Scroll Top
وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ناحیه ۳۸,۰۰۰ دلار، اصلاحی صعودی را آغاز کرد و توانست از سطح مقاومت ۳۹,۲۰۰ دلاری نیز عبور کند. بیت کوین در حال حاضر در تلاش است که به سطح ۳۹,۵۰۰ دلار برسد. سرعت افزایش قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۳ درصد در روز است و این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته ۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

به گزارش کریپتونیوز، اکثر آلت کوین‌های اصلی بازار نیز با سد مقاومت‌هایی کلیدی مواجه شده‌اند. اتریوم از ۲,۸۸۰ دلار عبور کرد؛ اما در محدوده ۲,۹۲۰ دلار متوقف شد. ایکس‌آرپی (XRP) نیز پس از کاهش قیمت در حال تثبیت‌شدن در محدوده ۰.۶۵ دلار است. کاردانو در تلاش است تا بتواند بالاتر از مقاومت ۰.۸۶۵ دلاری به رشد خود ادامه دهد.

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال
کل سرمایه بازار در نمای ساعتی

قیمت بیت کوین

پس از اینکه قیمت بیت کوین بالای ۳۸,۰۰۰ دلار تثبیت شد، رشد قیمت این ارز دیجیتال آغاز شده و به بالای ۳۹,۰۰۰ دلار رسید. اگر سطوح مقاومت ۳۹,۵۰۰ دلار و ۳۹,۶۵۰ دلار شکسته شوند، مقاومت کلیدی بعدی احتمالاً در سطح ۴۰,۰۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی که این مقاومت هم از پیش رو برداشته شود، طرفداران افزایش قیمت بیت کوین یا به اصطلاح گاوهای بازار، قدرت می‌گیرند.

در صورتی که بیت کوین روندی نزولی در پیش بگیرد، حمایت اولیه در نزدیک به سطح ۳۸,۸۰۰ دلار قرار دارد. حمایت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۸,۲۰۰ دلار بوده و در صورتی که این حمایت نیز شکسته شود،‌ روند کاهش قیمت بیت کوین سرعت خواهد گرفت.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم توانست با عبور از مقاومت ۲,۸۵۰ دلاری، شتابی صعودی گرفته و حتی به بالای ۲,۹۰۰ دلار نیز صعود کند؛ اما پس از این‌که قیمت به ۲,۹۲۰ دلار رسید، بار دیگر کاهش یافت. سرعت رشد قیمت اتریوم در حال حاضر ۲ درصد در روز است و قیمت این ارز دیجیتال نسبت به هفته قبل کاهشی ۶ درصدی به ثبت رسانده است. مقاومت اصلی بعدی اتریوم نزدیک به سطح ۲,۹۵۹ دلار قرار دارد که در صورت شکسته‌شدن این مقاومت، قیمت اتریوم قادر خواهد بود بار دیگر تا ۳,۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در صورتی که اتریوم روندی نزولی در پیش بگیرد، در سطح ۲,۸۵۰ دلار با اولین حمایت مواجه می‌شود. حمایت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۲,۸۰۰ دلار قرار دارد که در صورت شکسته‌شدن این مقاومت، سرعت سقوط قیمت اتریوم افزایش خواهد یافت.

قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو زیر سطح قیمتی ۰.۸۵ دلار قرار گرفته و تثبیت شد. اولین مقاومت کلیدی پیش‌روی این ارز دیجیتال در ناحیه ۰.۸۶۵ دلار قرار دارد. در صورتی که کاردانو بتواند این مقاومت را پشت‌سر بگذارد، موج صعودی جدیدی در قیمت آن رخ خواهد داد.

بی‌ان‌بی (BNB) در حال حاضر بسیار پایین‌تر از ۴۰۰ دلار معامله می‌شود. اگر روند قیمت آن نزولی باشد، در ۳۸۵ دلار یک حمایت فوری وجود دارد. حمایت کلیدی بعدی نیز در محدوده ۳۸۰ دلار قرار دارد که در صورت شکسته‌شدن آن، قیمت ممکن است تا ۳۶۵ دلار کاهش یابد.

قیمت سولانا در حال تثبیت در ناحیه ۱۰۰ دلاری است. مقاومت‌های کلیدی پیش روی آن در محدود‌ه‌های ۱۰۲ و ۱۰۵ دلاری قرار دارند. در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال با شکستن مقاومت ۱۰۵ دلاری بسته شود، قیمت در کوتاه‌مدت افزایشی ثابت خواهد داشت.

قیمت دوج کوین در حوالی حمایت ۰.۱۴۰ دلاری‌اش به‌سر می‌برد و پس از افت شدید دیروز، تاکنون تغییری نکرده است. اگر احساسات نزولی تقویت شود، حرکت به‌سمت ۰.۱۳۵ دلار نیز محتمل خواهد بود. در صورتی که دوج کوین روندی صعودی در پیش گیرد، قیمت ممکن است با مقاومتی در محدوده ۰.۱۴۲ دلار مواجه شود.

ایکس‌آرپی (XRP) نیز هم‌چنان در محدوده ۰.۶۵ دلار معامله می‌شود. حمایت کلیدی بعدی آن نیز در محدوده ۰.۶۳۲ دلار قرار دارد که در صورت شکسته‌شدن این حمایت، کاهش قیمت تا محدوده ۰.۶۲ دلار بعید نخواهد بود.

چندین آلت کوین‌ دیگر بازار نیز امروز صعودی بودند. از این میان، قیمت ایپ‌ کوین (ApeCoin) و گراف (Graph) بیش از ۹ درصد جهش قیمتی را تجربه کرده و به ترتیب از ۱۹ دلار و ۰.۳۷۷ دلار فراتر رفتند.

همچنین بخوانید: بازگشت بیت کوین از کف قیمتی ۶ هفته‌ای؛ حرکت بعدی چیست؟

به‌طور کلی، بیت کوین در پی آن است که ضررهای بالای ناحیه ۳۹,۲۰۰ دلار را جبران کند. با این حال در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال بیشتر از ۳۹,۵۰۰ دلار و ۳۹,۶۵۰ دلار برود، می‌توان به افزایش ثابت آن در کوتاه‌مدت امیدوار بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب