Scroll Top
ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود

ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود

بیت کوین کریسمس را با یک قیمت نسبتاً تثبیت شده و تقریبا بدون نوسان قیمت پشت سر گذاشت. امروز نیز تاکنون شاهد تغییرات بسیار کمی در قیمت بیت کوین و اکثر آلت‌کوین‌های بازار بوده‌ایم.

بازار ارزهای دیجیتال در یک نگاه
تغییرات قیمت روزانه بازار ارزهای دیجیتال در یک نگاه

قیمت بیت کوین در حال حاضر، عملا در وسط محدوده قیمت ماهیانه خود قرار دارد. محدوده قیمت ماهیانه بیت کوین ۶,۵۰۰ تا ۷,۷۰۰ دلار است و قیمت بیت کوین تقریبا در وسط آن واقع شده است.

در زمان نگارش این گزارش بیت کوین در مقابل دلار در قیمت حدود ۷,۲۹۰ دلار معامله می‌شود. این ثبات قیمت در بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، پس از افزایش قیمت اندک و نادری که در اول این هفته (دوشنبه) به ۷,۶۶۰ دلار داشت، باقی مانده است.

نمودار 7 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۷ روزه قیمت بیت کوین

با نزدیک شدن به انتهای سال ۲۰۱۹، به نظر می‌رسد معامله‌گران آرام شده‌اند. به گفته معامله‌گران و طبق گزارش کوین تلگراف، احتمالا قیمت بیت کوین با ثبات نسبی سال را به پایان خواهد برد و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ شاهد حرکت‌های جدی قیمت خواهیم بود.

به عقیده میخائیل وان دِ پوپه (Michaël van de Poppe)، یکی از تریدرهایی که در تیم کوین تلگراف مشارکت می‌کند، حرکت‌های اساسی قیمت بیت کوین، در ژانویه یا فوریه ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد، زیرا در این زمان‌ها، قیمت بیت کوین باید به یک کف قیمتی جدید برسد.

او در توییتی که در روز کریسمس منتشر کرد، صحبت‌های خود را اینگونه خلاصه بیان کرد:

تشکیل کف قیمت از ژانویه تا فوریه ۲۰۲۰!

وی در پستی دیگر، توضیح داد که شرایط کلی بازار در حال حاضر نسبتا آرام است و نوشت:

دو سال پیش، بین روزهای ۲۴ تا ۲۶ دسامبر، قیمت بیت کوین از ۱۲,۱۰۰ دلار به ۱۵,۵۰۰ دلار رسید. آن یک کریسمس باشکوه بود. اما کریسمسی که امسال گذشت، یک کریسمس آرام!

از نظر وان دِ پوپه، رسیدن قیمت بیت کوین به اوج خود در دسامبر ۲۰۱۷، یک شروع برای چرخه احساسات سرمایه‌گذاران بوده است و اکنون در حال به پایان رسیدن است.

ثبات در قیمت بیت کوین؛ روند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مشخص می‌شود
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

طبق عکسی که از چرخه احساسات بازار مشاهده می‌کنید، اگر فرض کنیم که مرحله «رضایتمندی» اواخر سال ۲۰۱۷ بوده باشد، بعد از دو سال به مرحله «افسردگی» رسیده‌ایم و حالا به نظر می‌رسد که در مرحله «امیدواری» یعنی ابتدای چرخه احساسات قرار داشته باشیم.

وان دِ پوپه اظهار داشت که مبنای این فرضیه منابع مختلفی هستند که در آن نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌خواهند به بازارهای سهام روی بیاروند که این نشان‌دهنده عدم علاقه آنها به بازار ارزهای دیجیتال است.

اکثر آلت کوین‌های بازار هم به دلیل اینکه حرکت‌های بیت کوین شرایط معاملاتی یکنواختی ایجاد کرده بود، در روز جمعه تقریبا بدون نوسان بودند.

ارز دیجیتال شبکه اتریوم، اِتِر (Ether)، که بزرگترین آلت کوین از نظر حجم سرمایه است، در روز جمعه و همچنین در زمان نگارش این مطلب، افزایش یا کاهش شدیدی را تجربه نکرده و در حال حاضر نیز با قیمت ۱۲۷ دلار معامله می‌شود.

سایر آلت‌ کوین‌های بزرگ، به استثنای اتریوم کلاسیک (ETC) که بخاطر اخبار تازه‌ای که از هاردفورک آن منتشر شد و منجر به رشد ۹.۵ درصدی آن شد، نیز رفتار مشابهی از خودشان نشان دادند.

نمودار 7 روزه قیمت اتریوم کلاسیک
نمودار۷ روزه قیمت اتریوم کلاسیک

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال، در حال حاضر ۱۹۸ میلیارد دلار است که بیت کوین سهم ۶۷ درصدی از آن دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب