Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ ژانویه (۱ بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ ژانویه (۱ بهمن)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و استلار برای امروز (۱ بهمن) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خریداران در دو روز گذشته (۱۹ ژانویه) موفق به بالا کشیدن قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰) در ۹,۰۳۶ دلار شدند، اما موفق به تثبیت قیمت در بالای این سطح نبودند. قیمت به سرعت از این سطح چرخش کرد و با تشکیل الگوی کندلی برگشتی در تایم فریم روزانه نشان داد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 21 ژانویه (1 بهمن)

قیمت بیت کوین در حال حاضر می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰) در سطح ۸,۲۴۷ دلار پایین بیاید. این سطح به عنوان حمایتی قوی عمل خواهد کرد. شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت نشان‌دهنده‌ی قدرت فعلی خریداران است.

اگر قیمت پس از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت بالا جهش کند، احتمال اینکه خریداران قیمت را دوباره به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه هدایت کنند، بیشتر خواهد شد. در این صورت احتمال وقوع یک رالی صعودی تا ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار وجود خواهد داشت.

برخلاف تصور اگر فروشندگان موفق به پایین بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بشوند، ریزش تا سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. این سطح مهم تلقی می‌شود چراکه در صورت شکست در زیر آن، سطح حمایت بعدی ۷,۰۰۰ دلار خواهد بود. معامله‌گران در حال حاضر می‌توانند حد ضرر موقعیت‌های خرید (Long) خود را در ۷,۶۰۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۹,۰۳۶ – ۱۰,۳۶۰.۸۹
 • حمایت‌ها: ۸,۲۴۷ – ۷,۸۵۶.۷۶ – ۷,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

اتریوم در ۱۸ و ۱۹ ژانویه (دو الی سه روز گذشته) از مقاومت ۱۷۳.۸۴۱ دلاری خود عبور کرد، اما موفق به بالا رفتن از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه‌ (MA ۲۰۰) خود در ۱۸۲ دلار نشد. این نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت در حال دفاع کردن از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 21 ژانویه (1 بهمن)

قیمت اتریوم در ۱۹ ژانویه به سرعت به سمت پایین چرخید اما در ۱۵۷.۵۰ حمایت شد. این مساله نشان می‌دهد خریداران از ریزش‌ها برای انباشت استفاده می‌کنند. با پیدا شدن خریداران در نزدیکی سطح ۱۵۷.۵۰ دلار و وجود فروشندگان در میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه، احتمال حرکات محدود و کم نوسان برای چند روز آینده افزایش می‌یابد.

عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰)، قیمت را به سطح ۱۹۷.۷۵ دلار هدایت خواهد کرد. در حالی که شکست در زیر حمایت ۱۵۷.۵۰ دلاری باعث کاهش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰) در ۱۵۳ دلار می‌شود. روند قیمت نیز در صورت شکست زیر ۱۵۱.۸۲۹ دلار منفی خواهد شد. معامله‌گران می‌توانند حد ضررهای موقعیت‌های خرید باز خود را در ۱۵۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۱۹۷.۷۵ – ۱۷۳.۸۴۱
 • حمایت‌ها: ۱۵۷.۵۰ – ۱۵۱.۸۲۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ریپل پس از شکست خط گردن الگوی سر و شانه در کف، افزایش مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) نداشته است. قیمت ریپل از ۰.۲۵۴۰۱ دلار به سمت پایین چرخش کرده است که همچنان نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل 21 ژانویه (1 بهمن)

قیمت از سطح خط گردن الگو به سمت بالا جهش کرده است که بیانگر انباشت خریدارن در ریز‌ش‌ها است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز درست در زیر خط گردن واقع شده است که نشان‌دهنده‌ی قدرت این سطح حمایتی است. با موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه، احتمال صعود قیمت تا 0.31503 دلار وجود دارد.

در طرف مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، ریزش قیمت تا ۰.۲۰۰۴۱ دلار امکان پذیر خواهد بود. در وضعیت فعلی خریداران می‌توانند حد ضرر موقعیت‌های خود را در ۰.۱۹۹۵ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۱۵۰۳ – ۰.۲۵۴۰۱
 • حمایت‌ها: ۰.۲۰۰۴۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در تاریخ ۱۷ ژانویه به بالای مقاومت ۳۶۰ دلاری نفوذ کرد و روز بعد نیز خریداران باز هم قیمت را به سطحی بالاتر هدایت کردند. این تلاش موفق به رساندن قیمت به هدف ۴۲۳.۴۰ دلاری نشد و قیمت از ۴۰۳.۸۸ دلار به سمت پایین چرخش کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 21 ژانویه (1 بهمن)

چرخش قیمت بیت کوین کش در ۱۸ ژانویه باری دیگر آن را به زیر ۳۶۰ دلار برده است. این موضوع نشان از فشار فروش سنگین در سطوح بالا دارد. در حال حاضر قیمت بین دو حد بالا و پایین ۳۰۶.۷۸ و ۳۶۰ دلار محصور شده است. اگر خریداران دوباره موفق به بالا بردن قیمت از ۳۶۰ دلار شوند، دیده شدن دوباره‌ی سطح ۴۰۳.۸۸ و در بالای آن ۴۲۳.۴۰ ممکن خواهد بود. از طرفی دیگر با پایین آمدن قیمت از ۳۰۶.۷۸ دلار، سطح ۲۷۰.۱۵ دلار دوباره دیده خواهد شد.

در تحلیل تکنیکال هفتگی گذشته پیشنهاد به استفاده از حد ضرر یا استاپ لاس شناور همراه با حرکات قیمت شد. اگر این حد ضرر زده شده باشد، پیشنهاد به مشاهده‌ی ستاپ معاملاتی خرید جدید، قبل از باز کردن موقعیت جدید در بازار می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۴۲۳.۴۰ – ۴۰۳.۸۸ – ۳۶۰
 • حمایت‌ها: ۳۰۶.۷۸ – ۲۷۰.۱۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس وی

قیمت بیت کوین اس وی (BSV) در ۱۸ ژانویه به زیر سطح ۲۵۵.۶۲ دلاری رفت اما در قیمت ۲۳۶ دلار حمایت شد. این سطح کمی بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد رالی صعودی قیمت از ۷۷.۲۰۳ دلار تا ۴۵۸.۷۴ دلار است. خریداران همچنان در تلاش برای ادامه‌ی روند صعودی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس وی 21 ژانویه (1 بهمن)

انتظار به صعود قیمت بیت کوین SV تا ۳۳۵ دلار وجود دارد. اگر قیمت از این سطح به پایین بچرخد، احتمال شروع قیمت به تحکیم جای پای خود برای آغاز حرکتی دیگر وجود دارد.

این دیدگاه در صورت چرخش قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت بالاسری مذکور و نفوذ به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۱۴ دلار اعتبار خود را از دست خواهد داد. از آنجایی که احتمال حرکات محدود برای چند روز آتی در قیمت بیت کوین اس وی می‌رود، در حال حاضر پیشنهاد به ورود به معامله در این جفت ارز ( بیت کوین اس وی به دلار آمریکا) داده نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۳۵
 • حمایت‌ها: ۲۵۵.۶۲ – ۲۳۶ – ۲۱۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

با وجود صعود قیمت لایت کوین به 60 دلار در هفته‌ی گذشته، خریداران موفق به بالا بردن قیمت از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه در ۶۶.۲۴۸۶ دلار نشدند. این نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت تمام در حال دفاع کردن از این مقاومت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 21 ژانویه (1 بهمن)

در حال حاضر قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاید، که حمایتی قوی شمرده می‌شود. جهشی قوی از این سطح می‌تواند قیمت را باری دیگر تا میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه هدایت کند. اگر خریدارن موفق به بالا بردن قیمت از این میانگین متحرک و مقاومت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری شوند، رشد قیمت تا ۸۰.۲۷۳۱ دلار محتمل خواهد بود.

این دیدگاه در صورت نزول قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و حمایت ۵۰ دلاری اعتبار خود را از دست خواهد داد. شکست در زیر این سطح تاثیر منفی بزرگی بر روی قیمت خواهد گذاشت.

 • مقاومت‌ها: ۸۰.۲۷۳۱ – خط MA ۲۰۰ (در تصویر) – ۶۶.۱۴۸۶
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در ۱۷ ژانویه از سطح ۴.۰۶۲۳ دلار به پایین چرخید اما در ۱۹ ژانویه بر روی میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه در ۳.۴۲ دلار حمایت شد. این موضوع نشانه‌ای مثبت و به معنی این است که خریداران در ریزشهای قیمت اقدام به خرید می‌کنند. در حال حاضر نیز خریداران در تلاش برای ادامه‌ی روند صعودی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس 21 ژانویه (1 بهمن)

اگر خریداران باری دیگر بر روی جهش فعلی قیمت سوار شوند، انتظار رشد قیمت تا ۴.۲۴ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در بالای این سطح نیز هدف بعدی ۴.۸۷۱۰ دلاری مدنظر است.

در طرف مقابل اگر این جهش با شکست مواجه شود، جفت EOS/USD باری دیگر تا میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه و در زیر آن تا ۳ دلار ریزش خواهد داشت. بنابراین معامله‌گران حد ضرر موقعیت‌های خرید باز خود را در ۳.۴ دلار می‌توانند تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۴.۸۷۱۰ – ۴.۲۴
 • حمایت‌ها: ۳.۴۲ – میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه – ۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت توکن بایننس در وضعیت فعلی بین دو حد پایین و بالای ۱۶.۵۰ و ۱۸.۵۰ دلار محصور شده است. فروشندگان با قدرت از سطح ۱۸.۵۰ دلار در ۱۷ تا ۱۹ ژانویه دفاع کردند و متعاقباً خریداران در حمایت قوی ۱۶.۵۰ دلاری اقدام به خرید در ریزشها کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین 21 ژانویه (1 بهمن)

این موضوع حاکی از تمایل قیمت به تحکیم در بازه‌ی موردنظر برای چند روز آینده است. با شکست قیمت در بالای ۱۸.۵۰ دلار، قیمت به سمت میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه و در بالای آن به سمت سطح ۲۱.۸۰ دلار روانه خواهد شد.

از سوی دیگر با شکست در زیر حمایت ۱۶.۵۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در 15.94 دلار، قیمت بایننس کوین تا ۱۴.۵۲۰۱ به پایین کشیده خواهد شد. معامله‌گران حد ضرر معاملات را می‌توانند بر روی سطح ۱۵.۹۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۱.۸۰ – ۱۸.۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۶.۵۰ – ۱۵.۹۴ – ۱۴.۵۲۰۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

استلار باری دیگر به فهرست ده ارز دیجیتال برتر بازار باز گشته است. در دو روز گذشته خریداران در بالا بردن قیمت استلار از میانگین متحرک‌ ساده‌ی ۲۰۰ روزه موفق عمل نکرده‌اند. اما نکته‌ی مثبت این است که قیمت به مقدار زیاد نزول نکرده است و این نشان از خرید در ریزشها دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار 21 ژانویه (1 بهمن)

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه هدایت کنند، به احتمال زیاد این رشد قیمت تا ۰.۰۸۸۷۰۸ دلار گسترش خواهد یافت. معامله‌گرانی که با تحلیل تکنیکال هفتگی گذشته اقدام به خرید کرده‌اند، می‌توانند حد ضرر معاملات خود را در ۰.۰۵۶ دلار قرار دهند.

اگر خریداران موفق به هل دادن قیمت به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه نشوند، فروشندگان اقدام به تلاش برای پایین بردن قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهند کرد. این سطح احتمالاً به عنوان حمایتی قوی عمل خواهد کرد. روند نیز با شکست قیمت در زیر ۰.۰۵۱۰۱۴ دلار منفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه – ۰.۰۸۸۷۰۸
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۰.۰۵۱۰۱۴

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب