Scroll Top
رشد ۸۰۰ درصدی توکن BOND در یک ماه گذشته؛ روند صعودی تا کجا ادامه دارد؟

رشد ۸۰۰ درصدی توکن BOND در یک ماه گذشته؛ روند صعودی تا کجا ادامه دارد؟

خبر رشد ۸۰۰ درصدی یک توکن جدید آن هم در شرایط فعلی بازار می‌تواند معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بسیاری را به خرید آن ترغیب کند؛ اما آیا خرید توکن باند (BOND) می‌‌تواند گزینه خوبی برای جبران ضرر حاصل از سرمایه‌گذاری‌های قبلی یک معامله‌گر باشد؟ در ادامه به بررسی کوتاه پروتکل بارن بریج (BarnBridge) و پیش‌بینی قیمت احتمالی آن در آینده می‌پردازیم.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت یک توکن دیفای (DeFi) جدید و نسبتاً ناشناخته به نام بارن بریج اخیراً بیش از ۸۰۰ درصد افزایش داشته و در ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد) به ۲۰ دلار رسیده است. رشد قیمت توکن باند در بیش از یک ماه و پس از کاهش قیمت آن تا حدود ۲.۱۹ دلار رخ می‌دهد. در مقایسه با این توکن دیفای، بیت کوین و اتریوم در مدت‌زمان مشابه به ترتیب ۰.۵ درصد کاهش و ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

نمودار قیمت روزانه BOND/USD
نمودار روزانه قیمت باند.

آیا بارن بریج یک طرح پامپ و دامپ دیگر است؟

بارن بریج یک پروتکل مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری میان‌زنجیره‌ای است که مجموعه‌ای از محصولات دیفای ترکیب‌پذیر را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران در واقع از این ابزارها برای پوشش ریسک سبد خود در برابر تغییرات نامنظم نرخ بهره و نوسانات قیمت استفاده می‌‌کنند.

برخی از محصولات این پروتکل مانند اسمارت ییلد (SMART Yield)، به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد بازدهی استخر‌های وثیقه‌گذاری پروژه‌های دیگری مانند یرن فایننس (Yearn.finance)، آوی (Aave)، کامپاند (Compound) و کریم فایننس (Cream Finance) را با نرخی ثابت تضمین کنند. محصول دیگری به نام اسمارت اکسپوژر (SMART Exposure) نیز در این مجموعه وجود دارد که به سرمایه‌گذاران ابزارهایی برای دوباره متوازن‌کردن سبد سرمایه ارائه می‌دهد.

آخرین محصول بارن بریج هم که اسمارت آلفا (SMART Alpha) نام دارد، امکان پوشش ریسک در برابر نوسانات قیمتی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند و در روند‌های صعودی، اهرم معاملاتی در اختیار آنها قرار می‌دهد. در این میان، ارز دیجیتال باند نیز به‌عنوان یک توکن حاکمیتی مبتنی بر شبکه اتریوم برای دائو (DAO) پروتکل بارن بریج عمل می‌کند. 

این‌طور به‌نظر می‌رسد که آخرین جهش قیمتی توکن باند، منعکس‌کننده علاقه‌ فزاینده به سرمایه‌گذاری روی پروتکل‌هایی باشد که می‌توانند به کاربران در پوشش ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال کمک کنند؛ مخصوصاً حالا که بیشتر پروژه‌های حوزه دیفای شکست خورده‌اند. با این حال، اگر شخصی رو حجم معاملات باند دقیق شود، این‌طور برداشت می‌کند که بخش زیادی از این رشد ۸۰۰ درصدی به‌خاطر فرصت‌طلبی سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بوده است.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، بیش از ۵۰ درصد از حجم معاملات توکن باند در ۲۴ ساعت گذشته (۴ مرداد) مربوط به صرافی بایننس بوده است. با این حال، همان طور که تصویر زیر نشان می‌دهد، فعالیت‌های معاملاتی روزانه جفت‌ارز «BOND/USD» در جریان جهش قیمت کاهش یافته است.

نمودار قیمت روزانه BOND/USD که واگرایی قیمت-حجم را نشان می دهد
نمودار روزانه قیمت باند که واگرایی بین قیمت و حجم را نشان می‌دهد.

واگرایی بین قیمت و حجم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کمتری پشت رشد قیمت توکن باند بوده‌اند و این نکته شانس اصلاح شدید قیمت در روزها یا هفته‌های آینده را افزایش می‌دهد.

پیش‌بینی آینده قیمت توکن باند

ترسیم سطوح اصلاحی فیبوناچی از اوج قیمت باند در ۳۷.۵ دلار تا پایین‌ترین قیمت آن در ۲.۱۸ دلار روی نمودار هفتگی، سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را مشخص می‌کند. 

نمودار هفتگی قیمت BOND/USD
نمودار هفتگی قیمت باند.

همان طور که از تصویر بالا پیداست، قیمت ارز دیجیتال باند پس از آزمایش سطح ۲۴ دلار به‌عنوان مقاومت موقت، کاهش یافته است. اکنون پیش‌بینی ‌می‌‌شوند که این توکن با یک اصلاح قیمتی طولانی به‌سمت ۱۵.۶ دلار حرکت کند؛ یعنی ۱۷.۵ درصد کاهش نسبت به قیمت آن در ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد). 

همچنین بخوانید: آموزش تحلیل تکنیکال؛ امواج الیوت و سطوح فیبوناچی

در نقطه مقابل، سطح ۳۰ دلار می‌تواند هدف بعدی توکن باند در صورت افزایش قیمت و گذشت از محدوده ۲۴ دلار باشد. در صورت شکست این مقاومت نیز، ۳۷.۵ دلار هدف بعدی قیمت خواهد بود که ۹۵ درصد بیشتر از قیمت فعلی این توکن دیفای است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

در نمودار روزانه توکن ریون (Ravencoin) به بیت کوین مشاهده می‌کنیم که قیمت این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب