Scroll Top
الگوی صعودی روی نمودار اتریوم؛ قیمت تا کجا رشد می‌کند؟

الگوی صعودی روی نمودار اتریوم؛ قیمت تا کجا رشد می‌کند؟

اتریوم روز گذشته حرکت نزولی جدیدی را زیر سطح ۱٬۷۵۰ دلار آغاز کرد. در ادامه قیمت در سطح ۱٬۶۸۰ دلار با حمایت مواجه شد و اکنون خریداران در تلاش‌اند تا این ارز دیجیتال را بار دیگر به بالای ۱٬۷۵۰ دلار باز گردانند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) یک حرکت صعودی تازه را آغاز کرده بود که با عبور قیمت از ۱٬۷۰۰ دلار و ۱٬۷۲۰ دلار همراه شد؛ اما در نهایت خریداران موفق به بالاکشیدن قیمت تا سطح ۱٬۸۰۰ دلار نشدند. پیش از شروع اصلاح نزولی اتریوم نیز، قیمت تا اوج ۱٬۷۸۸ دلاری رشد کرد.

ابتدا حمایت میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (MA ۱۰۰ – خط آبی در تصویر) و ۱٬۷۵۰ دلار شکسته شد و در ادامه حمایت سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱٬۷۱۸ دلار نیز از دست رفت و قیمت به زیر ۱٬۷۰۰ دلار سقوط کرد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۱٬۴۹۰ دلار تا اوج ۱٬۷۸۸ دلاری تنظیم شده است.

با این حال، همان طور که از نمودار زیر پیداست، خریداران در سطح ۱٬۶۸۰ دلار فعال بوده‌اند و مانع از سقوط اتریوم به سطوح پایین‌تر شده‌اند. قیمت اکنون شروع به افزایش کرده است و اتریوم بالای ۱٬۷۰۰ دلار و در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته نوسان می‌کند.

در صورت صعودی‌شدن بازار، اولین مقاومت پیش روی اتریوم سطح ۱٬۷۳۰ دلار خواهد بود که با سقف الگوی پرچم صعودی روی نمودار یک‌ساعته اتریوم در یک ناحیه قرار دارد. مقاومت کلیدی بعدی سطح ۱٬۷۵۰ دلار است و عبور قیمت از این مقاومت می‌تواند راه را برای ادامه روند صعودی تا ۱٬۷۸۰ دلار باز کند.

الگوی صعودی روی نمودار اتریوم؛ قیمت تا کجا رشد می‌کند؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

رشد ادامه‌دار قیمت می‌تواند به جهش اتریوم تا ۱٬۸۵۰ دلار در کوتاه‌مدت منجر شود و پس از آن اتریوم این فرصت را خواهد داشت که خود را تا ۱٬۸۸۰ دلار بالا بکشد.

در مقابل، اگر اتریوم موفق به عبور از مقاومت ۱٬۷۵۰ دلاری نشود، یک اصلاح نزولی تازه در بازار شروع خواهد شد. در این صورت، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی اتریوم سطح ۱٬۶۸۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلیدی بعدی ۱٬۶۵۰ دلار است که در نزدیکی سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی قرار دارد. شکسته‌شدن حمایت ۱٬۶۵۰ دلاری نیز می‌تواند در نهایت به سقوط اتریوم تا ۱٬۶۰۰ دلار منجر شود.

شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌گرفتن در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۱٬۶۸۰ دلار حمایت‌ کلیدی اتریوم است و ۱٬۷۵۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌ اصلی پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

قیمت اتریوم با ریزش تقریباً ۱۰ درصدی از سطح ۴۴۵ دلار در هفته‌ی گذشته، بار دیگر به زیر ۴۰۰ دلار…

اتریوم ماه جاری میلادی را در حالی آغاز کرد که در آستانه رسیدن به ۴۹۰ دلار بود. حالا و با…

شبکه اتریوم به‌عنوان بلاک چین محبوب پروژه‌های دیفای شناخته می‌شود. از همین رو می‌توان فعالیت‌های حوزه دیفای را در این…

در پی جهش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم نیز با رشدی چشم‌گیر به محدوده ۴۴۷ دلار رسیده است. معامله‌گران انتظار…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب