Scroll Top
ایردراپ ژوپیتر

ایردراپ ژوپیتر

یکی از مهم ترین ایردراپ ها، ایردراپ ژوپیتر است که در این مقاله در مورد آن توضیح می دهیم، پس از مدت طولانی صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر بالاخره خبر ایردراپ ارز JUP را منتشر کرد. بر طبق نظرات ارائه شده توسط افراد صاحب نظر این حوزه، ایردراپ ژوپیتر یکی از بزرگترین ایردراپ های شبکه سولانا است؛ همچنین ایردراپ ژوپیتر یک رقیب بسیار قدرتمند برای یونی سواپ و دی وای دی ایکس است.

معرفی کامل صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر

ایردراپ ژوپیتر چیست؟

ژوپیتر همواره به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز یا دکس شناخته می شود که به صورت اختصاصی برای بلاک چین سولانا طراحی شده است، وظیفه اصلی صرافی ژوپیتر این است که به عنوان یک ادغام کننده نقدینگی کار کند و نقدینگی موجود را از چندین DEX (صرافی غیرمتمرکز) و AMM (بازار ساز خودکار) در سراسر اکوسیستم سولانا تأمین کند. ژوپیتر تمام تلاش خود را به کار می گیرد که با جمع آوری نقدینگی موجود، بهترین قیمت ها و کمترین کارمزد را برای معامله ارزهای متفاوت به کاربران خود ارائه دهد؛ این امر با مسیریابی هوشمندانه سوآپ تراکنش ‌ها در منابع مختلف نقدینگی سولانا برای قیمت ‌گذاری انجام می‌ شود.

در سال 2021 برای اولین بار صرافی ژوپیتر تاسیس شد و با عملکرد بسیار خوبش در مدت بسیار کمی توانست به یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین پلتفرم های غیرمتمرکز در سولانا تبدیل شود. این صرافی در زمان بسیار کمی توانست نظر کاربران را به خود جلب کند.، بنابر اطلاعات ارائه شده از سوی تیم سازنده ژوپیتر، این تیم علت ساخت این پلتفرم غیرمتمرکز را یک تجربه ساده و کارآمد برای سواپ توکن بیان کرده اند؛ همچنین بهتر است بدانید که صرافی ژوپیتر قابلیت ارائه ابزارهای توسعه دهنده و API هایی برای ایجاد نقدینگی را دارا است.

مهم ترین ویژگی های کلیدی ژوپیتر

 • از اولین ویژگی های صرافی ژوپیتر می توان به انباشت نقدینگی در DEX های اصلی سولانا مانند Saber، Raydium و غیره اشاره کرد.
 • همچنین کاربران در این صرافی می توانند به محدود کردن قابلیت ‌های سفارش برای فعال ‌کردن سفارشات خرید/ فروش در قیمت ‌های مشخص بپردازند، این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های صرافی ژوپیتر است.
 • معاملات دائمی و آتی غیرمتمرکز برای گمانه ‌زنی در مورد حرکات قیمت ارزهای مختلف یکی دیگر از ویژگی های کلیدی این صرافی است.
 • یک بریج (پل) داخلی برای تسهیل انتقال دارایی بین سولانا و سایر بلاک چین‌ ها آخرین ویژگی این صرافی است.

حجم معاملات صرافی ژوپیتر

همانطور که در قسمت بالا گفتیم صرافی ژوپیتر یکی از پر طرفدارترین صرافی های جهان است که توانسته از همان آغاز تاسیسش، بیش از سی میلیارد دلار حجم معاملات را انجام دهد. تراکنش روزانه این صرافی بسیار زیاد است به گونه ای که صرافی ژوپیتر روزانه 100 میلیون دلار تراکنش انجام می دهد که در مقایسه با دیگر صرافی های موجود یک رقم قابل توجه است. این حجم معاملات، ژوپیتر را به یکی از برترین پلتفرم ‌های معاملاتی غیرمتمرکز در تمام شبکه‌ های بلاک چین تبدیل می ‌کند.

چه چیزی صرافی ژوپیتر را منحصر به فرد می کند؟

نحوه دریافت ایردراپ ژوپیتر

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که موجب شده اند که صرافی ژوپیتر بسیار منحصر به فرد شود. ما در این بخش به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که موجب شده اند که صرافی ژوپیتر در مقایسه با دیگر صرافی های موجود بسیار متمایز شود.

 • اولین مورد سرعت بسیار بالا و پروسه آسان برای مبادلات کوین ها یا ارزهای دیجیتال است.
 • دومین مورد دارا بودن پل بلاک چین با هدف انتقال توکن های مختلف در شبکه سولانا است.
 • سومین مورد نیز که یکی از مهم ترین ویژگی ها است رابط کاربری روان و امکان انجام معاملات کارآمد است.
 • دارا بودن قابلیت بازار ساز خودکار (AMM)، به همراه تجمیع ‌کننده صرافی‌ ها (DEX Aggregator)
 • دارا بودن استخرهای نقدینگی اختصاصی به نام JLP است.

ارز دیجیتال ژوپیتر(JUP)

در تاریخ دو ماه نوامبر سال 2023، توکن حاکمیت JUP ژوپیتر به صورت رسمی در حوزه رمزارزهای دیجیتال ظهور کرد. از مهم ترین ویژگی های JUP می توان به این موضوع اشاره کرد که این توکن به کاربران صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر امکان می دهد که در شکل گیری آینده آن مشارکت کنند. توکن‌ های JUP به دارندگان خود این حق را می ‌دهند که در موارد زیر رأی دهند:

 • اولین مورد تغییرات در پروتکل صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر است.
 • دومین مورد تخصیص منابع مالی است.
 • آخرین مورد نیز اولویت های توسعه است.

از مهم ترین اقداماتی که صرافی ژوپیتر برای تشویق افراد به مشارکت در اکوسیستم ژوپیتر انجام می دهد می توان به ارائه توکن های JUP به عنوان پاداش اشاره کرد؛ این پاداش ها موجب شدند که کاربران به مشارکت در اکوسیستم ژوپیتر ترغیب شوند.

عرضه توکن های ژوپیتر به چه صورت است؟

عرضه توکن های ژوپیتر به چه صورت است؟

 • در عرضه کل توکن های صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر 10 میلیارد توکن به افراد داخلی و یک ذخیره استراتژیک 40 درصد اختصاص داده می شود.
 • 20 درصد را از طریق فروش توکن توزیع می شود.
 • همچنین 40 درصد نیز به فعالان و شرکت کنندگان برای ایردراپ ژوپیتر داده می شود.

توکن JUP را می توان به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند برای توسعه و رشد ژوپیتر معرفی کرد. یکی از ویژگی ها مهم توکن JUP این است که راه را برای کاربران صرافی غیرمتمرکز شبکه سولانا، برای داشتن نقش فعال در آینده پیش روی رمزارز سولانا هموار می کند، امسال قرار است فروش توکن JUP شروع شود.

چه افرادی می توانند برای دریافت ایردراپ ژوپیتر شرکت کنند؟

همانطور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، ایردراپ ژوپیتر در حقیقت یک طرح بزرگ رایگان برای توزیع توکن JUP یعنی توکن حاکمیتی صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر است. همچنین این ایردراپ برای کاربران صرافی ژوپیتر و شبکه وسیع سولانا اختصاص یافته است.

شرکت در ایردراپ ژوپیتر چه شرایطی دارد؟

اگر شما نیز قصد دارید در ایردراپ ژوپیتر شرکت کنید باید ویژگی های گفته شده در قسمت زیر را دارا باشید.

 • اولین گام برای شرکت در ایردراپ ژوپیتر این است که ابتدا یک کیف پول سولانا داشته باشید.
 • دومین گام این است که شما باید حداقل یک تراکنش در صرافی غیرمتمرکز یا شبکه رمزارز سولانا داشته باشید.
 •  سومین گام برای شرکت در ایردراپ ژوپیتر این است که در طول دوره ایردراپ باید حداقل ده روز از صرافی ژوپیتر استفاده کنید.

میزان توکن های دریافتی شما چه مقدار خواهد بود؟

اگر برای شما نیز سوال شده است که چه مقدار توکن JUP دریافت می کنید؟ باید بدانید که این میزان به فعالیت شما در صرافی ژوپیتر و شبکه سولانا وابسته است؛ بهتر است بدانید کاربرانی که همواره به صورت مداوم از صرافی ژوپیتر و شبکه سولانا استفاده می کنند؛ در حقیقت مقدار بسیار زیادی ژوپیتر دریافت می کنند. پس نتیجه می گیریم که اگر شما از صرافی ژوپیتر و شبکه سولانا در هر شرایط استفاده کنید مقدار توکن های بیشتری دریافت خواهی کرد.

زمان بندی ایردراپ به چه صورت است؟

ایردراپ ژوپیتر همواره در چهار دوره انجام می شود:

 1. دور اول: ۱۵ نوامبر ۲۰۲۳
 2. دور دوم: ۱۵ ژانویه ۲۰۲۴
 3. دور سوم: ۱۵ فوریه ۲۰۲۴
 4. دور چهارم: ۱۵ اکتبر ۲۰۲۴

آموزش دریافت ایردراپ ژوپیتر

آموزش دریافت ایردراپ ژوپیتر

امروزه ایردراپ های شبکه سولانا به سادگی در استفاده مشهور هستند و نیاز نیست کاربران یک پروسه بسیار سخت را طی کنند. شما نیز می توانید با انجام یک سری تراکنش های مربوطه شانس خود را برای دریافت ایردراپ های شبکه افزایش دهید. اگر قصد دارید ایردراپ دریافت کنید اولین کار این است که واجد شرایط بودن یا نبودنتان را چک کنید؛ برای انجام این عمل ابتدا باید وارد صرافی ژوپیتر شوید، کیف پول متعلق به خود را به آن متصل کنید و پس از انجام این مرحله، حال نوبت به بررسی تاریخچه تراکنش ها می رسد. سعی کنید با دقت تاریخچه را بررسی کنید که تاکنون چند تراکنش داشته اید، توجه داشته باشید که اگر بر بستر این صرافی تراکنش داشتید احتمال زیاد واجد شرایط هستید و توکن JUP برای شما واریز خواهد شد.

ایردراپ ارز JUP چه تاثیری بر روی اکوسیستم سولانا دارد؟

ایردراپ ژوپیتر همواره به عنوان یک پیشرفت قابل توجه برای اکوسیستم سولانا معرفی می شود، ایردراپ در واقع نمایانگر تعهد پروژه به پاداش عطا کردن به کاربران اولیه آن است. اتفاقاتی مانند این موجب می شود که کاربران با اعتماد کامل در این حوزه فعالیت کنند، همچنین انتظار می‌ رود ایردراپ ارز JUP کاربران جدیدی را به ژوپیتر جذب کند؛ این می ‌تواند نقدینگی و حجم معاملات پروژه را افزایش دهد.

آینده ارز دیجیتال JUP

به نظر می رسد آینده این ارز دیجیتال و صرافی ژوپیتر به دلیل قابلیت های بسیار منحصر به فردشان بسیار درخشان و امیدوار کننده باشد. صرافی غیرمتمرکز همواره با ایجاد یک فضای بسیار رقابتی توانسته تا به الان موفقیت های بسیار زیادی را کسب کند و امروزه به یکی از موفق ترین صرافی های جهان تبدیل شود. صرافی غیرمتمرکز ژوپیتر، پس از راه ‌اندازی توکن و فراهم‌ کردن قابلیت ‌های ویژه‌ای در پروتکل خود، نقش مهمی را در این شبکه ایفا می ‌کند و اگر در طول زمان، طبق نقشه راه پروژه، توسعه و ویژگی‌ های آن منجر به جذب کاربران بیشتری شود، رشد چشمگیرتر توکن JUP و رشد اکوسیستم ژوپیتر دور از انتظار نخواهد بود.

اشتراک گذاری

پست های مرتبط
Clear Filters
پست های توضیه شده
Clear Filters
Clear Filters

پلتفرم Certik خدمات جامعی را در زمینه حسابرسی قراردادهای هوشمند و بررسی سلامت پروژه های بلاک چین ارائه می دهد….

یکی از اصول کار بلاک چین و ارزهای دیجیتال این است که داده های محرمانه فاش نمی شوند. برای دستیابی…

اگر شما نیز تاکنون در دنیای کریپتوکارنسی بارها نام پولکادات 2 را شنیده اید اما چیستی آن برای شما نامفهوم…

اثر سیاه چاله ای بیت کوین یکی از روش های مقابله با تورم است. این اثر بعد از رکود اقتصادی…

Clear Filters
مارا دنبال کنید
پست های منتخب