Scroll Top
مشاهده نشانه‌های صعودی در سه ارز دیجیتال مطرح بازار

مشاهده نشانه‌های صعودی در سه ارز دیجیتال مطرح بازار

بازار ارزهای دیجیتال که در روزهای اخیر با کاهش روبه‌رو شده، به حجم بازار ۲۴۹.۱ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که پیش از این سقوط حجم کلی بازار به بیشینه ۲۹۴.۹ میلیارد دلار نیز رسیده بود. به‌عبارت‌دیگر پنج روز اخیر، بازار ارزهای دیجیتال با ۱۵ درصد کاهش مواجه شده است. 

درنتیجه‌ی این کاهش، بسیاری از ارزهای موجود در بازار و حتی ارزهایی با حجم بازار بالا، به سطح حمایتی بحرانی خود نزدیک شدند و بعد در روز پنجشنبه توانستند تا حدی بهبود یابند.

با در نظر گرفتن این سقوط می‌توان گفت که گاوهای بازار تمایل به حفظ قلمروشان دارند و این مسئله حتی در مورد ارزهایی نظیر ریپل (XRP)، بیت کوین کش و «ایاس» (EOS) نیز که کاهششان محسوس‌تر بود، صدق می‌کند.

ریپل همچنان در محدوده انباشت خود باقی‌مانده

Ripple chart

نمودار تغییرات XRP

ریپل، ۲۲ ژوئن (اول تیر) این شانس داشت که از محدوده انباشت خود جداشده و روند صعودی جدیدی را آغاز نماید. این درست زمانی بود که قیمت هر واحد ریپل از محدوده مقاومت ۰.۴۶ دلاری‌اش فراتر رفت. تنها کاری که سرمایه‌داران عمده بازار باید انجام می‌دادند، نگه‌داشتن قیمت در سطحی بالاتر از محدوده مقاومت بود.

اما چنین اقدامی صورت نگرفت و باعث قوت گرفتن سیر نزولی شد. درنتیجه این اقدام، فروش کاهش چشم‌گیری یافت و ۱۶ جولای (۲۵ تیرماه)، هر واحد ریپل با کمینه قیمت ۰.۲۸۲۵ دلار معامله می‌شد.

در حال حاضر، کاهش فروش در حال فروکش کردن است و کاهش قیمت به محدوده حمایت ۰.۲۹ دلار باعث شد تا وارد بازه «فروش بیش‌ازاندازه» شویم. از طرف دیگر سرمایه‌گذاران عمده بازار نیز با استفاده از این شرایط، اقدام به خرید کرده‌اند.

درصورتی‌که قصد خرید ریپل را دارید، این کار را در محدوده حمایت ۰.۲۹ دلار انجام بدید و هدف خود را برای قیمت ۰.۳۷۵ دلار و محدوده مقاومت ۰.۴۶ بگذارید.

بیت کوین کش بالاخره دست از اصلاح برداشت

Bitcoin Cash Chart

نمودار تغییرات بیت کوین کش

درست مانند ریپل، بیت کوین کش نیز پس از رسیدن به ۵۱۷.۲۰ دلار، بالاترین قیمت امسالش، در ۲۲ ژوئن (۱ تیر) با سقوط قابل‌توجهی روبه‌رو شد. این سقوط منجر شد تا ۱۵ جولای (۲۴ تیرماه)، بیت کوین کش با قیمت ۲۲۵.۱۰ معامله شود که یعنی چیزی بیش از پنجاه درصد سقوط در بازه‌ای یک ماهه.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، قیمت بیت کوین کش در محدوده حمایت ۳۰۰ دلار می‌چرخد و با توجه به میانگین بازه ۲۰۰ روزه، این ارز همچنان در محدوده حمایت ۳۰۰ دلاری باقی‌ مانده است. با توجه به شاخص قدرت نسبی نیز بازار بیت کوین کش با فروش بیش‌ازاندازه مواجه است.

در ارتباط با این ارز، خرید در نزدیکی محدوده ۳۰۰ دلاری را در نظر بگیرید تا بتوانید از نوسانات بیشترین سود را ببرید. هدف خود در مورد بیت کوین کش را در محدوده ۴۰۷.۵ و ۵۱۵ دلاری قرار دهید.

ایاس خود را برای موج بعدی صعود آماده می‌کند

EOS charts

نمودار تغییرات ایاس

از میان سه ارزی که از آنها نام بردیم، رکورد بیشترین سقوط در اختیار ایاس بوده. این ارز از بیشینه قیمت ۸.۶۵۰۳ دلاری خود در ۳۱ می (۱۰ خرداد) سال جاری به قیمت ۳.۳ دلار در ۱۶ جولای (۲۲ تیر) سقوط کرد. به‌عبارت‌دیگر طی چند ماه، ایاس با کاهشی بیش از ۶۱ درصد، دست‌وپنجه نرم کرده است.

شاید بازار در حال حاضر نزولی به نظر برسد، اما این‌طور که به نظر می‌رسد، بدترین سقوط را پشت سر گذاشته‌ایم.

بر اساس شاخص قدرت نسبی، در حال حاضر، فروش بیش‌ازاندازه گریبان ایاس را گرفته.

اما نکته مهم‌تر این است که، خریداران عمده (گاوهای بازار)، از سطح حمایت ۳.۶ دلاری حمایت می‌کنند. ماه مارس سال جاری (اسفندماه)، خریداران عمده از این محدوده استفاده کردند و قیمت پایه‌ای را ایجاد نمودند که درنهایت به ۸ دلار ختم می‌شود. از همین رو جای تعجب نیست که این افراد به دنبال حمایت از این محدوده هستند.

درصورتی‌که قصد سرمایه‌گذاری در ایاس را دارید، خرید در قیمت ۳.۶۰ را در نظر بگیرید و قیمت هدفتان را روی ۵.۲۲ و ۶.۸۵ تعیین کنید.

کاهش قیمت به خریداران عمده ریپل، بیت کوین کش و ایاس اجازه داد تا درقیمت‌های پایین خرید کنند

کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال سبب شد تا سکه‌هایی با حجم بازار بالا به محدوده‌های حمایت خود نزدیک شوند. خوشبختانه خریدارن عمده نیز حضور خود را پر رنگ‌تر کرده و از قلمرو خود دفاع کردند.

با ظهور نشانه‌های فروش بیش‌ازاندازه از جانب ارزهایی نظیر ایاس، بیت کوین کش و ریپل، خریدارانی که متوجه تغییر صعودی بازار در کوتاه‌مدت شدند، توانستند تا از این فرصت به‌منظور خرید در قیمت‌های پایین‌تر استفاده کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب