Scroll Top
کمتر از ۱۵ ساعت تا هاوینگ؛ قیمت بیت کوین در سطوح بالا باقی مانده است

کمتر از ۱۵ ساعت تا هاوینگ؛ قیمت بیت کوین در سطوح بالا باقی مانده است

هاوینگ بیت کوین از همیشه به ما نزدیک‌تر است و این در حالی است که نوسانات اخیر در قیمت این ارز دیجیتال به نسبت روزهای قبل کمتر شده است و بیت کوین همچنان در سطوح قیمتی بالا قرار دارد. خریداران نیز به دنبال آن هستند تا قیمت بیت کوین را پیش از هاوینگ به سطح ۹,۰۰۰ دلار برسانند.

به گزارش کوین تلگراف، در ساعات اولیه امروز، بیت کوین تا رقم ۸,۲۵۶ دلار سقوط کرد و پس از آن با افزایشی ۲.۶۳ درصدی رو‌به‌رو شد. از سوی دیگر، کمتر از ۱۵ ساعت به هاوینگ پادشاه ارزهای دیجیتال باقی مانده است. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۸,۶۰۰ دلار معامله می‌شود و معامله‌گران با استرس در حال دنبال کردن نوسانات بازار هستند تا ببینند که آیا بیت کوین می‌تواند در آستانه هاوینگ، ۹,۰۰۰ دلار را بار دیگر فتح کند یا نه.

سقوط صبح امروز به ۸,۲۵۶ دلار باعث شد تا قیمت بیت کوین، برای بار دوم در ۲۴ ساعت گذشته به زیر کانال صعودی‌اش برسد. در این زمان، معامله‌گران بار دیگر با افزایش حجم خرید، به سرعت قیمت را تا محدوده ۸,۷۸۴ دلار بالا بردند.

کمتر از ۱۵ ساعت تا هاوینگ؛ قیمت بیت کوین در سطوح بالا باقی مانده است
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

نزدیک‌ترین گزینه برای توجیه نوسانات فعلی، اشباع فروش است و نقطه عطف در روند فعلی بیت کوین چندان قابل اتکا نیست. معامله‌گران از این نکته آگاه‌اند که میانگین متحرک همگرا واگرا (مکدی) در تایم فریم ساعتی در بالاتر از خط روند قرار دارد و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز از رقم ۲۰ به ۴۲ رسیده است.

در تایم فریم ۴ ساعته، می‌توان دید که شاخص قدرت نسبی از محدوده اشباع فروش فاصله گرفته است و هیستوگرام مکدی نیز از قرمز پر رنگ به صورتی تغییر رنگ داده است؛ از همین رو می‌توان نتیجه گرفت که از فشار فروش کاسته شده است.

کمتر از ۱۵ ساعت تا هاوینگ؛ قیمت بیت کوین در سطوح بالا باقی مانده است
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

در حال حاضر، بیت کوین به دنبال عبور از میان گره‌های متراکم شاخص «VPVR» است که در محدوده ۸,۷۳۹ تا ۸,۹۵۲ قرار دارد. پایین‌تر از حمایت ۹,۸۰۰ دلار، حمایت پر اهمیت ۸,۸۰۰ دلاری قرار دارد و پس از آن حمایت ۷,۴۰۰ دلاری را داریم. این سه حمایت از جمله حمایت‌هایی هستند که معامله‌گران به آنها چشم دوخته‌اند.

کمتر از ۱۵ ساعت تا هاوینگ؛ قیمت بیت کوین در سطوح بالا باقی مانده است
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

کاهش سریع قیمت از ۹,۵۶۰ به ۸,۱۲۲ دلار که روز شنبه شاهدش بودیم، دقیقا از میان این دو حمایت عبور کرد و باعث شد تا شاهد سطوح جدیدی از قیمت باشیم. این در حالی است که اگر خریداران بتوانند گره‌های متراکم شاخص «VPVR» در ۸,۷۳۹ تا ۸,۹۵۲ دلار را پشت سر بگذارند، بازیابی قیمت تا ۹,۳۰۰ دلار محتمل است.

در کوتاه‌مدت، چشم معامله‌گران باید به تایم‌ فریم‌های نیم ساعته و یک ساعته باشد تا ببینند که آیا حجم خرید به اندازه‌ای خواهد بود که قیمت تا محدوده مقاومت ۸,۷۸۴ بالا رود یا نه.

همانطور که نمودار یک ساعته نشان می‌دهد، اگر قیمت بیت کوین بتواند از ۸,۷۸۴ دلار عبور کند، به خلاء شاخص «VPVR» در محدوده ۸,۷۶۶ تا ۹,۰۲۴ دلار می‌رسد. در این بخش امکان جهش به ۹,۱۷۶ دلار مهیا خواهد بود.

تا به اینجا شاهد آن هستیم که قیمت توسط خریداران در خط روند صعودی حمایت می‌شود، اما معامله‌گران محتاط‌تر تا بسته‌شدن کندل‌های ساعتی در رقمی بالاتر از ۸,۹۰۰ دلار منتظر می‌مانند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

بنیاد تحقیقاتی کوارتز در جدیدترین تحقیقات خود با بررسی نمودارهای بیت کوین، ضمن تأکید بر شباهت زیاد اصلاح‌های قیمت بیت…

طلا یک دارایی قابل اعتماد و با ارزش ثابت بوده و همواره در رشد و صعود بوده است. اما در…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب