Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۶ نوامبر (۵ آذر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۶ نوامبر (۵ آذر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، ایاس و استلار برای امروز (۵ آذر) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در قیمت بیت‌ کوین شاهد دفاع خریداران از سطح حمایتی هستیم. این سطح در گذشته به عنوان حمایتی قوی عمل کرده است، بنابراین انتظار جهش قیمتی از آن می‌رود. اگر قیمت بیت‌کوین از سطح ۷,۳۳۷.۷۸ دلار بالاتر برود، ممکن است شاهد یک رالی قیمتی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰) باشیم که در این سطح دوباره انتظار نزول قیمت را خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 26 نوامبر (5 آذر)

اگر ریزش قیمت در بالای سطح ۶,۵۱۲.۰۱ دلار نگه داشته شود، نشانگر ساخته شدن کفی جدید در این نواحی است که فرصت خریدی با نسبت سود به زیان مناسب فراهم خواهد کرد.

با این حال اگر قیمت بیت‌کوین موفق به شکست ناحیه‌ی مقاومتی ۷,۷۰۲.۸۷ الی ۷,۳۳۷.۷۸ دلاری پیش روی خود نشود، این مساله نشانگر فقدان خریدار خواهد بود. در این حالت احتمال شکست سطح حمایت ۶,۵۱۲.۰۱ دلاری نیز بیشتر خواهد شد. اگر این سطح شکسته شود، حمایت بعدی سطح اصلاحی ۷۸.۶ درصد فیبوناچی در ۵,۵۳۳.۹۰ دلار خواهد بود. ریزش جاری قیمت احتمالاً تله‌‌ی خرسی و فرصت خوبی برای هر دو گروه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران خواهد بود. (الگوی خرسی الگویی تکنیکال است که به اشتباه در معکوس شدن روند افزایشی قیمت‌ها سیگنال ایجاد می‌کند).

 • مقاومت‌ها: ۷,۳۳۷ – ۷,۷۰۲
 • حمایت‌ها: ۶,۵۱۲ – ۵,۵۳۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

ریزش شدید قیمت اتریوم در چند روز گذشته منجر به کشیده شدن شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه‌ی اشباع فروش شده است. اتریوم در حال حاضر در تلاش برای فاصله گرفتن از سطح ۱۳۱.۴۸۴ دلاری است. انتظار می‌رود که این پولبک با مقاومت ۱۵۱.۸۲۹ دلاری و بالاتر از آن با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مواجه شود. اگر قیمت از این سطوح مقاومتی پیش رو، روند خود را معکوس کند و به زیر قیمت ۱۳۱.۴۸۴ دلار برود، نزول قیمتی تا ۱۲۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 26 نوامبر (5 آذر)

از سمت دیگر اگر قیمت به بالای سطح ۱۵۱.۸۲۹ دلار برود، اتریوم می‌تواند یک رالی قیمتی تا میانگین‌های متحرک ۱۶۹ و ۱۷۸ دلار را تجربه کند.

 • مقاومت‌ها: ۱۵۱- ۱۶۹ – ۱۷۸
 • حمایت‌ها: ۱۳۱ – ۱۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل کف تاریخی ۰.۲۰۰۴۱ دلار را ثبت کرده است که نشان از قدرت روند منفی در قیمت دارد. ریزش قیمتی از سطح ۰.۳۱۵۰۳ دلار باعث ورود شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه‌ی اشباع فروش شده است. این موضوع نشان دهنده‌ی این است که فروش بیش از حد انجام شده است و انتظار یک رالی قیمتی وجود دارد. اولین سطحی که در صعود قیمت باید به آن توجه شود، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. اگر قیمت موفق به بالا رفتن از میانگین‌های متحرک شود، احتمال یک رالی صعود قیمت تا سطح ۰.۳۱۵۰۸ دلار می‌رود که البته احتمال این حرکت کم می‌باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل 26 نوامبر (5 آذر)

انتظار می‌رود که فروشندگان از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با قدرت دفاع کنند. اگر ریزش قیمتی بعدی باعث سقوط قیمت به زیر سطح ۰.۲۰۰۴۱ دلار بشود، روند منفی ادامه‌دار خواهد شد و قیمت می‌تواند تا سطح ۰.۱۸ دلار نیز پایین بیاید. در مقابل اگر خریداران قیمت را در سطح 0.22 دلار نگهداری کنند، نشان‌دهنده‌ی تله‌ی خرسی و مصنوعی بودن ریزش قیمتی بوده است.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۲۷
 • حمایت‌ها: ۰.۲۲ – ۰.۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

خریداران در سه روز گذشته از سطح حمایتی 203.36 دلار دفاع کرده‌اند. انتظار بازگشت قیمت از سطوح فعلی تا سطح ۲۴۱.۸ دلار که مقاومتی قوی محسوب می‌شود در قیمت بیت‌ کوین کش میرود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌کوین کش 26 نوامبر (5 آذر)

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین حرکت کند و به زیر سطح ۱۹۲.۵۲ دلار برود، روند منفی ادامه‌دار خواهد شد و ریزش قیمتی تا سطح 166.98 دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

با این حال اگر این ریزش در بالای سطح ۲۰۳.۳۶ دلار نگه داشته شود، احتمال تشکیل شدن کف در این ناحیه وجود خواهد داشت. به معامله‌گران پیشنهاد می‌شود برای هرگونه‌ی معامله‌ی خرید منتظر دریافت تاییدیه برای این کف باشند.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۱
 • حمایت‌ها: ۲۰۳ – ۱۹۲ – ۱۶۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین تا سطح 42.0599 دلار ریزش قیمتی را تجربه کرده است که در این سطح خریداران در حال ایجاد پولبک هستند. انتظار می‌رود که فروشندگان از ناحیه‌ی مقاومتی 47.1851 الی ۵۰ دلار دفاع کنند. در بالای این ناحیه، سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مدنظر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 26 نوامبر (5 آذر)

اگر قیمت از سطوح مقاومتی پیش رو به سمت پایین حرکت کند، فروشندگان برای پایین‌تر آوردن قیمت به زیر سطوح فعلی اقدام خواهند کرد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می‌تواند تا سطح ۳۶ دلار نیز به پایین کشیده شود. در مقابل اگر در ریزش بعدی، قیمت به زیر سطح ۴۲.۰۵۹۹ دلار نرود، ممکن است موقعیت خرید ایجاد شود.

 • مقاومت‌ها: ۴۷ – ۵۰
 • حمایت‌ها: ۴۲ – ۳۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

ایاس در حال اصلاح قیمتی از حمایت ۲.۴۰۰۱ دلاری است که در گذشته دو بار دیدگاه خرید در این ناحیه وجود داشته است و انتظار جهش دوباره‌ی قیمت از این سطح می‌رود. سطوح بالاسری قیمت که نیاز به مشاهده دارند در ابتدا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و در بالای آن سطح ۳.۶۹ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس 26 نوامبر (5 آذر)

در مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح ۲.۴۰۰۱ دلار بکشند و آن را در زیر این سطح تثبیت کنند، امکان دیده شدن‌ دوباره‌ی کف سالیانه‌ی قیمت وجود خواهد داشت. خم شدن سر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین و قرار گرفتن اندیکاتور RSI در ناحیه‌ی اشباع فروش نشان از قدرت فعلی فروشندگان دارد.

 • مقاومت‌ها: ۳.۰۴ – ۳.۶۹
 • حمایت‌ها: ۲.۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

قیمت استلار در حال پیدا کردن حمایت در ناحیه‌ی ۰.۰۵۱۰۱۴ الی ۰.۰۵۶ دلار است. این نشانه‌ی مثبتی مبنی بر ورود خریداران در سطوح حمایتی است. جهش قیمت از سطوح فعلی با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مواجه خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 26 نوامبر (5 آذر)

میانگین‌های متحرک تقاطع نزولی داده‌اند و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در ناحیه‌ی اشباع فروش قرار گرفته است که نشان‌ دهنده‌ی غلبه‌ی قدرت فروشندگان به خریداران دارد. شکست سطح حمایت ۰.۰۵۱۰۱۴ دلار باعث ادامه دار شدن روند منفی خواهد شد.

در مقابل هرگونه شکست از سطوح میانگین‌های متحرک، نشان از اتمام روند منفی و وارد شدن به فاز انباشت قیمتی با حدود ۰.۰۵۱۰۱۴ و ۰.۰۸۸۷۰۸ دلار خواهد بود. البته که حدود این ناحیه با فاصله‌ی زیادی نسبت به هم قرار دارند اما قبل از معامله پیشنهاد به مشاهده‌ی علائم برگشت می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۶۶
 • حمایت‌ها: ۰.۰۵۱

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب