Scroll Top
پروژه دیبانک (DeBank) چیست؟

پروژه دیبانک (DeBank) چیست؟

در زمینه DeFi، اطلاعات و مدیریت حساب‌های کاربری ممکن است به دلیل پیچیدگی بالای قراردادهای هوشمند و امکانات متعدد، چالش‌هایی ایجاد کند. برخی از پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌ها اقدام به تسهیل این فرآیند و ارائه یک رابط کاربری یکپارچه برای مدیریت امور مالی در DeFi کرده‌اند. یکی از این پلتفرم‌ها به نام دیبانکDeBank” است. دیبانک یک پلتفرم وب است که به کاربران امکان مدیریت حساب‌ها و اطلاعات مرتبط با حساب‌های دیفای خود را می‌دهد. این پلتفرم اطلاعاتی را از چندین پروتکل مختلف DeFi جمع‌آوری می‌کند و آنها را در یک محل نمایش می‌دهد. این اطلاعات ممکن است شامل مواردی مانند موجودی‌ها، وام‌ها، تراکنش‌ ها و سایر اطلاعات مالی مرتبط با حساب‌های کاربری در دیفای باشد. دیبانک به کاربران امکاناتی چون مشاهده جزئیات حساب، نمودارهای آماری، اعلان‌ها و گزارش‌ های مالی فراهم می‌کند. این نوع پلتفرم‌ها کمک می‌کنند تا کاربران بهترین تصمیمات مالی خود را در دیفای بگیرند و اطلاعات خود را به راحتی مدیریت کنند.

آشنایی با پلتفرم دیبانک در ارز دیجیتال

آشنایی با پلتفرم دیبانک در ارز دیجیتال

پلتفرم دیبانک یکی از ابزارهای مهم در دنیای دیجیتال و ابزار مدیریت دارایی دیفای است. DeFi یک امر مالی غیرمتمرکز است که امروزه رشد زیادی داشته و قصد دارد در آینده به طور کامل جایگزین سیستم های مالی و بانکی سنتی شود. به همین دلیل ابزارها و بسترهای مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است که پلتفرم دیبانک یکی از آنهاست. در واقع این پلتفرم داشبوردی برای ردیابی سبد سهام یا کیف پول دیفای است و به کاربران کمک می کند تا تمامی دارایی های غیرمتمرکز خود را به طور کامل رصد کنند و همچنین آن ها را ردیابی و مدیریت کنند. 

تحلیلگران و کارشناسان معتقدند در آینده امکانات جدیدی به پلتفرم دیبانک اضافه خواهد شد و باعث درخشش بیشتر این پلتفرم خواهد شد. از طریق این پلتفرم، کاربران دیفای می‌توانند نمای کلی از مجموعه خود داشته باشند و پروژه‌های مختلف را پیگیری کنند و حتی می‌توانند پیشنهادات حکومتی متعددی را مشاهده نمایند. با استفاده از این پلتفرم می توانید عملکردی سازمان یافته و بدون تاخیر داشته باشید.

تاریخچه پلتفرم DeBank

موسس اصلی این پلتفرم شخصی به نام Xu Yong است که در سال 2018 این پلتفرم را به همراه سایر بنیانگذاران تاسیس کرد. پس از راه اندازی این پلتفرم، سرمایه گذاران قدرتمندی نیز به آن پیوستند. جالب است بدانید که ایده اولیه ایجاد این پلتفرم از همین جا شکل گرفت و بنیانگذاران معتقد بودند که کیف پول های سنتی و قدیمی اتریوم ظرفیت زیادی برای پاسخگویی به نیاز کاربران خود ندارند. این افراد بر این باور بودند که دنیای ارزهای دیجیتال به یک کیف پول بسیار جامع برای ردیابی نیاز دارد و همین موضوع باعث شد تا پلتفرم دیبانک را راه اندازی کنند. این تیم قصد دارد در آینده دو کیف پول مجزا و جامع را در دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز ارائه کند تا فعالیت های سودمندتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

مزایای پلتفرم دیبانک

با پلتفرم DeBank، می توانید تمام دارایی های غیرمتمرکز خود را در یک مکان نظارت کنید. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که این پلتفرم به کاربران ارائه می دهد عبارتند از:

  • ردیابی برنامه دیفای
  • تمام دارایی های غیرمتمرکز خود را نظارت کنید
  • مدیریت دارایی ها
  • مقایسه نرخ بهره 
  • پیدا کردن پروژه های دیفای
  • تبادل توکن
  • کشف فرصت های سرمایه گذاری لحظه ای
  • تحلیل ریسک

پلتفرم DeBank حدود 800 پروتکل را در 17 زنجیره مختلف ردیابی می کند و به عنوان یک ردیاب سبد ارز دیجیتال شناخته می شود.

معایب استفاده از دیبانک

معایب استفاده از دیبانک

DeBank کارمزد ثابت 0.20٪ را برای هر تراکنش دریافت می کند، صرف نظر از اینکه کاربران بازارساز باشند یا گیرنده. این کارمزدها علاوه بر کارمزدهای شبکه که باید برای تأیید تراکنش ها پرداخت گردد، دریافت می شود. این مبلغ باعث می‌شود DeBank گرانتر از برخی پلتفرم‌های دیگر که هزینه کمتری دارند یا اغلب خدمات را رایگان ارائه می‌دهند باشد.

DeBank یک پلتفرم نسبتاً جدید است و ممکن است اشکالات، خطاها یا مسائل امنیتی داشته باشد که بر عملکرد و قابلیت اطمینان آن تأثیر بگذارد.

DeBank نسبت به خطرات و چالش های اکوسیستم وب 3 مانند تراکم شبکه، هزینه های بالای گس، آسیب پذیری قرارداد هوشمند، عدم اطمینان قانونی و موارد دیگر حساس است. کاربران باید از این خطرات و چالش ها آگاه باشند و آگاهانه از دیبانک استفاده کنند و مسئولیت آنها را بپذیرند.

مدیریت بهتر دارایی ها با پلتفرم دیبانک

DeBank یک پلتفرم خدمات وب شخص ثالث است که به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را در بلاک چین های مختلف ردیابی، تجزیه و تحلیل و مدیریت کنند.

DeBank طیف گسترده ای از خدمات را به کاربران وب 3 ارائه می دهد. مانند مدیریت دارایی، ارتباطات وب 3، کیف پول، مبادله و تجزیه و تحلیل داده ها. هدف DeBank ارائه یک رابط کاربرپسند و جامع برای تعامل با پروتکل ها و پلتفرم های مختلف وب 3 مانند DeFi، NFT، بازی، رسانه های اجتماعی و غیره است.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

تبلیغات پیرامون میم کوین باعث شده است تا کاربران به فکر روش ایجاد و کسب درآمد از میم کوین بیفتند….

یکی از مهم ترین ایردراپ ها، ایردراپ ژوپیتر است که در این مقاله در مورد آن توضیح می دهیم، پس…

در حوزه کریپتو، اصطلاح میم سیزن (Meme Season)، به دوره‌ای اطلاق می‌شود که روند بازار میم کوین‌ ها افزایش می‌یابد…

DePIN یک فناوری نوین در حوزه‌ی بلاک‌ چین است که به منظور بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی در تراکنش‌های…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب