی است. نرخ تأمین سرمایه مثبت است در حالی که قیمت قراردادهای آتی در حال رشد است. در واقع، افراد تمایل به خرید در قیمت‌های پایین‌تر دارند و این خود افت قیمت را سریع‌تر پیش می‌برد. علاوه‌براین، یک نهنگ در قراردادهای آتی اکی‌اکس در حال استفاده از یک ربات الگوریتم جدید برمبنای مجاورت با قیمت است. در این صورت، اولین هدف حمایت، زیر محدوده ۸,۰۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل کریپتوکاپو
تحلیل کریپتوکاپو

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب