Scroll Top
تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس و کاردانو برای امروز (۲۹ بهمن) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

عدم موفقیت در تثبیت قیمت بیت کوین در بالای مقاومت ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلاری، باعث اقدام معامله‌گران کوتاه مدت به ذخیره‌ی سود معاملات شده است. اگرچه قیمت در ۱۶ فوریه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) جهش داشته است، اما خریداران بر روی جهش قیمت سوار نشدند. این نشان‌دهنده‌ی فشار فروش در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

فروشندگان در حال حاضر در تلاش برای پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) هستند. اگر در این حرکت موفق باشند، قیمت تا حمایت ۹,۰۹۷.۱۵ ریزش خواهد کرد. انتظار بر این است که خریداران از این سطح با قدرت دفاع کنند، چرا که قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه واکنش نشان داده و از آن فاصله گرفته است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) به نزدیکی خط میانه‌ی محدوده‌ی خود کاهش یافته است. اگر قیمت به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۹,۰۹۷.۱۵ الی ۸,۸۲۰ برسد، روند به شدت نزولی خواهد شد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر مابقی معاملات خرید (Long) خود را در ۸,۹۰۰ دلار تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۳۶۰.۸۹
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۹,۰۹۷.۱۵ – ۸,۸۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۵ فوریه از سطح ۲۸۸.۵۹۹ دلاری خود به سمت پایین چرخید. این سطح بسیار نزدیک به هدف ۲۸۹.۲۲۱ دلاری ذکر شده در تحلیل تکنیکال هفتگی قبل بوده و بازگشت (پولبک) سریع قیمت باعث رسیدن دوباره‌ی آن به سطح شکسته شده‌ی ۲۳۵.۷۰ دلار شده است. اگرچه قیمت در ۱۵ فوریه از سطح ۲۳۵.۷۰ دلار جهش داشته است، اما خریداران به خوبی عمل نکردند. این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر وارد می‌شوند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

با این حال خریداران موفق به حمایت از سطح ۲۳۵.۷۰ دلاری بوده‌اند که این حرکت می‌تواند باعث ادامه‌ی روند صعودی پس از اتمام فاز تحکیم قیمت شود. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از ۲۳۵.۷۰ دلار شوند، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۲۹ دلار به عنوان حمایت بعدی در نظر گرفته می‌شود. شکست قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به عنوان نشانه‌ای منفی برای قیمت تلقی می‌شود و می‌تواند قیمت اتریوم به دلار آمریکا را تا حمایت ۱۹۷.۷۵ دلاری به پایین بکشد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید خود را در ۲۲۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۸۹.۲۲۱
 • حمایت‌ها: ۲۳۵.۷۰- ۲۲۹ – ۱۹۷.۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در تثبیت در بالای مقاومت ۰.۳۴۲۲۹ دلاری خود در ۱۵ فوریه موفق نبوده که منجر به ذخیره‌ی سود معامله‌گران و پایین آمدن قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شده است. اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از ۰.۲۶۳۶۲ دلار شوند، ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

در هر صورت اگر قیمت در بالای سطح ۰.۲۶۳۶۲ دلار باقی بماند، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به سمت مقاومت ۰.۳۴۲۲۹ دلاری تلاش خواهند کرد. انتظار این است که قیمت قبل از شروع حرکتی روند دار، برای چند روز دیگر بین دو حد ۰.۲۶۳۶۲ و ۰.۳۴۲۲۹ دلار به تحکیم جای پای خود بپردازد. خریداران حد ضرر معاملات خرید خود را می‌توانند در ۰.۲۶ دلار نگهداری کنند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۴۲۲۹
 • حمایت‌ها: ۰.۲۶۳۶۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش از نزدیکی مقاومت قوی ۵۰۰ دلاری چرخش کرده و با اصلاحی قوی به زیر کانال صعودی رفته است. این حرکت منجر به شکست کانال صعودی در قیمت شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

در حال حاضر خریداران در تلاش برای حمایت از سطح ۳۶۰ دلاری هستند. اگر این سطح نگه داشته شود، قیمت بیت کوین کش می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) صعود کند. پس از نوسانات روزهای گذشته، انتظار تحکیم قیمت را برای چند روز آینده خواهیم داشت. این دیدگاه در صورت نزول قیمت به زیر حمایت ۳۶۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۴۳ دلار منتفی خواهد شد. در صورت شکسته شدن این حمایت ها نیز ریزش قیمت تا ۳۰۶.۷۸ دلار گسترده خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۵۰۰
 • حمایت‌ها: ۳۶۰ – ۳۴۳ – ۳۰۶.۷۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس وی

قیمت بیت کوین اس وی در ۱۵ فوریه به زیر حمایت کلیدی خود در ۳۳۷.۸۰ دلار نفوذ کرد که این حرکت باعث فروش بیشتر و نزول قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۴۳ دلار شد. قیمت در وضعیت فعلی واکنش مناسبی به میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه به عنوان حمایت نشان داده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس وی ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) حرکت کند، هدف بعدی که مدنظر قرار می‌گیرد، ۳۳۷.۸۰ دلار خواهد بود. انتظار حرکات محدود و کم نوسان را برای چند روز آینده بین دو حد پایین و بالای ۲۳۶ و ۳۳۷.۸ دلار خواهیم داشت. این دیدگاه در صورت چرخش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و شکست قیمت در زیر حمایت ۲۳۶ دلاری منتفی خواهد شد. در زیر آن سطح بعدی که مدنظر قرار خواهد گرفت، ۱۷۳.۶۶ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳۳۷.۸۰
 • حمایت‌ها: ۲۴۳ – ۲۳۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین با اینکه در ۱۴ فوریه در بالای سطح ۸۰.۲۷۳۱ دلار تثبیت شدف خریداران نتوانستند با قدرت از آن حمایت کنند. این مسئله باعث جذب فروشندگان و نفوذ قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶ فوریه شد. با اینکه قیمت از این میانگین متحرک جهش داشته است اما خریداران موفق به هدایت آن به بالای ۸۰.۲۷۳۱ نشدند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

خریداران در حال حاضر در حال دفاع از حمایت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری هستند و اگر موفق عمل کنند، قیمت برای چند روز آینده بین دو سطح ۶۶.۱۴۸۶ الی ۸۰.۲۷۳۱ محصور خواهد ماند. قیمت در بالای سطح ۸۵ دلار قدرت خواهد گرفت و از طرفی دیگر با شکست حمایت ۶۶.۱۴۸۶ دلار، روند قیمت منفی خواهد شد. اگر قیمت در بالای ۶۶.۱۴۸۶ دلار تثبیت شود، پیشنهاد ورود به معامله‌ی خرید وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۸۵ – ۸۰.۲۷۳۱
 • حمایت‌ها: ۶۶.۱۴۸۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

در تحلیل تکنیکال هفتگی گذشته به حمایت قیمت ایاس بین دو سطح ۴.۸۷۱۹ و ۴.۲۴ اشاره شد و اصلاح سریع قیمت باعث ریزش قیمت به زیر این ناحیه شد. در حال حاضر خریداران در تلاش برای حمایت قیمت از این سطح هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

انتظار نوسان قیمت بین دو حد ۴ و ۴.۸۷۱۹ دلار برای چند روز آینده وجود دارد. قیمت با شکست در زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳.۸۰ دلار روندی منفی را پیش خواهد گرفت. در سطوح فعلی موقعیت خرید قابل اعتمادی مشاهده نمی‌شود، از این رو پیشنهاد ورود به معاملات به معامله‌گران پیشنهاد نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۴.۸۷۱۹
 • حمایت‌ها: ۴.۲۴ – ۴ – ۳.۸۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۱۶ فوریه در زیر حمایت ۲۳.۵۲۱۳ دلاری و تا حمایت بعدی در ۲۱.۸۰ نزول داشته است. با اینکه قیمت از این سطح جهش داشته است اما خریداران موفق به هدایت آن به ۲۳.۵۲۱۳ دلار نشدند. این نشانه‌ای از فشار فروش در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

در وضعیت فعلی قیمت بایننس کوین از ۲۱.۸۰ دوباره جهش داشته است. انتظار داریم که خریداران باری دیگر برای بالا بردن قیمت از ۲۳.۵۲۱۳ تلاش کنند. اگر خریداران موفق عمل کنند، صعود قیمت تا ۲۷.۱۹۰۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

در مقابل اگر قیمت از ۲۳.۵۲۱۳ چرخش کند، فروشندگان برای پایین آوردن قیمت تا ۱۸.۲۶ دلار تلاش خواهند کرد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خود را در ۲۱ دلار قرار دارند.

 • مقاومت‌ها: ۲۷.۱۹۰۵
 • حمایت‌ها: ۲۳.۵۲۱۳ – ۲۱.۸۰ – ۱۸.۲۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

خریداران تزوس روزهای ۱۴ و ۱۵ فوریه، به دنبال رساندن قیمت تزوس به مقاومت ۳.۵۹۸۹ دلار بودند؛ مسئله‌ای که در نهایت موجب شد تا سرمایه‌گذاران سودها خود از بازار را خارج کنند و قیمت به سطحی کمتر از ۲.۷۸۰۹۲۳۴ دلار برسد. این سطح دقیقا همان جایی است که سطح اصلاحی ۳۸.۲ فیبوناچی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

۱۶ فوریه، قیمت تزوس با جهشی سریع به ۲.۷۵۲ رسید اما خریداران نتوانستند این رقم را به سمت سطوح بالاتر سوق دهند. این مسئله نشان از آن دارد که فروشندگان بازار، بار دیگر وارد شده و باعث کاهش قیمت شدند.

در حال حاضر، فروشندگان به دنبال رساندن قیمت به رقمی پایین‌تر از ۲.۷۸۰۹۲۳۴ دلار هستند. در صورت موفقیت آنها، نزول به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) محتمل خواهد بود. این رقم به فیبوناچی ۵۰ درصد در رالی قبلی نزدیک است؛ از همین رو می‌توان انتظار داشت که خریداران به شدت نسبت به شکستن قیمت مقاومت کنند. تنها باید صبر کرد و دید که اوضاع برای جفت ارز تزوس/دلار چگونه پیش خواهد رفت.

 • مقاومت‌ها: ۳.۵۷
 • حمایت‌ها: ۲.۷۸۰۹۲۳۴ – میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو ۱۵ فوریه سقوط محسوسی داشت و از قیمتی که در رالی قبلی به عنوان مقاومت شناخته می‌شد نیز سقوط کرد. با این سقوط، قیمت ۰.۰۶۵۲۲۹ دلاری حالا یک ناحیه مقاومتی تلقی می‌شود. روز بعد نیز، فروش ارزها ادامه داشت و این مسئله سبب شد تا قیمت به حمایت بعدی، یعنی ۰.۰۵۶۰۲۲۱ دلار، برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)

با این اوصاف منطقی است که در خصوص موقعیت‌های فروش، سطح ۰.۶ دلاری به عنوان حد ضرر در نظر گرفته شود. در حال حاضر فروشندگان به دنبال کاهش بیشتر قیمت و رساندن آن به زیر ۰.۰۵۶۰۲۲۱ دلار هستند. در صورت موفقیت آنها، قیمت کاردانو به میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) کاهش خواهد یافت.

در طرف دیگر، اگر قیمت کاردانو بتواند رقم ۰.۵۶۰۲۲۱ را حفظ کند، خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به رقمی بالاتر از ۰.۰۶۵۲۲۹ دلار برسانند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۶۵۲۲۹
 • حمایت‌ها: ۰.۰۵۶۰۲۲۱ – میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب