Scroll Top
قیمت انجین در سی روز ۸۰۰٪ رشد کرده است؛ بررسی سه دلیل اصلی

قیمت انجین در سی روز ۸۰۰٪ رشد کرده است؛ بررسی سه دلیل اصلی

قیمت انجین کوین (ENJ)، در طول ۳۰ روز جهشی ۸۰۰ درصدی را تجربه کرده است. تحلیل‌گران از به‌روزرسانی شبکه، افزایش تب‌وتاب توکن‌های غیرمثلی (NFT) و همکاری‌های جدید با پروژه‌های مختلف، به‌عنوان عوامل اصلی رشد قیمت انجین کوین یاد می‌کنند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت توکن انجین در هفته‌های گذشته حدود ۸۰۰ درصد رشد کرده است. قیمت این ارز دیجیتال که ۲۳ فوریه (۵ اسفند ۹۹) در محدوده ۰.۳۴ دلار معامله می‌شد، ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۹۹)، به اوج تاریخی ۳.۰۹ دلاری رسید. در طول این جهش شاهد افزایش شدید حجم معاملات انجین کوین بودیم.

نمودار قیمت انجین کوین
نمودار قیمت انجین کوین

انجین کوین یکی از پروژه‌هایی است که از سال‌ گذشته جای پای خود را برای رشد محکم کرده بود. ویتِک رادومسکی (Witek Radomski)، هم‌بنیان‌گذار انجین کوین، در توسعه استاندارد توکن ERC-1155 هم شرکت داشته است. این استاندارد امکان ایجاد توکن‌های غیرمثلی را روی شبکه اتریوم مهیا می‌کند.

کارشناسان از راهکار جامپ‌نت (JumpNet) که برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه شده است، افزایش حجم معاملات انجین کوین که به‌واسطه اضافه‌شدن به فهرست‌های معاملاتی صرافی‌های مختلف ایجاد شد و رشد حوزه توکن‌های غیرمثلی به‌عنوان عوامل اصلی افزایش قیمت انجین کوین یاد کرده‌اند.

تراکنش‌های ارزان NFT

پس از انتشار خبر عرضه جامپ‌نت، شاهد قوت‌گرفتن روند صعودی انجین کوین بودیم. جامپ‌نت یک نسخه خصوصی از بلاک چین اتریوم است که از مکانیزم اثبات اصالت (PoA) استفاده می‌کند. در جامپ‌نت، تراکنش‌ها به‌صورت آنی و با کارمزد صفر انجام می‌گیرند.

در ۶ ماه گذشته، کارمزد بالای تراکنش‌ها یکی از بزرگترین چالش‌های جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. افزایش استفاده از شبکه اتریوم برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و داغ‌ترشدن آتش NFTها از عوامل اصلی بالارفتن کارمزدها بوده‌اند.

جامپ‌نت قرار است ۶ آوریل (۱۷ فروردین) راه‌اندازی شود. گفته می‌شود که با آغاز به کار جامپ‌نت، کاربران می‌توانند توکن‌های انجین کوین و توکن‌های ERC-1155 را بدون کارمزد منتقل، ایجاد و معامله کنند. امکان توزیع رایگان توکن‌های ERC-1155 هم با این راهکار وجود خواهد داشت.

انجین همچنین در نظر دارد از ایفینیتی (Efinity) استفاده کند. ایفینیتی یک بلاک چین غیرمتمرکز برای NFTها است. امکان پشتیبانی از نسل بعدیِ قابلیت‌های توکن‌ها و دارایی‌ها از تمام بلاک چین‌ها، از جمله ویژگی‌های اصلی ایفینیتی است. به‌گفته تیم سازنده، این پلتفرم می‌تواند استفاده توکن‌ها در چندین زنجیره را ممکن کند و به دارندگان NFTها این امکان را می‌دهد که از هر بلاک چینی به جامپ‌نت تراکنش‌های رایگان ارسال کنند.

اضافه‌شدن انجین کوین به صرافی‌ها

همان طور که پیش‌تر گفتیم، اضافه‌شدن انجین کوین به صرافی‌های مختلف، عامل دیگر جهش قیمت این ارز دیجیتال بود. پس از اضافه‌شدن انجین کوین به صرافی‌ها، شاهد افزایش حجم معاملات، فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای و آدرس‌های فعال بودیم.

آدرس‌های فعال انجین کوین
آدرس‌های فعال انجین کوین

اواخر فوریه، جفت ارزهای معاملاتی انجین کوین به صرافی‌های کریپتوداتکام و اف‌تی‌ایکس (FTX) اضافه شد و این مسئله جهش قیمتش را تقویت کرد. پس از آن، ENJ به استخر نقدینگی بنکور (Bancor) هم اضافه شد. کمی بعد هم صرافی‌های هوبی گلوبال (Huobi Global)، صرافی OKEx و جمینی (Gemini) این ارز دیجیتال را به فهرست معاملاتی خود اضافه کردند.

تب‌وتاب توکن‌های غیرمثلی

داغ‌شدن بازار NFTها، به‌ویژه در حوزه هنر و آشنایی بیشتر مردم با آنها باعث شد تا انجین کوین با رشدی سهمی همراه شود. با رشد قیمت ENJ، پروژه‌های همکاری بیشتری هم امضا و توجهات بیشتری به‌سمت این ارز دیجیتال سرازیر شد.

ایج اف راست (Age of Rust)، سیکس دراگونز (The Six Dragons)، لودنا پروتکل (Ludena Protocl) و گیم تاک‌تاک (GameTalkTalk)، که یک شبکه اجتماعی با محوریت بازی‌های رایانه‌ای است، از جمله پروژه‌هایی هستند که اخیراً همکاری خود با انجین کوین را آغاز کرده‌اند.

پلتفرم ورتکس (VORTECS) که پروژه‌های مختلف در حوزه ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند، پیش از جهش ماه مارس انجین کوین، دورنمای این ارز دیجیتال را صعودی توصیف کرده بود.

شاخص ورتکس
شاخص ورتکس

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، نمره ورتکس انجین کوین به محدوده سبز وارد و تا ۶۷ پیش رفته است. پس از ثبت این نمره، قیمت انجین روند صعودی ۳ هفته‌ای خود را آغاز کرد.

پس از آنکه ۳ مارس (۱۳ اسفند)، نمره ورتکس انجین کوین به ۳۱ رسید، بار دیگر شاهد صعودی‌شدن روند و رسیدن این نمره به ۸۹ در هفته پس از آن بودیم. در نهایت هم قیمت انجین کوین چند روز پیش توانست اوج ۳.۰۹ دلاری خود را ثبت کند.

پذیرش گسترده توکن‌های غیرمثلی و وعده ایجاد فضایی ارزان‌تر برای فعالیت این توکن‌ها، وضعیت انجین کوین را تا حد زیادی برای جهش آماده کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند با بازشدن پای دارایی‌های نظیر مستغلات و اسناد تاریخی، می‌توان انتظار داشت که پروژه‌هایی با کاربری آسان در حوزه NFTها فضای خوبی برای رشد داشته باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب