Scroll Top
رکورد جدید نرخ تراکنش‌های بیت کوین: آغازگر و محرک حقیقی این‌جاست

رکورد جدید نرخ تراکنش‌های بیت کوین: آغازگر و محرک حقیقی این‌جاست

به گزارش وب‌سایت CCN، طی چند روز گذشته متوسط تراکنش‌ها در هر بلاک بیت کوین به بالاترین مقدار تاریخ خود رسیده است و بسیاری از مردم افزایش مقدار عملیات را به شرکتی به نام وریبلاک (Veriblock) نسبت می‌دهند. گفته می‌شود که در حال حاضر، وریبلاک ۲۰ درصد از کل تراکنش‌های بیت کوین را ایجاد می‌کند.

وریبلاک: اثبات اسپم؟

بر اساس داده‌های Blockchain.info، نرخ کنونی تراکنش در بالاترین مقدار تاریخ خود قرار دارد. بیشترین تراکنش‌های ثبت شده در یک روز به دسامبر سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که طبق داده‌های سایت بیت‌اینفو‌چارتز (Bitinfocharts) تعداد تراکنش‌های یک روز از مرز ۴۲۰,۰۰۰ گذشته بود.

وریبلاک چند روز پیش آغاز به کار کرد و طبق جستجوگر بلاک آن، در حال حاضر نمایانگر ۱۹ درصد از کل تراکنش‌های بیت کوین است. زمانی که این شرکت در مرحله آزمایشی خود قرار داشت مردم نگران آن بودند.

رکورد جدید نرخ تراکنش‌های بیت کوین: آغازگر و محرک حقیقی این‌جاست

اگر تقاضای کافی برای خدمات وریبلاک وجود داشته باشد، آیا این شرکت می‌تواند عملیات خود را تا ۸۰ درصد معاملات بیت کوین افزایش دهد؟

وریبلاک چیست؟ شبیه کومودو (Komodo) است که در آن بلاک‌چین‌های جایگزین را قادر می‌سازد تا از قدرت هش بلاک چین بیت کوین، برای امنیت استفاده کند. پلتفرم کومودو برای اجرای برنامه‌ی اثبات کار با تاخیر خود نیاز به تراکنش‌های کمتری دارد. وریبلاک مفهوم خود را اثباتِ اثبات (Proof of Proof) می‌نامد و خود را این‌گونه توصیف می‌کند:

استخراج اثباتِ اثبات (PoP)، بلاک چین‌ها را قادر می‌سازد تا اثبات کار را از یک بلاک چین برتر مانند بیت کوین بگیرند و استفاده کنند. در نتیجه، امنیت تقویت شده ارائه شده توسط PoP، به پذیرش بیشتر این بلاک چین جایگزین تشویق خواهد کرد.

برخی افراد احساس می‌کنند که وریبلاک کمی بیشتر از اسپم بلاک چین است، اما مطمئنا نوعی از اسپم نیست که اگر شما یک استخراج‌کننده بودید شکایتی از آن داشتید.

در نتیجه‌ی وریبلاک، بلاک‌ها پر از تراکنش‌های پرداخت کارمزد هستند. در حال حاضر، نرخ کارمزد بیت کوین حدود ۱۰,۰۰۰ ساتوشی به ازای هر کیلوبایت است. این مقدار در گذشته خیلی بیشتر بود.

آماده برای بازگشت به کارمزدهای کلان بیت کوین

اگر در حالی‌که وریبلاک هنوز از مقدار زیادی از فضای بلاک استفاده می‌کند، قیمت بیت کوین شکسته شود؛ ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که کارمزدها به شدت افزایش یابند. وریبلاک برای این‌که یک سرویس قابل اعتماد باقی بماند این کارمزد بالا را پرداخت خواهد کرد.

رکورد جدید نرخ تراکنش‌های بیت کوین: آغازگر و محرک حقیقی این‌جاست

حرکت صعودی قریب‌الوقوع آتی، برخی از کسب و کارها را به سمت پذیرش و استفاده از شبکه لایتنینگ (Lightning Network) به عنوان راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها سوق خواهد داد. اما آیا کاربران از آن پیروی خواهند کرد؟

این یک سوال باز است که پاسخ آن به واسطه استفاده واقعی از کانال‌های پرداخت در ماه‌ها و سال‌های آینده تعیین می‌شود. بدیهی است که مدل‌های جایگزین مقیاس‌پذیر، مانند افزایش سایز بلاک، دوره خود را در عرصه شایسته‌سالاری خواهند داشت.

در نهایت، بیشتر برنامه‌های لایه دوم که بر روی بیت کوین ساخته می‌شوند، هر چه باارزش‌تر باشند؛ حداقل اموال، بلاک‌های ۱ مگابایتی خواهند شد. تراکنش‌های شبکه لایتنینگ در نهایت در قالب باز کردن و بستن کانال، راه خود را به زنجیره اصلی پیدا می‌کنند.

اثباتِ اثبات و دیگر خدمات توسعه‌یافته توسط وریبلاک فضا را به دست می‌گیرند. و سپس هزاران شرکت برای فضای بلاک بیت کوین نفع و استفاده خواهند داشت. آیا بلاک کوچک محکم دوباره بحث اندزه بلاک را از سر خواهد گرفت؟

تاریخ نشان می‌دهد که هیچ تراکنش تاییدنشده‌ای آن‌ها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. با این حال، اگر شبکه لایتنینگ به طور کامل به کار گرفته شود و بلاک‌ها همچنان شلوغ و مزدحم باشد، این سوال دوباره مطرح خواهد شد.

منبع: ccn

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب